Tiché šlapací království

Tiché šlapací království https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337539/mid_tiche-slapaci-kralovstvi-Oxv-337539.png 4 117 117

Tiché šlapací království napsal Zdeněk Svěrák v šedesátých letech jako rozhlasovou pohádku. Ta byla v roce 1968 smazána jako nežádoucí. Její obsah totiž až příliš připomínal situaci v tehdejším Československu. Pohádka vypráví o divném království, kde se nesmí mluvit nahlas. Ti, kteří tento zákaz poruší, jdou díky Špiclovi do vězení. Věříme, že příběh má stále co říci i dnes – nejen chytrým dětem, ale i jejich chytrým rodičům…... celý text

Polajda
14.06.2017 5 z 5

Takové oddechové čtení během jednoho šálku kávy. Pro malé děti to úplně není, nepochopí tak docela pointu, ale pravda nakonec dobro a rozum zvítězí jako v každé správné pohádce! :o)

KláraHunčarová
11.05.2017 5 z 5

Pěkný krátký příběh pro pobavení :)

EvaEma
22.04.2017 4 z 5

Četli jsme s dětmi 6 a 9 let a bylo to pro nás těžší čtení. Hodně věcí jsem vysvětlovala (tím teď nemyslím paralelu ke komunismu, to by vůbec nepochopili). Kniha spíše bavila staršího syna. Já si ji chci přečíst ještě jednou v klidu, bez dětí. Tuším, že se mi bude líbit ještě o kousek víc.

Gabi13
17.04.2017 5 z 5

Krásně jsem si s dětmi početla. Zasmáli jsme se. Děkujeme za další krásnou věc od pana Svěráka.

JanaDor
16.04.2017 5 z 5

Tato knížečka je malá vzhledem, ale velká duchem. Měla jsem ji přečtenou za 20 minut. Ale bylo to úsměvné, moudré, inteligentní a výjimečné svými skrytými narážkami na komunistický režim, kde se také mělo mluvit potichu a existovat nenápadně.
Možná si někdo řeknete, že je krátká. Ale dobrého stačí málo, abychom pochopili význam a hodnotu díla. Pro děti je akorát a dospělý se v ní najde. Někdy opravdu není důležitá kvantita, ale kvalita. A je dobře, že i nakladatelství to vnímají.

martina2704
01.04.2017 2 z 5

Byť jsem tuhle pohádku jako rozhlasovou hru neslyšela, věřím, že na poslech bude pěkná. Co se knížky týče, je to pro mě jako dospělého čtenáře krátké, přečetla jsem to asi za čtvrt hodiny. Každopádně paralela na komunistický režim je dost patrná. Celé je to psané typickým Svěrákovým humorem, škoda jen, že na těch šedesát stránek, psaných velkým písmem, se ho nevejde více.

Zdeněk Svěrák
česká, 1936