Tramvaj do stanice Touha

Tramvaj do stanice Touha https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120584/bmid_tramvaj-do-stanice-touha-imH-120584.jpg 4 494 71

Vrcholné dílo moderního amerického psychologického dramatu z roku 1947. Příběh odehrávající se po válce ve francouzské čtvrti New Orelansu sleduje hluboce niterný život citlivé a iluzí plné Blanche DuBoisové, přijíždějící navštívit svou vitální sestru Stellu, která se provdala za primitivního hrubce Stanleyho Kowalského. Ve chvíli, kdy si žena poznamenaná smrtí homosexuálního manžela myslí, že našla štěstí v novém vztahu, dojde k zborcení veškerých iluzí.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

A Streetcar Named Desire , 1947

Lifa
20.06.2016 5 z 5

Drama v knižní podobě mě příliš nebralo, až doteď. I když příběh nemá napínavou zápletku, nutí to čtenáře hltat každou repliku až do konce.

dark.ma93
18.06.2016 5 z 5

Dramata patří jednoznačně k oblíbeným žánrům. Knihu jsem četla rychle, psychologie hlavních postav byla skvěle propracovaná. Hlavní hrdinky ve mne budila rozporuplné emoce, ale bylo mi jí líto a bylo zajímavé sledovat vývoj její postavy. Člověk měl při čtení pocit, že leze tak hluboko do nitra postavy, přímo do těch hlubin, které už mají zůstat skryté.

Dílo zůstává v oblíbených a doufám, že ho brzy opět uvedou i na divadelní prkna, protože tam je jeho místo!

true.penny
26.04.2016 5 z 5

Teď, zpětně, vůbec nechápu, proč jsem si tohle nevybrala a nepřečetla už k maturitě. Nicméně, lepší pozdě, než nikdy.
Výborné čtení; skvělá atmosféra, skvěle vykreslené postavy a zajímavý odraz autorových životních zkušeností.

Delinka
22.04.2016 3 z 5

Toto drama jsem četla hned z několika důvodů. 1) musela jsem - škola. 2) jelikož jsem ani nevěděla, o čem toto dílo je a tak jsem se do toho pustila. Během čtení jsem mockrát měnila názor na postavy. Chvíli jsem danou postavu nesnášela a pak jí litovala a takto pořád dokola. Nakonec jsem knihu dočetla a ani nevím jak dlouho a ani jsem si nevšimla, že je venku tma. K maturitě doporučuji :)

dearkiki
09.01.2016 5 z 5

Zamilovala jsem se do filmového zpracování a hned si opatřila knižní verzi, abych si doplnila, co do filmu nesmělo přijít. Je to silný příběh a skvěle vykreslené charaktery. Jsem z této hry nadšená a moc ráda bych ji viděla i v divadle, až bude příležitost. Myslím, že bych jim brzy mohla napovídat text. :-) Umím to už skoro zpaměti.

wiix
19.02.2015 5 z 5

Divadelné hry nečítam zvlášť rada, ale táto ma nadchla! Divadelné predstavenie ma primälo k tomu, aby som si prečítala aj Williamsovo dielo a veruže neľutujem. Tragický príbeh s postupným pridávaním napätia a rozuzlením, ktoré je brilantne spracované a vyráža dych.

jithushka
02.02.2015 4 z 5

Jedna z nejlepších divadelních her, kterou jsem četla. Brilantně rozpracované postavy a jejich pohnuté osudy. Čtenář si v mnohých obrazech připadá až jako voyer, sledující něco, co mělo zůstat utajeno a skryto. Přečteno jedním dechem od začátku až do konce.

Mamie
16.03.2014 5 z 5

Úžasně vykreselné charaktery hlavních postav a silné téma. Touha Blanche začít tak nějak znova a jinak versus Stanleyho hrubiánství.. a vlastně celá ta atmosféra, která se mezi těmito postavami pomalu ale jistě stupňuje a spěje ke svému závěru, dělá z tohoto dramatu mistrovské dílo. Rozhodně bych moc ráda viděla toto drama i na divadelních prknech (mimo to doporučuji i skvělé filmové zpracování z roku 1951). A určitě tohle nebylo to poslední, co jsem od Tennesseeho Williamse četla.

Niki
21.11.2013 5 z 5

Krásná hra, více se mi líbilo divadlo v Činoherním klubu.

anett123
08.08.2013 5 z 5

Opravdu úžasná hra! A skvělý je i film s Vivien Leigh.

anet94
10.03.2013 5 z 5

Úžasné drama o tužbách, snech a krutému střetu s realitou.