Tiger v bahně - vzpomínky tankového esa

Tiger v bahně - vzpomínky tankového esa https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420594/tiger-v-bahne-vzpominky-tankoveho-e-GEx-.png 5 27 9

Kniha vzpomínek Otto Cariuse (*27.05.1922 - †26.01.2015) na druhou světovou válku. V roce 1940 Otto Carius se přihlásil do Wehrmachtu a zpočátku byl nabíječem v Pz.Kpfw. 38(t). Později byl převelen k schwere Panzer-Abteilung 502 a až do konce války bojoval na těžkých tancích Tiger I a samohybných dělech Jagdtiger. Vše nasvědčuje tomu, že tyto tanky si oblíbil, protože po válce se věnoval lékárenství a vlastnil lékárnu s názvem "Tiger Apotheke".... celý text

Válečné Biografie a memoáry Vojenství
Vydáno: , Carius CZ

Tigers In The Mud , 1950

mareksevc
12.08.2023 5 z 5

super historické čítanie

PepaPepa
27.06.2023 5 z 5

Fenomenální popisy bojů, obrázky a mapy skvěle text doplňují.

Inozuka
26.06.2022 4 z 5

Ve srovnání s memoáry Richarda Freiherr von Rosen, dalšího německého tankisty, trochu horší. Na rozdíl od něho Carius krapet hůře píše, někdy skáče z jednoho na druhé a zapomíná trochu na uvedení čtenáře do kontextu, a jak již zde bylo zmíněno, někdy se pouští do úvah, které dávají tušit, že se s porážkou Německa úplně nevyrovnal. To ho vede k podobnému pocitu křivdy, kterou můžeme sice na jednu stranu u frontového bojovníka chápat, na druhou stranu je potřeba k některým jeho vyjádřením přistupovat obezřetně (například despekt k americké armádě, relativizace německých válečných zločinů apod.). Kniha je naopak velice cenná v líčení bojových situací i technických aspektů nasazení Pzkpfw.38(t), Tiger I. a Jagdtigerů. Pro zájemce o vojenskou historii a tankové jednotky povinnost.

Pan_Skala
17.04.2022 4 z 5

Memoár Otto Cariuse není špatnou knihou, ale je třeba brát s určitou rezervou. V čem je naprosto fenomenální tak jsou popisy z bojů, kdy máte možnost nahlédnout pod pokličku umění tankového esa. To je za mne ohromné plus. Hůř se mi snášeli části, které se už samotným bojem či životem na frontě nezabývali. Chápu, že z jeho úhlu pohledu se to tak jevilo, ale pro mne to ten výsledný pocit z knihy sráželo. Přesto vše se jedná o zajímavou knihu pro fanoušky tankových bojů.

cendaj
11.01.2022 5 z 5

Povedená knížka, taková svižná. Žádný školní léta, žádný hitlerjugend, prostě jen to nejdůležitější z vojenské kariéry. A taky jsem tam pochytil pár nových postřehů, se kterými jsem se v jiných podobných knihách nesetkal (názor na Stauffenberga, setkání s Himmlerem...)

Bulldog
15.12.2021 5 z 5

Moc ráda čtu vzpomínky a paměti všech válečných veteránů, kteří 2 světovou válku prožili a přežili. Je mi jedno za kterou stranu bojovali pro mě jsou hrdinové všichni, kteří tohle období zvládli a zůstali i na konci lidmi..

Gajlovač
18.01.2021 5 z 5

Skvělé paměti, kniha vyšla v Německu 9 krát... První české vydání až v roce 2019. Nakladatelství vydalo ještě paměti Hanse Baura, Hitlerova osobního pilota!

marekpreucil
19.09.2020 5 z 5

Mladý odvážný člověk.

Marek_SK
14.04.2020 5 z 5

Tankové eso nemeckej armády Otto Carius vlastnými slovami a pocitmi opisuje čím si vo vojne musel prejsť, keď ako nádejný 18 ročný mladík dobrovoľne nastúpil na front. Výborný stratég si prešiel východnou aj západnou frontou, zajatím a napriek tomu sa dožil vysokého veku.

druhá světová válka (1939–1945) paměti, memoáry tanky vojenství německá armáda tankové bitvy fašisti

Autorovy knížky

Otto Carius