Tkaničky

Tkaničky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422270/bmid_tkanicky-yzb-422270.jpg 4 371 371

Citová trilogie série

Křehké vyprávění o manželství a rodinných vztazích Co je to rodina a co ji drží pohromadě? Aldovo a Vandino manželství prošlo hned v počátcích těžkou zkouškou. Přetrvalo, je však plné trhlin a stále otevřených ran, o nichž postupně promlouvají oba manželé i jejich dvě děti. Každý z nich jako by ale vyprávěl jiný příběh. Každý má svou pravdu, svou vinu i svou pomstu. Všichni hledají způsob, jak s těmito závazky žít a jak nalézt rovnováhu mezi povinnostmi a osobními touhami.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Lacci , 2014

snimcibdim
09.12.2019 2 z 5

Příběh jedné rodiny poskládané z pro mě čím dál tím víc nesympatických lidí a přehlídka vztahového mrzáctví a rodičovské neschopnosti.
Bohužel mi chyběla nějaká nadstavba, aby mě to opravdu zajímalo.
Neurazilo - nenadchlo - a bude myslím (a doufám) brzo pozapomenuto.
Odkládám s pocitem, že jsem si to dočetla jen ze setrvačnosti a že už se těším do "jiné společnosti".
Nejlepší je na tom ta obálka.

čika
02.12.2019 5 z 5

Na taku utlu knizku skvelo rozohrane i vypointovane. Vztahy v rodine su vzdy dobry masaker, netreba si nic idealizovat. Formalne dokonale, nic nechyba, nic nie je navyse!

piquillio
30.11.2019 5 z 5

Nic pro idealisty. Rodinná sonda plná zmaru. Rafinovaně vystavěná novela, skvěle napsaná a božsky zakončená.

bejan
17.11.2019 5 z 5

Brilantní psychologická studie rodinných vztahů, bolestí, útrap a křivd. Skvělé a přitom neukecané. A to finále! Pokud bych měl tuto knihu k něčemu přirovnat, pak k italskému filmu Perfetti Sconosciuti.

PS Neděste se toho, že hlavním spouštěčem (a hlavní zápletkou) celého příběhu je rozpad rodiny. Mnohem více než o krizi vztahů je ta kniha o tom, na jak špatných základech (a na základě špatných motivů) vstupujeme do manželství a dlouhodobýcch vztahů vůbec.

Petra21
16.11.2019 5 z 5

Tak krátká novela a přesto tak plná citů... plná obyčejné, každodenní a běžné pseudobolesti. Bezvýznamné, prosté bolesti. Marnosti života, která je takřka hmatatelná. Jednoduše shrnutý marast rodinných vztahů zbytečnosti i nakumulované nenávisti. Skvěle opravdové, uvěřitelně melancholické čtení.