Zlacená pečeť

Zlacená pečeť https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1553/bmid_zlacena-pecet-n9f-1553.jpg 4 57 6

Tom Kirk série

Vyšetřování zrady a vraždy. Tom Kirk se znovu ocitá ve středu dění. Při pátrání po ukradeném obrazu Leonarda Da Vinciho se mu naskytne hrůzný pohled na kočku přitlučenou na stěnu v místě, kde obraz visel. Okamžitě pozná podpis svého dávného nepřítele Mila. Potom zjistí, že jeho přítel ze Sevilly byl zavražděný a Milo unesl jeho dceru Evu. Jennifer Browneová v New Yorku vyšetřuje podezření z uměleckých padělků. Stopy vedou k jednomu íránskému obchodníkovi, který jakýkoli podíl odmítá. Když je ale zavražděný právník, který se ve věci angažuje, Jennifer pochopí, že se děje něco vážného. Je možné, že objevení Mila, krádež Da Vinciho obrazu a únos Evy spolu souvisí? Mají se cesty Jennifer a Toma při vyšetřování zrady a vraždy znovu protnout?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Gilded Seal , 2007

TeaPeter
22.10.2023 4 z 5

Další kniha s Monou Lisou v hlavní roli. Tentokrát je ale příběh vystavěn kolem jiného období a samotná loupež v současnosti je jen úvod k hledání toho, co se stalo v minulosti. Opět jsou do fikce precizně zapracována skutečná fakta, takže by člověk skoro uvěřil, že se všechno opravdu stalo. Skoro. Přece jen party japonského sběratele a Milových spolubojovníků zněly až příliš hlasitě.
Epilog mě vysloveně pobavil. Vážně by mě zajímalo, jestli autor znal tu scénu z filmu Císařův pekař. "Langu, kdybychom tak věděli, která je ta pravá, tak bychom si tu pravou nechali a ty nepravé bychom prodali za pravé. Ale co kdyby ta pravá byla taky nepravá? A tak si je necháme všecky, ať jsou pravé nebo nepravé..."

čef
02.10.2021 4 z 5

Okolo Mony Lísy se motá spousta lidiček. Někteří hodní, někteří zlí a také i ti, kteří se umí zručně převtělovat v to, co je potřeba. Takže o zábavu máme postaráno, dobrodružně létáme ulicemi Paříže a i do Havany zabrousíme. Hrdinové luští hádanky nadpozemskou inteligencí a hlubokou znalostí dějin umění. Což si to přečíst?

LucieVN
26.11.2020 5 z 5

Kniha mě velmi nadchla a přečetla jsem ji na jeden zátah a to ne jen jednou.

lampernaqui
02.04.2020 3 z 5

Sice jsem vynechal předchozí část, ale příběh se dal číst samostatně. Důležité je, že jsem měl přečteného Dvojitého orla, kde vystupuje - stejně jako tady - agentka FBI. Znovu jde o heist dobrodružný příběh, který má za úkol zabavit. Čte se to dobře a možná se k sérii později vrátím. A pokud Vás zajímají všemožné konspirační teorie ohledně Mona Lisy, tak je to kniha právě pro Vás.

konicekbily
16.01.2018 3 z 5

Nečetl jsem první dva díly a tedy postrádám návaznosti. Je to kniha rozdělená do krátkých kapitol, probíhající v reálném čase a v celosvětovém měřítku. Tedy spíše thriller než detektivka.

paloma
05.04.2013 3 z 5

Třetí díl se mi zdá o něco lepší než předchozí díly. Opět ale musím říct, že James Rollins je daleko lepší a tak dávám pouze tři hvězdičky.

James Twining
britská, 1972