To byl ale myšmaš!

To byl ale myšmaš! https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261965/bmid_to-byl-ale-mysmas-261965.JPG 4 14 6

Pokud si někdo myslí, že je v názvu knihy strašná hrubka, tak je na velikém omylu. Nejde totiž o divnou a nicneříkající všehochuť, ale o jedinečnou sbírku vtipů Ondřeje Suchého o myších, která vznikala více než dvacet let. A naši drobní hlodavci se přeci píšou s tvrdým.

niki-chan
05.05.2024 3 z 5

Opravdu jsem se nad některými myšmi až chytala za břicho :D

haki34
14.05.2020 4 z 5

zakoupeno v Dobrovském v "bazaru" za pár korun..milá knížka, slovní myší hříčky a kreslené vtipy...slzy mi netekly, po zemi jsem se neválela, ale určitě to nebyla nuda, ilustrace Ondřeje Suchého mají něco do sebe...třeba myš u
telefonního sluchátka : Vařím kaši, ano, na zeleném rendlíku. Dnes už jste pátý, co chce přijít....
a nebo : "kdo hlodá, najde." :D
..poctivé 3,5*

Vendula39
25.08.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila, hlavně proto, že měla nízký počet stran a že v ní byly zajímavé vtípky a forky.

Burinkacdbd
08.06.2019 4 z 5

Tato útlá knížečka vtipů Ondřeje Suchého (bratr Jiřího Suchého) mě dokázala pobavit v době, kdy jsem neměla náladu na čtení "pořádných knih".
Nejvíce mě pobavila hláška: " Ty mě chceš poučovat? Mě, kterej už se prokousat všemi díly Ottova slovníku naučného?!!" :-)
Přečteno: červen 2019

DennisMoore
17.08.2018 5 z 5

"Ty ses teda Ladovi nepoved - Švejk byl lepší, blbečku!" To je vtip, ze kterého prostě musím brečet smíchy, jinak to nejde, a i kdyby v téhle knize nebyl žádný další dobrý vtip, stejně bych ji miloval.___P.S. Další dobré vtipy v téhle knize ale jsou.

MayB2
20.01.2016 5 z 5

Díky častému prohlížení této knížečky v dětství mám vtisklý myšmaš jednoznačně s tvrdým Y. Některé vtípky dodnes kolují v rodinné konverzaci. "Povídám – taste! Jsem Aramyš!"