Ticket to the New World / Lístek do Nového světa

Ticket to the New World / Lístek do Nového světa https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423619/mid_ticket-to-the-new-world-listek-do-n-zCH-423619.png 5 2 2

Medailony výjimečných osobností kulturního světa, které odešly v předvečer druhé světové války z Československa do Spojených států amerických. Zastoupeni jsou architekti, výtvarníci a fotografové, hudebníci, publicisté i divadelníci. Tito lidé prchli před nastupující totalitou a uplatnili svůj mimořádný talent za Atlantikem. // Publikace sleduje jejich další osudy ve svobodném, ale drsně konkurenčním prostředí Nového světa. Vedle textů zaujme v publikaci i množství dobového obrazového materiálu. // editor: Eva Heyd (*1953) // Česko-anglické vydání.... celý text

missbellatrixx
14.04.2020 5 z 5

Víc takových knih...

milamarus
02.03.2020 5 z 5

Velmi pěkná a dobře zpracovaná kniha, na které se autorsky podílelo sedmnáct lidí. Jejich jména jsem sem vypsala jako zajímavost. // Medailony jsou, jak napovídá anotace shora, řazeny do skupin. Před každou z nich je krátká předmluva. I ta stojí za přečtení. // Dávám pět hvězd. A doporučuju všem.

Jan Werich Bohuslav Martinů, 1890–1959 medailony osobností Jaroslav Ježek, 1906-1942

Eva Heyd
česká, 1953