Traktoristi a buzeranti

Traktoristi a buzeranti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16049/bmid_traktoristi-a-buzeranti-IvZ-16049.jpg 4 15 15

Publicistické články, úvodníky, glosy, kurzívy, rozhovory, recenzie, spomienky a listy z pera slovenského spisovateľa a publicistu s originálnym, svojským pohľadom na drobnosti i zásadné veci, ktoré prináša každodenný život, napísané brilantným, nezameniteľným literárnym štýlom.

Fejetony, eseje Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (SK)

Traktoristi a buzeranti , 2003

Gracian1964
18.08.2020 5 z 5

Výber z publicistiky Petra Pišťanka. Všetky príspevky som kedysi čítal v zmienených periodikách, takže nič nové, akurát som si ich pripomenul, čo bolo veľmi osviežujúce a podnetné. Potešilo ma to. Ako perličku pridávam, že ku knihe som sa dostal na blšom trhu, kde mi ju jedna mladá pani predal za 2 eurá. No nekúp to!

Michalkotea
27.12.2017 3 z 5

Moja prvá kniha.Určite stiahnem aj po ďalšej. Ľahko sa to čítalo vypočul som si obľúbený hudbu pána spisovateľa.

Marquis
29.10.2017 4 z 5

Pišťanek je lepší prozaik než esejista / publicista, to je prvé, čo som si z tejto knižky odniesol. Najviac ma pobavili trefné mystifikácie (nezameniteľný festival slovenskej kultúry v Prahe), ale taktiež neuveriteľne komplexný rozbor mojej aj Petrovej obľúbenej "Mojej vlasti". Trošku ma síce zamrzelo, že robí to, čo vyčíta Suchému (pokiaľ sa nemýlim), a síce, že podceňuje svoju úlohu v slovenskej literatúre, ako aj svoj vlastný zmysel pre humor (kto čítal Rivers of Babylon 3 o ňom nemôže pochybovať). Cit pre spaghetti western mi len potvrzuje, že Peter Pišťanek bol jeden z mála ľudí, ktorí by mi rozumeli v mnoha ohľadoch. Fajn kniha pre sychravé večery a dlhé cesty vlakom. Odporúčam, napriek odlišnej štylizácii, než som u autora zvyknutý. A to už je čo povedať!