Tíživé ticho

Tíživé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524666/bmid_tizive-ticho-6531667dbb8ce.jpg 4 850 850

Maggie je úspěšnou lékařkou a s manželem Willem žijí přesně takový život, jaký si vysnili. Jednoho dne však k ní do nemocnice přivezou postřeleného muže v povědomém oblečení. Maggiin život se nejprve zastaví a pak obrátí naruby. Přes všechnu snahu se Willa nepodaří zachránit a Maggie je přesvědčená, že se stal obětí vloupání. Policejní zpráva zní ale jasně: spoušť stiskl Will sám. Maggie je zdrcená žalem i sžíravými otázkami. Její manžel nebyl sebevrah. Měl toho tolik, pro co žít. Po pohřbu odjíždí Maggie do jejich prázdninového domu na malém chorvatském ostrově, aby unikla realitě. Jenže realita ji dostihne i na opuštěném místě a je mnohem temnější, než čekala. Vše odstartuje dopis, který jí Will napsal pro případ své smrti a jenž obsahuje indicie odhalující děsivé tajemství. Jak si Maggie skládá střípky dohromady, zjišťuje, že Willova smrt je spojena s někým z jeho minulosti... S někým, kdo udělá vše pro to, aby umlčel i ji.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Fear the Silence , 2023

lalela
12.12.2023

Opět Bryndza a opět nezklamal. Hezky se to četlo a mělo to spád.

Alena1957
11.12.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se jedním dechem. Je výborně napsaná, jako každá kniha od Bryndzy. Všem doporučuji.

Moudd
08.12.2023 5 z 5

Mě se to libilo. Tím, že tam není žádná Erika ani Kate,je celá kniha jenom thrillerový příběh, není půlka knihy o soukromí detektivů.
Tady je to celé o přežití hlavní postavy Maggie. Je to hodně čtivé a napínavé. Malý opuštěný ostrov mimo sezónu a v něm osamělý dům,na moři bouře, takže odříznuté od světa...........

Kaja1
07.12.2023 4 z 5

Myslím si, že negativní recenze jsou zde proto, že to je jiný Bryndza než ho známe žádná Erika ani Kate. Myslím, že thriller se povedl, byly tam nějaké nesrovnalosti, ale to nicméně nebránilo, tomu, aby se člověk udržel v napětí. A jak se říká konec dobrý všechno dobré.

p.pavlina
06.12.2023 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Velmi dobře se četla a byla napínavá do samého konce. Paráda

Jane2016
05.12.2023 4 z 5

Nová kniha Roberta Bryndzy! Autor je jedním z mých oblíbených spisovatelů. Objevila jsem jej během pandemie covidu, tehdy jsem přečetla skoro všechny jeho knihy a absolutně jim propadla! Proto, když jsem zjistila, že má vyjít Tíživé ticho, těšila jsem se na čtení jako malá holka!

A příběh je skvělý. Sice se nejedná o takovou tu známou klasiku, na kterou jsme od Bryndzy zvyklí, ale i tak jde o fajnové čtení! Příběh je napínavý, mrazivý a nutí Vás otáčet stránky stále dál a dál. Nejednou se mi stalo, že mě zamrazilo v zádech. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická, nevím, jestli to bylo jejím povoláním nebo kuráží, ale její odvahu jsem jako čtenářka ocenila a bavila mě.

Pokud přemýšlíte nad tímto autorem, rozhodně jej zkuste! Tíživé ticho za sebe moc doporučuji

FejKýý
05.12.2023 3 z 5

Začátek vypadal slibně, potřebovala jsem vědět co bude dál a příběh se rychle rozjel. Já tipovala hodně lidí, kdo by za to mohl. Námět celkově skvělý, ale to, co přišlo potom? To bylo opravdu jedno velké zklamání. Knihu bych o pár stran osekala a hlavně je škoda, že už v půlce příběhu se zjistí, kdo za vše může, poté čekáte další zvraty, ale oni tak nějak nepřijdou. A ten konec, tak ten byl snad největší zklamání z celé knihy. Čekala jsem daleko víc. Byla to moje první kniha od Bryndzy a slyšela jsem, že je nejslabší. Já na spisovatele určitě nezanevřela, tak se teď jen budu těšit na ty lepší příběhy.

makke
04.12.2023 3 z 5

Za mě zklamání, nevěrohodné, překombinované a na rozdíl od předchozích se to i “divně četlo.,

Šárka.Šála
03.12.2023 2 z 5

Série s Erikou a Kate jsou za mne mnohem lepší. Tohle úplně nebyl můj šálek kávy. Bylo to napínavé, ale dost k neuvěření a některé pasáže zbytečně nudné a zdlouhavé.

astra3
02.12.2023 3 z 5

Takový nějak nevěrohodný.

KattyV.
30.11.2023 4 z 5

A mně se to líbilo! :-)

reny111
30.11.2023 5 z 5

Kniha mě moc bavila, napínavá od začátku do konce.

Andrea7272
30.11.2023 4 z 5

Nebylo to špatné. Příběh zajímavý i napínavý. Dobře se četlo.

capricornus
29.11.2023 4 z 5

Kniha mne bavila víc, než dřívější série. Jedna výtka, ještě loni se v HR platilo kunou.

marekB78
29.11.2023 5 z 5

Tady půjdu proti spoustě čtenářů, ale mě kniha hodně bavila. Není to klasická detektivka,jak jsem od Bryndzy zvyklý, ale spíš takový thriller. Na konci jsem se bál, ale to skončí bez trestu pro...(kdo četl, ví:-)), ale naštěstí to dobře dopadlo. Tuto změnu beru pozitivně. Ale už by mohla být zase Erica :-)

mapet85
28.11.2023 4 z 5

Britského autora Roberta Bryndzu netreba zvlášť predstavovať. Tentokrát prichádza s prvým samostatným románom.

Maggie, úspešná lekárka sa na traumatologickom oddelení dennodenne stretáva s rôzne závažnými úrazmi. Jedného dňa s hrôzou zistí, že muž, ktorého vo veľmi vážnom stave priviezli po pokuse o samovraždu, je jej manžel Will. Ten napriek snahe lekárov zomrie. Maggie verzii o samovražde neverí, a po tom ako sa jej život obráti naruby, sa vyberie na cestu do spoločného prázdninového domu v Chorvátsku.

Namiesto oddychu sa ale rozbieha séria rôznych udalostí, najmä po tom, ako jej príde list od nebohého manžela. Mimo sezóny a na takmer opustenom ostrove sa zrazu ocitá v ohrození života. Kto jej chce ublížiť ? A spáchal Will naozaj samovraždu alebo šlo o narafičený čin v snahe umlčať ho? Maggie sa vydáva na cestu do minulosti a pokladá si otázku, kto vlastne bol jej manžel, ako dobre ho poznala a do čoho sa zaplietol. Postupne podľa indícií v liste spája mozaiku do desivej pravdy.

"Môže niekto z nás tvrdiť, že skutočne pozná toho, vedľa koho spí?"

Autor ma aj napriek pomerne jednoducho vystavanému a nie úplne prešpekulovanému trileru udržiaval v napätí takmer po celú dobu čítania. Výnimkou bolo niekoľko nudných a nezáživných pasáží. Plusom boli krátke kapitoly a zasadenie príbehu do Chorvátska, ktoré každoročne rád navštevujem, aj keď dej sa odohrával mimo sezóny, v novembri. Práve toto obdobie a fakt, že sme sa ocitli na takmer opustenom ostrove, umocnilo atmosféru a dej postupne vygradovalo. Postavy boli sympatické, bolo ich pomerne málo, ale v závere sa nejaké extra prekvapenie nekonalo. Hlavnej postave som fandil, aby všetko dobre dopadlo a všetko vyriešila do zdarného konca.

Knihu hodnotím ako oddychové čítanie a ak vás zaujíma, ako sa Maggie popasuje so životným osudom, určite po nej siahnite. A ak radšej „čítate ušami“, k dispozícii je aj audiokniha, ktorú načítala skvelá Lucia Vráblicová.

Za poskytnutie knihy ďakujem : grada_sk

myshak
27.11.2023

Za mě strašná nuda. Hloupější hlavní hrdinku jsem ještě nepotkala. Od třetiny knihy jsem četla jen přímé řeči. Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla...

iveta3689
26.11.2023 4 z 5

Námět a děj není nic převratného. Je to ale dobře napsané, čte se samo a je to příjemné čtení.

dencazrnu
24.11.2023 4 z 5

Z počátku, když jsem knihu vzala do ruky to vypadalo, že to bude celkem klidná kniha. Postupně jsme se dostali do děje, seznámili jsme se s hlavními aktéry a příběh se začínal postupně rozvíjet. To co však následovalo po začtení, to pro mě bylo něco skvělého. Já jsem se tak neskutečně ponořila do děje, že jsem knihu nedokázala absolutně odložit. Kdybych měla čas a volno, přečetla bych ji na jeden zátah. Skvěle propracovaná zápletka, kdy ze začátku podezíráte úplně každého a samotné rozuzlení? Wow, prostě paráda. U Bryndzy se mi líbí, že nepotřebuje mít komplikované zápletky, ale všechno napíše s takovou lehkostí a svěžestí, že to prostě miluji. Je tedy fakt, že jednu hvězdičku musím ubrat za pár nejasností, které mi v knize neseděly a trošku chtěly dovysvětlit, ale jinak to byla jedna velká jízda. Určitě bych se nebránila dalším samostatným počinům, i když Erika je pořád jenom jedna :-)

LenDa70
20.11.2023 5 z 5

Opět napínavé čtení. Politická zápletka mě moc nebrala, ale bylo to psané s takovým napětím, že mi to nakonec nevadilo. Další skvělá Bryndzova knížka. Těším se ale na vydání 8. dalšího případu s Erikou Fosterovou.

Robert Bryndza
britská, 1979