Tentokrát je to doopravdy

Tentokrát je to doopravdy https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510433/bmid_tentokrat-je-to-doopravdy-643530c958442.jpg 4 67 27

Kdo by zahrál vaši životní lásku líp než skutečný filmový herec? Když sedmnáctiletá Eliza Lin zveřejní na internetu esej o tom, jak poznala svou životní lásku, doslova přes noc se z něj stane virál. Eliza konečně získá pozornost svých spolužáků na mezinárodní škole v Pekingu a příležitost publikovat ve svém nejoblíbenějším časopise. Jediný problém je, že si to celé vymyslela a všichni teď chtějí vědět, o kom psala, a aby psala dál. A tak se Eliza rozhodne, že nejlepší bude, když si najde někoho, kdo by její životní lásku zahrál.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

This Time It’s Real , 2023

knizninadsenec
06.07.2023 5 z 5

Na tuto knihu mě nalákala anotace a rozhodně nejsem zklamaná. Bylo to... Wow.

Děj se rozjíždí pomalu, jako to romantické příběhy mívají, ale pak to bylo velmi poutavé. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout a když ano, tak kvůli zamyšlení. Je to velmi hezký příběh o poznávání se, kariéře, zamilovaní se, je prostě milý. Ze školního prostředí, randění (naoko?) a trochu i nahlédnutí do toho filmového.

Už je to dlouho, co mě nějaká kniha rozplakala, i když jen nakrátko (2x), tak moc jsem příběh hltala. Vážně se mi moc a moc líbil.

Caz a Eliza jsou skvělé postavy a dokonalý pár. Eliza chce být spisovatelkou a Caz je hercem.

Opravdu krásný romantický příběh, drama. Příběh plný emocí (hlavně od druhé poloviny je více vnímáte). I když to Eliza měla tak trochu naplánované. Caz byl spontánní, snažil se, jejich "rande" vypadalo opravdu jako rande. Bylo to moc krásné, skvělé.

Za sebe doporučuji, je to krásný romantický příběh. Kdyby to zfilmovali, bylo by to báječné.

...

Spolupráce @humbook a #humbookblogeri

lena.o.knihach
04.07.2023 4 z 5

Sedmnáctiletá Eliza Lin napíše esej o své pravé lásce. Rázem se na mezinárodní škole v Pekingu stane oblíbenou a nastává jeden jediný problém. Kde tu pravou lásku sehnat?
Všichni totiž věří, že každé slovo v eseji je pravdivé, ale Eliza si to úplně celé vymyslela.
V tu chvíli přichází na scénu herecká hvězda a zároveň spolužák Caz Song.

Předstíraný vztah jsem si v této knize vážně užila. Vůbec mi nevadilo, že jsou hlavní hrdinové mladí středoškoláci, podle čehož se tak i chovají. Naopak mě to hodně bavilo.

Tentokrát je to doopravdy je miloučké, roztomilé čtení, které zhltnete jedním dechem. Náramně si u toho odpočinete, protože vás kniha donutí na chvíli vypnout a celou dobu se u toho jenom culíte. Na léto úplně ideální.

#spoluprace @albatrosmedia

Matri
29.06.2023 4 z 5

Ale áno... cieľová skupina (teenageri) môžu byť z tejto knihy viac než nadšení. Ja?... Ja som veľmi spokojná. Kniha sa čítala v podstate sama, dej bol svižný, sladučký
a čítanie som si fakt užila (došlo aj na letmé úsmevy).
Chovanie Elizy vo mne sem-tam vyvolávalo chcenie búchať si hlavu o stenu, ale ok, je jej odpustené vzhľadom na jej vek. Keby je kniha mienená pre dospelého čitateľa určite by u mňa Eliza tak ľahko neprešla! Saz, ako protiklad, sa zasa choval na svoj vek až moc dospelo. Ten si ma ale získal určite viac!
V texte/preklade sa objavujú aj čínske slová, frázy, opisy zvykov, jedál, a celkovo - s prostredím Číny som sa ešte v knihe nestretla, takže to hodnotím ako veľmi osviežujúce.
Určite odporúčam prečítať mladým čitateľom a tým, ktorý potrebujú rozprávkový príbeh a zvýšiť hladinu cukru ;-)

Liduka
29.06.2023 4 z 5

SPOILER: Bylo to fajn čtení, u kterého jsem se i sem tam zasmála. Caz byl neodolatelný a Elizu jsem si taky oblíbila. Nicméně konec už byl takový utahaný a zkrátila bych ho.

Books_by_Dee
26.06.2023 4 z 5

IG: @books_by_dee
Tohle bylo tak děsně CUTE Už jsem dlouho nečetla příběh, u kterého bych se tak culila. Máme tady klasické téma předstíraného vztahu, ale tady dokonce s celebritou.

Sedmáctiletá Eliza Lin se stane přes noc internetovou senzací poté, co je zveřejněná její esej o její životní lásce a díky tomu dostane nabídku na stáž v oblíbeném časopise. Čelí teď však problémů, že si celou esej vymyslela a teď musí najít někoho, kdo bude předstírat, že je jejím přítelem. Nenapadne ji oslovit nikoho jiného než svého spolužáka, který je v Pekingu slavným hercem. Ten s předstíráním souhlasí.

Já jsem knížku měla na seznamu TBR od ledna 2023, kdy vycházel v USA a příjemně mě překvapilo CooBoočko, který s překladem přišel už v červnu. Knížka teda musela být moje a vůbec nezklamala.

Téma je podle mě skvěle zpracované. Líbí se mi, že to není jen o jejich vztahu, ale i o přátelství, rodině, pocitu někam patřit. Jak s Elizou, tak s Cazem jsem si docela sedla. I když Eliza mě občas lezla na nervy, ale beru to tak, že je jí 17.
Jak říkám fajn romantická young adultka a kdo má chuť na nějaký klasický dívčí románek, tak tohle je skvělá volba.

Lutzinka
14.06.2023 4 z 5

Fajn oddychovka, pěkně vykreslený pohled člověka, který se pořád stěhuje z místa na místo, jeho pocity odcizení, ztráta kamarádů, snahu zapadnout do nového kolektivu a první láska.
Samozřejmě trochu přehnaně vykreslený hlavní hrdina s chováním nepřiměřeným jeho věku, ale koho to vlastně zajímá?
Bylo to fajn čtení s tím požadovaným šťastným koncem.

jitka_dankova
30.05.2023 5 z 5

Roztomilé dívčí čtení na téma falešného chození. Přesně těchto knížek jsem přečetla už spoustu a myslím, že tohle klasické téma je zde fakt hezky zpracované. Nerozhodná, nesmělá, trochu ztřeštěná, zamindrákovaná hlavní hrdinka mi přirostla k srdci. Dokonce natolik, že jsem knize odpustila typickou nerozhodnost, ubližování si a zbytečné dramatizování situace, které by vlastně měla být jednoduchá. Ale je to prostě dívčí čtení a jako takové je beru a jako takové i hodnotím. Myslím, že cílové skupině mladých děvčat by se kniha mohla hodně líbit.

Ann Liang
čínská