To je Řím

To je Řím https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204235/to-je-rim-204235.jpg 5 28 3

Věčným městem, kolébkou antiky, příbytkem králů, císařů i papežů nás Šašek provádí - jako obvykle - s humorem i poetickou zkratkou. Zachycuje Řím takový, jaký byl před více než čtyřiceti lety a jaký je i dnes: jižanská atmosféra ulic a náměstí, Italové na mopedech, neutuchající automobilové šílenství a všudypřítomné davy zvědavých turistů. Dokázal však vyhmátnout to nejpodstatnější z římských pamětihodností a míst a uspořádat je v jednoduché a funkční procházky. V Římě, v tom chaotickém a divukrásném městě, kde se protínají dějiny, a které patří k nejnavštěvovanějším metropolím světa, s Miroslavem Šaškem rozhodně nezabloudíte.... celý text

eliska2106
28.01.2022 5 z 5

Krásná série průvodců po městech a státech. Krásné nadčasové ilustrace vystihující místní atmosféru. V Římě jsem žila, takže tenhle díl je moje srdcovka.

MOu598
17.08.2018 5 z 5

Rozměrově velká, útlá dětská knížka. Zobrazuje památky Říma (kresby autora) s kratičkým popisem. Skoro vše jsem viděla a ráda jsem si připomenula.
Hezké, přehledné, jasné.

wiix
27.04.2017 5 z 5

Knihu som s deťmi prebehla po tom, čo som naozaj bola v Ríme a neskutočne presné a trefné sú tie popisky a kresbičky, jemne karikatúrne, jemne informatívne.