Tráva

Tráva https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4510/trava-4510.jpg 4 35 9

Tráva je skutečným životním příběhem obchodníka s marihuanou a hašišem. Vyprávění začíná v předměstské části Londýna, kde už jako školák poznal díky dostihovému sázení radost z riskování. Rozmanitým obchodováním se snaží zbohatnout, a když ho bratr seznámí s legendárním Howardem Marksem, obchody nabírají nový směr. Zajišťování převozu marihuany z Thajska a dalších oblastí vynáší spoustu peněz, ovšem také doslova posedlost úředníků Amerického protidrogového úřadu... Phil Sparrowhawk vypráví nejen o obchodu s drogami, ale hlavně o lidech, s nimiž se v různých situacích setkal (nevyjímaje například také Matku Terezu nebo Manuela Noriegu), s osobitým, místy až černým anglickým humorem, s nadhledem, z něhož "je patrný jeho pragmatismus a klidný přístup... Jen on mohl strávit roky v thajském vězení a vlastně si tu zkušenost užít."... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Volvox Globator

Grass , 2005

Dandy1
01.04.2023 3 z 5

Zajímavý popis éry 70, 80 a 90 let. Tenkrát ještě obchod nebyl svázaný spoustou povolení a razítek. Popis jak probíhal mezinárodní obchod (viz. půjčení továrny k prohlídce) je úsměvný. Jak se lidé navzájem oblbovali a podváděli. Dnes jsou z některých z nich podnikatelé s miliardovými obraty.

Jeronym
27.03.2019 4 z 5

Dle názvu a obálky bych očekával jiné čtení, ale byl jsem mile překvapen.
Z jedné strany životopisná kniha o hamižnosti, z druhé příběh, který cupuje běžné představy o každodenním životě. Změna identity? Každou chvíli v jiné části světa v nejluxusnějším hotelu? Horetní sumy peněz za pár hodin strachu? Kniha také naráží na náš fungující systém - nelegální obchod s drogami versus třeba politika, dotace.
Celé okořeněné humorem a proložené zajímavými náhodami.
Jsem rád, že jsem si mohl okrajově prožít Sparrowhawkovo život bez agentů DEA v patách. Vliv Ameriky je celkem zarážející...

krulf
21.01.2018 5 z 5

K neuvěření.

shantaram
20.07.2017 5 z 5

Dobrá kniha,zažil toho dost, od pouličního prodejce až dealera v Thajském vězení.

e-Lisbeth
11.05.2017 5 z 5

Drsné prostředí a zážitky popsané s lehkostí a humorným nadhledem.

kubrus
29.12.2015 5 z 5

Hodně zajímavá kniha, přečetl jsem jí doslova jedním dechem.

Jerry H
06.11.2014 5 z 5

Autor měl poměrně zajímavý život :-)

Dandulka
26.07.2013 4 z 5

Zajímavé čtení, i když trošku těžší na léto, ale zase se člověk dozví mnoho nového a překvapivého.

kudlanka1916
23.08.2011 5 z 5

tahle knížka mě moc zaujala možná to není úplný trhák, ale bylo dost knížek o lidech kteří trávu kouřili a tady je člově kterej se asi nikdy nezhulil. Myslím že sparrowhawk nebyl pošerák marihuany, ale obyčejn obchodník který se snažil vydělat úplně na všem.

drogy marihuana hašiš pašeráctví

Autorovy knížky