Krivdy minulosti

Krivdy minulosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491117/bmid_krivdy-minulosti-656a0b6593263.jpg 5 8 8

Traja starí mládenci série

Čo môže byť pre vyšetrovateľa lepšie, než schopnosť čítať myšlienky? Noe o tom vie svoje. Za päť rokov na Komisariáte už vyriešil nejeden prípad a predsa je tentokrát v koncoch. Rozpoznávač, Snovič a Prázdny. Tri obete, ktoré nemali zdanlivo nič spoločné. Prečo si ich vrah vybral? Noe nemá poňatia a k tomu ani žiadne stopy, ktorých by sa mohol chytiť. Nenapadá mu nič iné, než požiadať o pomoc svojich bratov. Nezodpovedného Huga, ktorý dokáže vidieť smrť a úspešného Ilara, ktorý si ovplyvňovaním emócií vydláždil cestu medzi smotánku mesta. Troch bratov, ktorí sa vzájomne odcudzili znovu spojí snaha o odhalenie a dolapenie nebezpečného zabijaka. Ale čo ak má vrah dar, ktorý už dávno nemal existovať?... celý text

slasherko
25.12.2022 5 z 5

Túto útlu knížočku som mal vo výhľade už dlhšie a konečne na ňu prišiel rad. Nevedel som čo čakať od mne neznámej autorky a zároveň človek má trochu obavu po prečítaní, resp. nedočítaní už väčšieho množstva slovenskej fantasy.

Po prečítaní tejto prvej časti som hneď zakúpil aj ďalšie dve pokračovania, pretože koniec ma šokoval.

Bál som sa, že to bude trochu červená knižnica, no aj táto moja obava bola po prečítaní vyvrátená.

Autorka sa u mňa radí od teraz na popredné miesta slovenskej fantasy a budem sa tešit na každú jej novú knihu.

Jedinou chybou je, že knihu nemôžem mať fyzicky v knižnici a najlepšie aj podpísanú, keďže vyšla len ako ebook :(

knizninadsenec
05.04.2022 5 z 5

Zajímavý fantasy příběh s detektivní zápletkou.

Každá postava byla něčím zajímavá. Příběh byl plynulý a zajímavý po celou dobu.
Zajímavý svět, schopnosti a nechybí ani příšery.

Nakonec se mi líbilo, že se Traja starí mládenci rozhodli spolupracovat, jsou dobrý tým a já doufám, že budou spolupracovat dlouho i nadále.

Už teď bych ráda věděla, na co přijdou a kam je vyšetřování povede.

Příběh se moc dobře čte, je zajímavý a nenašla jsem žádnou nudnou část. Krásné. Určitě doporučuji.

Vknihách
18.03.2022 5 z 5

Nerada porovnávam knihy,ani od rovnakého autora. Snažím sa na každú knihu pozerať ako na niečo jedinečné. Pri Bornemisze sa obávať už nebudem musieť. Nakoľko si sama nastavila latku svojim debutom poriadne vysoko, novými dielami ju len dvíha vyššie.
Toto útle dielko má +\- 100 strán a je dostupné ako e-book za pár €.
Prečo si ho kúpiť?
Históriou dýchajúci krimi príbeh s fantasy prvkami! Nezvyčajná kombinácia žánrov? Rozhodne! No Bornemisza dokázala opäť vytvoriť jedinečný svet. Atmosféra mi pripomínala nočný,ponurý Londýn pri vyčíňaní Jacka Rozparovača. Hlavné postavy, súrodenci, boli rozdielni, vládlo medzi nimi napätie, no ich schopnosti vás prinútia špekulovať, či dary, ktoré dostali do vienka(či je to prekliatie?) súvisia s ich zvláštnymi vzťahmi. Záhadné okolnosti a úmrtia v meste ich zvedú dokopy. Prídu však záhade na koreň?
Keďže je príbeh na pár strán, zhrnutý v 8. kapitolách, nečakajte zbytočné opisy. Tým sa Bornemisza nikdy nevenuje. Ide priamo na vec, vie, čo je pre príbeh a dynamiku dôležité. Všetko servíruje v pravý čas,bažíte po ďalšej a ďalšej stránke…. až ste sklamaní, že je koniec. Ja som teda bola. Epilóg pootvorí dvierka ďalšiemu príbehu,no zatresne vám ich pred nosom... Neostáva iné,len čakať na ďalší diel.
V závere knihy je ZOZNAM SCHOPNOSTÍ OBDAROVANÝCH, čo je veľmi cenná pomôcka, pretože niektoré postavy sa ukážu, predvedú svoje schopnosti alebo sa o ich dare hovorí. Teším sa na ďalší diel aj kvôli širšiemu využitiu ostatných schopností.
Mňa najviac zaujala postava SMRTIČA,Huga, a toho, čo môže vidieť po dotyku nahej kože.
Okrem samotného príbehu je fajn,ako sa autorka vyhrá s dizajnom (aj) e-kníh.

H. J. Bornemisza
slovenská, 1990
2020  97%Slepý život
2022  95%Krivdy minulosti
2024  78%Skrytá válka
2021  90%Nemé prežívanie I.
2022  100%Zmiznutie snúbenca