Tisíc oken

Tisíc oken https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51630/tisic-oken-51630.jpg 4 11 11

Ve verších tohoto vietnamského básníka se snoubí tradiční i moderní tvář vietnamské literatury. V jeho textech lze cítit určité uvolnění formy – oproti klasické vietnamské poezii, jakož i poučenost moderní evropskou poezií. Přesto jeho básnické kořeny zůstávají pevně zapuštěny v národní tradici. Binh Nguyen (1918–1966) patří k nejčtenějším vietnamským básníkům posledního století. Edice Květy poezie.... celý text

Ikkju
29.04.2020

Překvapivě dobře hodnocené básně. Na první přečtení před x lety na mě takový dojem neudělaly. Asi knihu opráším, abych zjistil, jestli mi něco neuteklo. Navíc se budu moct blýsknout přes svým oblíbeným pouličním kuchařem, než pohází rýžovými nudlemi ve woku, zbývá prostor na dvě tři zaznamenání hodné konverzační věty. Jsem zvědavý, jestli bude znát, nejspíš dopadnu stejně jako v Provánci, kde jsem se těšil, že si s místními pokecám o Pagnolovi.

knihovníček0707
05.06.2019 5 z 5

krásná poezie

Siwan
24.04.2018 5 z 5

Krásné básně :)

Marquis
06.02.2016 4 z 5

Človek má priam pocit, že sedí pred západom slnka na rieke Dong Nai, žuje betel, vníma krásu prírody Vietnamu a do nosa mu stúpa sladká vôňa marhúľ... V diaľke sa o pozornosť hlásia zvuky bảng bu, do duše sa vnárajú motívy smútku, nostalgie a magickosti z neveľkej zbierky básní rodáka Nguyena Binha... Pre ľudí, ktorí dokážu oceniť kvalitnú poéziu a pochytiť atmosféru orientálnych reálii ako stvorené.

elfos
10.11.2010

Nguyen Binh
HODNĚ

(přeložil Petr Komers)

K vesnici Doai čísi loďka měsíc svádí
Noc chystá se svou hloubku otevřít
Měsíc je tu S ním stín A já Jsme tři
S tebou v mém srdci je to hodně dohromady

Vietnam poezie vietnamská poezie vietnamská literatura

Autorovy knížky

Binh Nguyen