Těsně vedle

Těsně vedle https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47019/tesne-vedle-47019.jpg 4 17 17

Důstojník americké armády popisuje průběh bojových akcí v Afghánistánu a v Iráku na počátku 21. století. Kniha je svědectvím účastníka dvou válek 21. století - války v Afghánistánu a v Iráku. Autor podstoupil extrémně náročný výcvik, aby se mohl stát důstojníkem americké námořní pěchoty. Zážitky z výcviku tvoří první část knihy. Po osudném roce 2001 je jeho četa nasazena k operacím v Afghánistánu a v Iráku. Autor popisuje z hlediska velitele bojové akce, přístup civilistů k Američanům i způsob válčení irácké armády. Zajímavé informace se dozvíme o vlastnostech bojových zbraní či vojenských dopravních prostředků. Autor čerpal z deníkových záznamů, denních rozkazů, dopisů domů a vzpomínek vojáků, takže kniha je působivým dokumentem, zachycujícím válečný konflikt zblízka tak, jak jej prožívali jeho přímí aktéři. ... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Jota

One Bullet Away: The Making of a Marine Officer , 2006

Warty
02.12.2022 4 z 5

První část popisující výcvik důstojníka námořní pěchoty mě moc nezaujala, ale druhá část, která se týká bojového nasazení už byla velmi čtivá a zajímavá.

jan.para
14.09.2022 4 z 5

Popis života důstojníka americké armády od výcviku, důstojnickou školu, nasazení v Afghanistánu a Iráku, až po odchod z armády a následné začlenění do civilního života. Psáno velmi zajímavou formou.

BlackFun
02.07.2017 5 z 5

Jsem absolutní neznalec vojenství a i přes tuto skutečnost mě kniha vtáhla do děje. Skvělý styl vyprávění a pozoruhodný obsah. Těsně vedle je zajímavou sondou do života vojáků.. rozhodně doporučuji.

PJurista
23.03.2017 5 z 5

Mám rád válečnou literaturu jak z minulosti tak přítomnost. Těsně vedle je příběh obyčejného člověka který dělal obyčejné věci v každodenních konfliktech, militaristi mohou závidět.

MildeZ
24.07.2013 4 z 5

Samotný závěr knihy mě bavil ze všeho nejvíce :)

kopac
16.10.2012 5 z 5

Výborný... nic víc k tomu nelze dodat... dobře se četlo, přitom upoutalo

deiwi
02.08.2011 4 z 5

Vynikající exkurze do duše mladého důstojníka, který byl svědkem dvou moderních vojenských a zároveň civilizačních konfliktů. Chyběl mi jen hlubší vhled do ne zrovna ideálních vztahů s vyššími důstojníky. Na to je Fick až moc velký profesionál a o neoblíbených spolubojovnících píše s respektem a diskrétně. Knihu bych doporučil jak militantním podporovatelům války proti terorismu, tak pacifistům. Nathaniel Fick totiž ukazuje, že opravdu nic není černobílé.

Autorovy knížky

Nathaniel Fick