To se může stát jen ve filmu

To se může stát jen ve filmu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435076/bmid_to-se-muze-stat-jen-ve-filmu-Qgh-435076.jpeg 4 105 105

Hvězda young adult literatury Holly Bourne v této navýsost zábavné a dojemné knize řeší, co je to opravdová láska. Audrey má „lásky“ plné zuby. Od chvíle, kdy se zhroutil vztah jejích rodičů, je její matka jako tělo bez duše. Audrey si najde brigádu v kině, aby nemusela sedět doma, a potká tam začínajícího filmaře Harryho. Nikdo nečeká, že se do sebe tak rychle a tak bezhlavě zamilují. Nebude to ale snadné, protože skutečná láska není jako ta ve filmech... Jejich love story neobsahuje scénu s líbáním ve sněhové vánici nebo zběsilý úprk chodbami letiště. Zato je v ní spousta zmatku a bolesti, ale také naděje a úžasu. A platí v ní úplný zákaz laciných klišé!... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (ČR)

It Only Happens in the Movies , 2017

klarinka9974
09.01.2021 4 z 5

Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila. Dobře se četla, děj plynul celkem rychle a tak nějak to mělo smysl, jen už asi nejsem na dívčí romány. Každý se jednou zamiloval do toho nesprávného a i když měla Audrey jisté tajemství, které se postupně odhaluje, zažívá tak další lásku. Ale opravdu ne vždy je to jako ve filmu a mě bylo hned jasný že to nejspíš nedopadne dobře. Nikdy bych neřekla, kolik práce je v kině a jak musí být zaměstnanci rádi, že už mají padla. Kniha je spíše pro holky ze střední školy, které by si chtěli přečíst trochu lásky ale taky pochopení samy k sobě, když ztratí lásku.

Audrey122
29.12.2020 5 z 5

Autorka mě neskutečně baví.
Její příběhy jsou citové, upřímné a o tématech o kterých se moc nemluví, i když by mělo.
Audrey jsem velmi obdivovala za její sílu, za to jak to všechno zvládala.
A Harryho a jeho vtip a kouzlo jsem od začátku milovala, i když jsem tak nějak čekala že to časem podělá. Konec mě překvapil.
Nicméně knihu mohu doporučit, je krásná, velmi čtivá, vtipná a upřímná.

LilianaFalcon
30.11.2020 2 z 5

Nějak si s autorkou prostě nesedíme.

terezka8354
19.11.2020 5 z 5

Na začátek chci říct že MILUJU tuhle knížku a nečekala jsem že bych se u ní tolik nasmála. Doporučuju všem.❤️

Evka3814
28.10.2020 5 z 5

Kniha velice překvapila. Bylo to hodně citové, ale také jsem se u toho dost zasmála. Bohužel je v tomto příběhu dost poukázáno,co dokáže udělat rozvod za bordel.O to horší když matka je takové psycho . Obdivovala jsem Audrey jak to s ní zvládala. Harry byl takovej vyhulenej miláček,i když to podělal. Každopádně,konec překvapil. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout,rozhodně zajímavé čtení k zamyšlení

novakovaterka22
08.10.2020 5 z 5

Tahle knizka byla úžasná. Pokud mate radi knihy ktere Vas donuti premyslet nad vztahy a zaroven nejsou plne omilajicich klise scen tak urcite do knihy bezte bez vahani. Hlavni hrdinka je sympaticka a ma srdce na pravem miste. :)

RoseDadas
12.09.2020 4 z 5

Knihy Holly Bourne mají přidanou hodnotu, jsou chytré, vtipné, nadčasové a především se odlišují od jiných současných titulů svou nekonvenčností. Autorka si vybere vždy aktuální problematiku, kterou nenásilně zakomponuje do svého příběhu, čtenářům předává vždy nějaké poselství, jiný pohled na přístup k životu a na fungování mezilidských vztahů. V příběhu je opět mnoho metafor, které svou výstižností čtenáře kolikrát dost pobaví. Knihy této autorky by se rozhodně měly číst.

a.a.candys.life
12.09.2020 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala! Skvělý a především pravdivý příběh o lásce a manželství.

Přiznám se, že se mi to trochu těžce četlo ale realita je krutá! Děkuji Holly.

Ivuska.09
06.09.2020 3 z 5

Pro mě o trochu slabší než Jsme všichni sněhové vločky? Nicméně za přečtení rozhodně stojí. Doporučuji hlavně dospívajícím, kteří řeší trable s láskou. Nebo těm, kteří mají stejně jako hlavní hrdinka rodinné problémy (rozchod rodičů). V této oblasti může být autorčina kniha opravdu nápomocná - a to oceňuji.

Holly Bourne
britská, 1986
2020  78%Jsme všichni sněhové vločky?
2021  85%Místa, kde jsem plakala
2019  72%A jak se vám líbím teď?
2017  84%Už jsem normální?!?
2020  76%To se může stát jen ve filmu