Toskánské věže

Toskánské věže https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325423/bmid_toskanske-veze-j1e-325423.jpg 4 70 25

Příběh mladé svérázné ženy – malířky, zasazený do prostředí středověkých italských měst, upoutá nejen romantické duše, ale i milovníky výtvarného umění a starých řemesel. Román Toskánské věže, odehrávající se v klikatých uličkách sluncem rozpálených náměstí středověké Itálie, je příběhem mladé ženy, která se odváží vykročit vlastní cestou a prosadit se v muži ovládaném malířském umění a řemesle. Sofia, dcera věhlasného malíře Barducciho, žije v rodném San Gimignanu provdaná za sobeckého a ješitného obchodníka se šafránem, ale tajně touží prosadit svůj talent v malířském umění, do nějž ji svéráznou výchovou zasvětil otec. Ten však nečekaně umírá a dceru už stihne pouze vybídnout, aby svůj sen nevzdávala a nepromarnila tak dar od Boha, kterého se jí dostalo. O pár měsíců později se v Sieně objevuje otrhaný mládenec, a žádá o práci v malířské dílně Maestra Manziniho, bývalého přítele Antonia Barducciho… Toskánské věže spojují hrdinčinu silnou osobnost s důkladně nastudovaným prostředím a přesvědčivými postavami, které skvěle zapadají do pestrobarevné mozaiky Itálie čtrnáctého století, jež bylo obdobím velkých zvratů v celé Evropě. Stylově sestavená zápletka plná kliček a zvratů téměř nedovolí čtenáři knihu odložit.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Jota

The Towers of Tuscany , 2014

michaela7087
06.04.2017 2 z 5

Očekávání bylo velké, bohužel žádné nadšení nenastalo.

Sorrow
28.03.2017 4 z 5

S historickými romány nemám příliš zkušeností, ale tenhle si mě nakonec dokázal získat. Myslím, že mohl být ještě o chlup víc atmosférický, zejména na svém začátku, ale nakonec příběh Sofie hodnotím vlastně kladně. Myslím, že romanticky založeným ženám, které historii holdují, se určitě zalíbí. Celou knihu pro mě pozvedl konec - líbí se mi, jak autorka naložila se svými postavami. :)

DariDerek
22.03.2017 5 z 5

Naprosto, naprosto úchvatný román - více píšu v recenzi v záložkách, protože tady to do jedné věty nedám :-))

zuzana2599
11.03.2017 5 z 5

Jsem nadšená tímto lahodným a barvitým historickým románem !
Tento skvělý debut kanadské autorky nás zavede do středověkého Toskánska 14. století.
Je to čtivý příběh o kurážné Sofii, která se zmítá mezi láskou k malování, utajovanou minulostí a láskou k bohatému patronovi...
Toskánské věže je nádherný román, který si získal moje srdce.

Leiah
02.03.2017 4 z 5

Moc hezky napsaná knížka, držící se dějinných událostí. Jen ten konec mě ani trochu nenandchl (i když je docela realistický).

pro ženy středověk Toskánsko historické romány malířky

Autorovy knížky

Carol M. Cram