To by nevymyslela ani „Agátka“

To by nevymyslela ani „Agátka“ https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221705/to-by-nevymyslela-ani-agatka-221705.jpg 2 11 3

Krimi-povídky spisovatelky Boženy Klímové opět dokazují, že humor se může objevit i tam, kde se na stránkách vraždí… Poutavost zajišťuje svižnost a spád událostí, bez zbytečně dlouhých popisů všeho možného. Autorka se k tomuto žánru dostala náhodou, byla vybídnuta kolegy, ať se zúčastní soutěže. Zkusila to, tzv. si na chvíli „odskočila” od poezie a povídek. Její krátké detektivní příběhy, nikoliv klasické, se pak ocitly v almanaších a časopisech. Z vzniklého literátka připravuje e-knihu Tajemství korpulentní dámy a nabízená Agátka je ochutnávkou.... celý text

lucie.dc
19.04.2020 4 z 5

20 stránková jednohubka, která svižně běžela, bez zbytečných popisů a stačilo to. King to sice není, ale líbilo se mi to .

E-kniha se skládá z povídek:

⚀Chci tě zabít - to je i uvěřitelná povídka, klidně může komukoliv zkrátka "přepnout."

⚁⚁ Profesorka "in" - to byla jednoznačně baba jaga, u které "mlýny mlely" opravdu rychle. :D

⚂⚂⚂ To by nevymyslela ani "Agátka" - tohle byla taky dost reálná povídka . Agátkou je myšlena A. Christie

⚃⚃⚃⚃ Nezapomeň to posolit! - už při prvních větách jsem si říkala, že bych ho taky zabila :-D

⚄⚄⚄⚄⚄ Jak se rodí vrah - tak ta tam být ani nemusela

kečup60
23.03.2016 4 z 5

Nikdy bycvh neřekla, že se u krimi povídku můžu srdečně smát. Super čtení do čekáren u lékaře apod.

Janamarie
19.01.2015 3 z 5

Krimi-povídky jsou skvělé, svižné. S humorem a pointou...

povídky detektivní a krimi romány černý humor krimi

Božena Klímová
česká, 1948 - 2017