Tollrander: Klenot zakletého čaroděje

Tollrander: Klenot zakletého čaroděje https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17782/tollrander-klenot-zakleteho-carodeje-17782.jpg 4 41 9

Mezi syny ledového boha vypukla bratrovražedná válka. Zasněžené pláně severu se zachvěly pod nohama znepřátelených armád, temná noc se rozezněla zvoněním oceli… …a v podzemní městě Thormarenu mezitím ožila nepředstavitelná hrůza. Kdo se všemu tomuto strachu postaví tváří v tvář, s mečem v ruce? Kdo bude tím statečným bojovníkem? Další dobrodružství ze světa plného magie a nelítostných bojů meče proti meči, volně navazující na příběh Olgerd ze Scallbornu: Meč z Thormarenu.... celý text

špulo
31.01.2024 4 z 5

Raný Ďuri. Oddychovka ako bič, len ešte bez toho správneho červenákovskeho švihnutia a plesknutia po zadných lícach. Škoda veru, že sme sa nedostali k vydaniu ďalších dielov. Bolo by to parádne gviltypléžr. Už len tie názvy v pláne hovoria samé za seba:
Amulet stříbrného draka
Noc ohnivých mečů
Hrobka netvora temnot
Stín okřídleného hada
Ostrov měsíčních bojovníků

No neznie to krásne a nonšalantne? ;)))

Dédečko75
20.09.2020 5 z 5

Super fantasy

OlafSveinsson
13.05.2019 3 z 5

Když jsem vytáhl tuhle knihu z knihovny, došlo mi, že jsem hrozně dlouho nečetl klasickou conanovskou fantasy. Vzhledem k datu vydání jsem neměl žádné velké očekávání a to bylo moc dobře. Děj ubíhá ve zběsilém tempu, ale spousta věcí se děje jakoby náhodou a je hrozně znát autorova nevyzrálost, i když už je poznat jeho styl, který dopiloval v pozdějších knihách. Navíc se na pár stránkách do nás snaží nasypat co nejvíce ras a druhů bestií, která jeho fantazie vymyslela. Ale ruku na srdce, kdo z nás, kdo se snažil napsat něco vlastního, tohle neudělal :D Každopádně jsem rád, kam se od téhle tvorby Ďuro posunul.

Holmann
02.05.2019 4 z 5

Klasika mé puberty doplňující Conana, Zaklínače a Pána Prstenů :-) Prima jednoduchá pohodovka, ke které se v dobách chaosu možná i nostalgicky vrátím.

1972Sixo
29.12.2018 4 z 5

Vidno, že Ďuro Larssen chodil do školy k Tolkienovy a Howardovy. A aj keď je to také nezávislé pokračovanie "Meča z Thormarenu" je to oveľa lepšie. Je to všetko také, že menej klišé. Postavy, aj dej sú lepšie prepracované, takže sem tam vykukne nejaké prekvápko. Len s tými dialógmi si nedal ešte veľa práce a mená sú všetky také nordické, sem tam sa pletú. No na pubertálny vek autora, je to celkom pecka.

Erinien
19.10.2018 4 z 5

Ne náhodou je můj nick zde totožný s jménem hlavní hrdinky. V pubertě jsem tu knihu přečetla několikrát:)

ludek.n
28.04.2018 3 z 5

Na knize je vidět, že byla koncipována jako úvodní díl rozsáhlé desetidílné série, jejímž prequelem byla útlá knížečka o Olgerdovi ze Scallbornu. Rozvíjí vedle sebe hned několik dějových linií a skupin postav, které se spolu v jednom bodě protnou, aby pak každá pokračovala svou vlastní cestou, pokud vůbec. Autor své čtenáře navíc do světa tollranderů hází rovnou po hlavě. Brutální bratrovražedná řež hned v úvodu dává jasně najevo, že tady se žádné velké seznamování s postavami, rasami, reáliemi či zákonitostmi konat nebude. Zjednodušeně by se dalo dokonce mluvit o jakési road movie trojice hrdinů - posledního tollrandera, trpaslíka a elfí bojovnice - od jednoho krvavého boje ke druhému. Odměnou pro vítěze pak má být magický klenot s jeho mocí. Je to jednoduché, přímočaré, ale bohužel také hodně primitivní, předvídatelné a malinko nemastné, neslané.

Gordonlord
08.04.2018 5 z 5

Perfektní béčko ! Nabušený hlavní hrdina, zlý dobyvačný král, bitky s netvory, krvavé řeže, kozaté královny, krásné bojovnice, putování za artefaktem a hlavně děj, který jede kupředu jak vystřelený šíp, vám skutečně nenechají vydechnout ani na vteřinu ! Jak zde již bylo napsánu - knihu jsem opravdu přečetl jedním dechem, protože zde není jediné zbytečné slovo, žádné popisy okolí, citů, politiky a dalších zbytečností, jen šílená akce v klasickém, true old-school conanovském stylu, hrnoucí se nezastavitelně kupředu !

Ardein
18.04.2014 5 z 5

Fantasy masakr jak má být! Neuvěřitelně zábavná knížka, kterou přečtete jedním dechem! Můžu jenom doporučit! :)