Tigrova kliatba

Tigrova kliatba
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122932/bmid_tigrova-kliatba-122932.jpg 4 597 597

Kelsey je obyčajná stredoškoláčka, ktorá si zháňa na leto brigádu. Nájde si prácu v cirkuse, kde jej pozornosť upúta nádherný biely tiger Dhiren. Kelsey sa cíti v tigrovej spoločnosti veľmi dobre a tak s ním trávi voľný čas a číta mu svoje obľúbené básne. Aká je však prekvapená, keď sa znenazdania objaví zaujímavý pán Kadam z Indie, aby si tigra odviezol a ponúkne jej, aby ho odprevadila do Indie. Tam Kelsey zistí, že tiger Dhiren je v skutočnosti zakliaty indický princ Ren. Začína sa úžasné dobrodružstvo plné nebezpečenstva, napínavých chvíľ a nástrah v džungli. Kelsey sa musí postaviť svojmu strachu a preukázať odvahu nielen v boji za oslobodenie Rena, ale aj v boji so sebou – má podľahnúť nádhernému princovi alebo sa vrátiť späť domov?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Curse , 2011

Davina
16.01.2016 3 z 5

Zaujal mě obal a popadla jsem knihu bez rozmyšlení... Začala jsem číst a opravdu jsem se hodně dlouhou dobu nudila... Nápad s tygrem byl originální, ten příběh poutavý, ale kniha jako taková mě zklamala... Velice často zde byly nudné pasáže, které tam ani nemusely být obsaženy... Kelsey mi přišla taková nemastná, neslaná. A závěr? - Čekala jsem od toho opravdu víc a je mi to líto, ale končím u první knihy.

michaela4774
03.01.2016 5 z 5

Rozhodně nejlepší série knih, kterou jsem kdy četla! Teď už budu čekat jen na Tygrův sen a Tygrův slib.:)

adulikrow
28.12.2015

To mě baví! Když jsem knihu dočetla, zabíjelo mě čekání na další díly! určitě jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií!:)

LyP
03.12.2015

Tahle knížka byla fakt super,je hodně čtivá.Hned jak jsem docetla nejaký dil tak se mi chtelo si přečíst další.. No jedním slovem-Supeeerr!!

AkiB
02.11.2015 5 z 5

Skvělá série knih, celkem by mě zajímalo, zda ten pátý díl nakonec bude či ne. Bezvadně se to četlo, super námět. Rozhodně doporučuji.

livres
06.10.2015 5 z 5

Nejbožejší série na světě, jedna z mých nejjjjj srdcovek.

livres
06.10.2015 5 z 5

Rogweclla: Na goodreads.com jsem našla, že se spisovatelka chystá napsát 5.díl. který se v originále nazýva Tiger's dream (tygrův sen), ovšem ani v Americe se neví, kdy kniha vyjde.

LiLLu
05.09.2015 3 z 5

jsem celkem zklamana, nebo spiše mi nevyhovoval styl psani...a to jako něměcké telenovely...děj se dal velice snadno predpokladat...mam rada knihy pro mlade kde neni moc nasilí a moc erotiky a todle mě drasalo vnitřní uši. do dálšího dílu fakt nejdu i když obálka je tak lákavá.

rafej
30.08.2015 3 z 5

Nápad je opravdu neotřelý a osvěžující. Za fantasy zápletku a děj bych dala i 4 hvězdičky, ale kazí to nedotažený charakter a chování hlavní hrdinky Kelsey.
Ve zkratce bych děj popsala jako střídání akčních pasáží ve stylu Indiána Jonese, vyprávěcích vsuvek připomínajích indickou Šeherezádu v provedení starého věrného sluhy a poněkud křečovitých pokusů o romantiku, kdy se hlavní hrdinka chová jako malá, rozhodně ne jako šestnáctiletá a nebudí dojem, že už někdy v minulosti potkala jakéhokoliv kluka. Konec tomu ještě dodá, protože Kelsey se rozhoduje naprosto opačně než by člověk od ní čekal a nevěrohodně rozumně. To by žádná zamilovaná puberťačka nikdy neudělala.
Knížka bude bavit spíš mladší publikum, děti a mládež tak maximálně do 14 let. Starší už se můžou u některých pasáží nudit.

elisabeth123
27.08.2015 5 z 5

Tato kniha mě doslova uchvátila, dokonale vystihuje mé požadavky na knihu (láska, dobrodružství, napětí), přečetla jsem ji jedním dechem a už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

NikiMedy
24.07.2015 5 z 5

Vážně úžasná kniha, příběh mě dostal už jen díky tomu, že miluji tygry, do kterých jsem se díky knize zamilovala ještě víc. Miluju tuhle ságu.

Sabii14
17.07.2015 5 z 5

Naprosto parádní kniha! Dost akce a dost srandy i lásky...
S knížkou jsem byla velmi spokojená a hned se vrhnu na další díl :-)

Kyrda
08.07.2015 5 z 5

prostě skvělá kniha!✌️ je jedna z mích nejoblíbenějších.už jsem přečetla všechny díly

LilianaFalcon
02.07.2015 2 z 5

Seškrtat tak o 150 stránek, protože těch nudných a zbytečných pasáží tam bylo opravdu požehnaně, vlít Kelsey do žil trochu víc rozumu, vynechat z toho nějaký ten trojúhleník... a bylo by to super čtení ;-)
Jo a stačilo by, kdyby tam bylo tak deset odstavců popisujících, jak je Rene nádherný a úžasný... nemuselo bych jich tam být milión.

Vianescee
29.06.2015 5 z 5

Podle mě naprosto skvělá kniha. Když jsem ji viděla poprvé nijak mě nezaujala. Potom v knihovně jsem si řekla: Tak proč ne. Už jsem četla knihy se zaměřením na řeckou, římskou i egyptskou mytologii, takže příjemná změna. Kniha mě uchvátila a já se nemohla dočkat dalšího dílu. Rena jsem si neskutečně oblíbila. Jen Kelsey byla zvlášť na konci na zabití. :D I přes to vřele doporučuju.

Naoki-Keiko
30.05.2015 3 z 5

Ve třinácti se mi to líbilo, dneska, když procházím anotace, recenze i samotné stránky, octlo by se to mým přičiněním v krabici s materiálem na podpal

Tereza15
11.05.2015 5 z 5

Tato kniha mě tak nadchla, že jsem hned po přečtení musela běžet za kamarádkou, aby mi půjčila i 2. díl! :D
Moc se mi líbí autorčin styl psaní i to, v jakém prostředí se děj odehrává apod...
Jediná věc, která mě upřímně mrzí je, že jsem tak dlouho odmítala si knihu přečíst.. :(
Ovšem kus mého já se zase naplnil když jsem se vžívala do děje v knize a vše prožívala s hlavní hrdinkou.. :)
Tak moc mi chybělo zase si přečíst dobrou knihu, a o ty je teď nouze :/ ;)
Proto bych chtěla mockrát poděkovat autorce za to, jak si dala záležet na svém díle, a taky za to, že další jedné bezvýznamné puberťačce snad aspoň trochu navrátila radost do života.. :)
Nebo aspoň do čtení tak výborných knih :)

Arya26
18.04.2015 5 z 5

Pokud bych měla knihu shrnout jedním slovem tak by to bylo slovo Úžasné!!

Nejdřív bych měla říct ,že knihu jsem si koupila ,,na slepo´´ ,protože jsem ji neměla v plánu číst. Já ,,šikula´´ :) jsem si rozžízla prst o rozbité sklo tak ,že jsem to musela jet zašít a já samozdřejmě hysterčila a tak jsem jako ,,bolestné´´ dostala tři knihy (juuupííí) (za každý steh jednu). V knihkupectví mi padli do oka tygříci a tak ihned museli padnou do nákupního košíčku :D.Určitě jsem neudělala chybu!!!
Kniha mě chytla hned jak jsem ji otevřela (a to jsem ješťe nezačala číst příběh!) ,protože na mě koukla úžasná báseň od Wiliama Blakea ,,Tygr´´ (samozdřejmě mi jako skalnímu fanoušku pořadu ,,The Mentalist´´ ukápla slzička (tato báseň hraje v seriálu důležitou roli)). Tak jsem se začetla ,ještě než jsem pořádně začla se čtením. Na knize bylo nádherné to ,že to byl nerealistický příběh v realistickém světě. Líbilo se mi ,že tam byly úplně normální věci a narážky na náš ,,normální´´ svět -(simpsnovi, cola ,superman, Brad Pitt ....). Taky se mi líbilo prostředí Indie. Ta mytologie a kultura byla zkrátka úžasná (schválně jsem se koukla na internet a v Indii je vážně uctívána bohyně Durga atd..) . Zkrátka kniha byla postavena na našem realistickém světě. Konečně se dostávám k postavám. Všechny ,ale úplně všechny postavy se mi líbily (samozdřejmě asi nejvíc Ren) . Ze začátku jsem nechápala proč se Kelsey tolik brání jejich vztahu a až na konci knihy jsem pochopila proč. Nevím proč ,ale trochu mi to připomína upíří deníky (dva bratři- Stefan x Damon, Dhiren x Kišan , dále Kelseyiny rodiče jí zemřeli v prváku na střední x Eleniny rodiče, potom Kišan říká Kelsey ,že mu vrátila jeho lidskost (Damon x Elena), že by Déjá vu ? je ten můj dojem). Jinak upíří deníky jsem nečetla a ani číst nehodlám ,ale viděla jsem letmo pár epizod v TV ,ale asi se autorka trochu inspirovala. Píšu to tady jen ,protože jsem si všimla nechci na to ,ale nijak moc poukazovat.Taky se mi líbilo ,že děj byl prokládán různými básničkami a jak jsem už říkala i příběhy z mytologie.
Kniha byla moc úžasná naprosto mě nadchla a to tak ,že se zapsala na ,,pomyslné´´ první místo v mých sdrdcovkách (sdílí ho s ,,Eragonem´´ a to se ještě žádné sérii nepodařilo) a tak jsem si vyměnila i ikonu na těchto stránkách. Doporučuju všem :) si to přečíst!!!

katerinad
12.04.2015

Nepřekonala jsem ani 100 stran, Kelseyiny myšlenky mi přišly prostě strašně jednoduché a hloupé. Přišlo mi to nudné. Možná kdybych se překonala a četla dál, zlepšilo by se to, ale nač se trápit, když je tolik knih, které bych četla raději.

Ellbereth
02.04.2015 4 z 5

Zatím čtu a čte se to velmi dobře. Sice je to psáno formou srozumitelnou i pro mládež, ale tak proč ne. Nápad se mi zatím líbí, je to změna. Elfy, trpaslíky, draky a podobnou "haveť" miluju, ale ta velká číča co se mění na sexy týpka je mi taky dost sympatická. Jsem docela zvědavá, kam bude příběh směřovat, protože zatím tedy moc netuším. A už vůbec ne, o čem budou další díly, které mám doma již taky nachystané. Jako oddechovku můžu doporučit.