Terapie

Terapie
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1102 1102

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

MichaelaS081
03.11.2022 5 z 5

Kniha vše četla skvělé. Spisovatelka nezklamala.

berila
31.10.2022 5 z 5

Mně se román líbil, dobře se mi četl, nehemžil se mrtvolami, takže jsem spokojená.

KnihovniceVěra
27.10.2022 3 z 5

Velmi dobře napsaný ženský thriller pro ty, co rádi čtou o tlachání kamarádek u kafíčka a obídků, taková dobrá komerce okořeněná trochou strachu.
Neodsuzuji to, bylo to napínavé, ale nějakou hlubší myšlenku jsem v tom nenašla, navíc tam bylo dost neuvěřitelných a nevyjasněných věcí, naivitou a ukecaností hlavní hrdinky počínaje a chybějícími informacemi o obyvatelích ostatních domů v Kruhu konče.

MirKop
18.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Paris tyhle sousedské omotávky prostě umí. Přečetl jsem všechny její knížky a tato je bez debat to nejlepší. Ta kniha má spád, dobře se čte, každá kapitola nabízí zajímavé čtení a postupně celý příběh graduje, což udrží čtenáře ve střehu.

Oceňuji, že po rozuzlení celého příběhu autorka nespěchala hned s koncem, ale ještě několik stran vysvětlila všechny okolnosti, čímž to pak vše do sebe krásně zapadlo - za to velký palec nahoru.

V posledních letech mně vadí takový nešvar, že autoři 300-400 stran napínají, pak přijde vyústění a finále, a po pár stránkách čau konec a některé věci nejsou úplně osvětleny.

V této knize se tak ale nestalo.

--SPOILER--
Musím se "pochlubit", Thomase jsem začal podezírat relativně brzy - neseděla mi tam ta Helen, to jak se vždy objevil za dveřmi v uzavřeném a monitorovaném komplexu i hned ta první návštěva...jinak oceňuji mistrnost vyprávění z pohledu "terapeuta" , kdy až do té poslední kapitoly psaných očima dotyčného, nebylo možné odhalit, zda dění v "ordinaci" vypráví muž, nebo žena...a tím pádem jsme pořád nikdo nevěděli na 100%, zda tím terapeutem je muž, či žena a kdo nejpravděpodobněji za vším stojí
--KONEC SPOILERU--

LivN
17.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Tohle byla tak úžasné propracovaná kniha, že žasnu. Na každé stránce se ocitáte blíž k cíli a přesto jste pořád daleko, protože jestliže podezříváte Ninina vraha na straně 60, tak na 76. straně je všechno jinak a vrah je úplně někdo jiný, který se objeví na straně 97, ale záhy zmizí na 105. .... Hodně jsem podezřívala Lea, ale kdo že to byl skutečně jsem opravdu nečekala o oči jsem pěkně vykulila a musela jsem se sama sobě zasmát, že mě to taky nenapadlo dřív. Byla to moje první kniha od spisovatelky a jsem ráda, že má napsané ještě další. Hned se vrham na V PASTI LŽÍ a spisovatelku řadím k oblíbeným. Byl to úžasný zážitek doporučuji přečíst. A už taky vím proč má kniha název " TERAPIE". Vůbec mi to nesedělo a říkala jsem si, že knihy mají různě zvláštní názvy no ale na konci mi to došlo.

monulam
12.10.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila i když hlavní hrdinka mě chvílemi dost rozčilovala jak si nevšímala zásadních věcí

tulip131
11.10.2022 3 z 5

Zajímavá zápletka, připravená jsem byla na vše, ale toto mě nenapadlo.

Youn@n
09.10.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Doporučuji, během dvou dní přečtená. V první třetině jsem si myslela, že znám na sto procent vraha a ejhle ..na konci jsem se hodně spletla

evik_svistik
07.10.2022 5 z 5

Dokonalé!!! Napínavá kniha, která nejde odložit, B. A. Paris ví, jak oklamat čtenáře a zakončit knihu s velkým wooow efektem!

Belanna
06.10.2022 5 z 5

Kdo umí, ten umí.
Opět velmi povedený thriller plný napětí a zvratů.
Autorka si se mnou pohrávala jak s tenisovým míčkem. Chvíli byl podezřelý jeden, pak zas jiný a nakonec všichni. Když už jsem si myslela: "To je on", zjistila jsem, že jsem zase vedle.
Zamotala jsem se do svých vysvětlení stejně tak jako Alice.
Vše mi došlo až na samém konci.

prochajda
27.09.2022 4 z 5

Napínavý, i když chvílemi zdlouhavý příběh, ale rozhodně s překvapivým koncem....co si počít s takovým dokonalým synem?
Autorčina kniha Za zavřenými dveřmi se mi zatím líbila nejvíc.

Pavlína2019
21.09.2022 5 z 5

Pokud sáhnu po knize této paní autorky, nikdy to nebude vedle.
Tato mě opět nadchla.
Píše skvěle, kniha se čte sama a nedá se přestat, napínavé jako hrom!
A nakonec není nic tak, jak čekáme.
Všem doporučuji.

Hakate
18.09.2022 4 z 5

Thriller plný otázek, dohad, možností a napětí.

Paris si umí se čtenáři pohrát a tak je tomu u v tomto příběhu. Autorka si nás vodí sem a tam a ne jednomu čtenáři, stejně tak jako hlavní hrdince pořádně zamotá hlavu.
Velmi nápaditý thriller, kdy každý je podezřelý.
Za zavřenými dveřmi byl autorčin TOP zatím z vydaných knih u nás, ale Terapie jí zdárně šlape na paty.
Stejně tak jako Alice i já jsem byla úplně vedle z domněnek a možností, kdo by mohl být vrah a správnou volbu jsem se dozvěděla, až na konci, i když v nějaký ten hlásek v mém mozku napověděl, rychle jsem ho zamítla.

Za mě super Thriller na nedělní odpoledne,. Čtivé, má to spád, napětí, napínavé. Super.

Nemám, co bych vytkla a mohu určitě doporučit milovníkům dobrých thrillerů a oblíbencům staré dobré Paris.

Hodnotím spíše 4,5* Za zavřenými dveřmi bylo o to půl procento lepší.

Prateri
15.09.2022 4 z 5

Někdo tu něco skrývá. Ale kdo? Zdálo se mi, že téměř každý. Celkem mne bavilo se mezi těmi tajnůstkáři pohybovat. Názory na knihu jsou nejednotné, ale u mne si čtyři hvězdičky zaslouží i když knihy Za zavřenými dveřmi a V pasti lží přece jen se mi líbily víc.

LeHor
15.09.2022 3 z 5

Dávám 3*, protože autorka patří k mým oblíbeným. Jinak se to trochu táhlo, četla jsem už lepší.

Terezz1
13.09.2022 4 z 5

Příběh byl napínavý a děj příjemně ubíhal, rozuzlení mě velmi překvapilo. Přístup hlavní hrdinky, zvláště v jejím vztahu, byl ale tak naivní, že mi to už od začátku přišlo dost nereálné, což mi bránilo se víc ponořit do děje.

PetraBery
11.09.2022 4 z 5

Alice po přestěhování s partnerem Leem do uzavřeného komplexu domů hledá pravdu o předchozí majitelce. A její pátrání přináší spoustu možností, co, kdo a proč. Během čtení jsem měnila názory na jednotlivé obyvatele, a stejně konec v některých okamžicích překvapil. Kniha mi přišla slabší než jiné od autorky, ale bylo to čtivé a stránky ubíhaly rychle.

NymphMaeve
09.09.2022 3 z 5

Dlouho jsem si chtěla přečíst další knihu od autorky Za zavřenými dveřmi, protože mě ten příběh úplně dostal. A až nyní jsem se pustila do Terapie a jsem lehce zklamaná. Příběh je to čtivý a celkem dobře vystavěný, i prostředí kam je zasazený je zajímavé, ale ten děj a celkově příběh nebyl tak silný, jak bych si představovala. Asi od poloviny jsem tušila, kdo je pachatel a trochu i to pozadí, protože je velmi kladen důraz na vše ostatní, jen to co je na tom nejzvláštnější je upozaděno. Alice mi přišla naivní a i když měla svá tajemství, byla mi velmi nesympatická a Leo taktéž. Vlastně mi z postav nikdo moc nesedl. Kdybych mohla, hodnotím 3,5 hvězdičkami, ale zde dám 3, protože i přesto, že autorka umí napsat opravdu strhující příběh, tento je průměrný. Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, jen půjčila, nebyla by tak jako tak součástí mé sbírky.

Kudlanka03
03.09.2022 3 z 5

Jestli jsem Zavřeným dveřím dala všechny hvězdy, pak tady musím dát půlku. já tu ženskou, tu Alici od začátku nesnášela. Zato jsem si oblíbila ty sousedy. Taková běžná záležitost, stěhování a ono se to vleče půl knihy. je to jak hodně špatný vtip, jsou spolu, chtějí spolu bydlet, ale ve finále mají každý nějaký tajemství a to mě prostě nebaví. Takže když už se tam začne něco dít, je konec. odhalení bylo pro mě docela překvapující, ale to jen proto, že jsem si dovolila nad tím nepřemýšlet. Prostě její knihy dávám na jeden zátah i kvůli tomu, abych neměla prostor dumat nad tím kdo kdy a jak.
Zkrátka to byla z horších knih.
Ale co si budu nalhávat, z té lepší stránky to beru v tom smyslu, že mám prostě její tvorbu podle první knihy ráda na tolik, že se nestydím ji mít v knihovně, v celé její tvorbě.
Jak působí na vás, když je v knize od začátku mezi partnery nějaké tajemství?

Magdyla.8
01.09.2022 4 z 5

Po autorčině knize "Dilema" jsem byla velmi opatrná, protože mi dotyčná kniha nesedla a čekala jsem, co za dílo přijde potom. Musím říct, že stará dobrá B.A.Paris je zpátky! Velmi se mi příběh líbil, ikdyž hlavní hrdinka byla docela naivní a paranoidní. Ale to tak u psychothilleru bývá, žejo. Vraha jsem trochu začala tušit, ale zápletku tu nikoliv. Plný počet hvězd nedávám za některé nedomyšlené pasáže, které mi neseděli do příběhu. Ale i přesto se už těším na další knihu.

tajemství

B. A. Paris (p)