Temná tajemství

Temná tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504342/bmid_temna-tajemstvi-l5C-504342.png 4 77 77

Dorota žije už osmnáct let pod jednou střechou s despotickým manželem, přesto se snaží dělat vše pro to, aby nebylo na veřejnosti nic znát. Potají však hledá co nejméně bolestivou cestu, jak se od agresivního muže osvobodit. Jakub a Alicja prožívají krizi, a tak se pokusí vrátit svému manželství ztracenou jiskru společnou dovolenou u moře. Dvojice se na místě seznámí s tajemným párem, který obrátí vzhůru nohama nejen rutinní prázdninový pobyt, ale i celé jejich životy. Osmnáctiletá Naďa se poprvé setká se svou biologickou matkou, která ji opustila krátce po porodu. Ani v nejmenším si neuvědomuje, jakému nebezpečí vystaví tímto setkáním své blízké. Tři zápletky se spolu v nejméně očekávaném okamžiku spojují. Každý z aktérů zahájí sám za sebe nelítostný boj o to, aby jeho vlastní temná tajemství nikdy nespatřila světlo světa. Komu se to podaří, a kdo za své lži krutě zaplatí?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Mroczne sekrety , 2021

katasokolov
12.04.2023 3 z 5

3,5/5*

Odsýpající thriller.

Byť mne autorova předchozí kniha, Ukaž mi, zaujala víc, tak ani tento počin nebyl vůbec špatný.

Celý příběh byl napěchovaný samými neuvěřitelnostmi a závěr tomu nasadil korunu :). Řekněme si to takhle, normálního člověka byste tam hledali marně :-D a pravděpodobnost mnohých skutků těchto knižních postav je hodně maličká, přesto jsem si ale četbu užila.

Příběh je líčen z pohledu hned několika osob. Všechny jejich osudy se, svým zvláštním způsobem, propletou a nebude se jednat o nic zrovinka příjemného.

Kdo nakonec zvítězí a kdo skončí v propadlišti dějin (možná i doslova)? Pokud Vás bude tato otázka tížit, pak si určitě tuto knihu přečtěte.

FejKýý
09.04.2023 4 z 5

V příběhu máme tři dějové linky a čekáme až se setkají a hlavně proč. Příběh se mi líbil a zajímalo mě, jak vše bude dál a dál, člověk čím více čte, potřebuje vědět víc a víc. Pak vše do sebe postupně zapadá a na konci skvěle zapadne. Nebylo tam nic co by nedávalo smysl. Nějaké postavy jsem si tu oblíbila a nějaké byli dost nesympatické. Kniha opět byla hodně čtivá, tak jako minulá kniha "Ukaž mi" od pana spisovatele. Ale špatně se mi tedy četly kapitoly Bogdana, méně sympatickou osobu tam snad nenajdete. U Nadi jsem trošku nechápala, jak může být tak naivní a proč s ní celkově některé postavy více nepromluvili. Na konci se stalo docela dost zvratů a né všechny se mi bohužel líbili. Ale ne vždy vše dopadne skvěle, tak to chodí. Konec byl za mě ale dost překombinovaný, což mě mrzí a hlavně krátký, knize bych přidala klidně pár stránek navíc. Těším se ale rozhodně na další knihu autora a dávám ho do mého seznamu "oblíbených spisovatelů". Ukaž mi, se mi ale stále líbila více.

Peggy2711
09.04.2023 3 z 5

Příběhy několika lidí, které se nakonec protnou. Každý má nějaké problémy, nějaké tajemství a každý z nich udělal řadu nepochopitelných rozhodnutí a to mi dost vadilo. Napětí minimální, thriller rozhodně ne, je zde dost sexu a ponaučení, na co všechno člověk může naletět a jak pak špatně může dopadnout.

kramlinka88
08.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Wow tak tohle byla opět jízda :-) Už Marcelova první kniha Ukaž mi, dávala tušit, že se objevil skvělý spisovatel :-)
V knize Temná tajemství sledujeme osudy zhruba šesti lidí, vyprávění se vždy odvíjí z pohledu jednoho z nich a na konci se nám ty osudy pěkně propletou :-) Každý z nich si nese svá temná tajemství, ať už je to tajný sexuální život, boj o peníze, pád na úplné dno nebo třeba vražda....
Miluju, když po dočtení knihy sbírám bradu ze země a tady se to opět stalo :-)
Kniha byla za mě opět skvělá, krátké kapitoly, děj krásně odsýpal a najednou byl konec a že Marcel ty konce prostě umí :-)
Určitě velmi doporučuji a hrozně moc se těším na další knihu a tímto mám dalšího oblíbeného autora a těší mě, že ani není z daleka :-)

dencazrnu
26.03.2023 3 z 5

Tentokrát se musím přiznat, že z knihy od Marcela Mosse nejsem tolik nadšená, jako tomu bylo u knihy Ukaž mi. V první řadě musím říci, že tady máme opravdu extrémně velké množství postav, kdy každá postava má svůj vlastní příběh. Když k tomu připočítáme to, že celou první polovinu knihy neustále cestujeme v čase (minulost, přítomnost, před týdnem, před třemi lety), tak mi z toho místy vznikal opravdu velký guláš a poměrně se mi to pletlo dohromady. Celkový nápad knihy určitě nebyl špatný, musím přiznat, že kniha byla opravdu čtivá a já měla za tři dny přečteno, ale i tak to bude jedna z těch knih, kterou si přečtu a do pár dní statečně zapomenu, o čem byla Každopádně věřím, že kniha mnohé čtenáře dokáže zaujmout a určitě i šokovat, protože se v knize setkáme s různými ožehavými tématy, které mě donutily se i občas nad některými věcmi zamyslet.

Renatecka
24.03.2023 5 z 5

Skvělá a neotřelá zápletka, velmi čtivě napsaná kniha. Doporučuji.

xena2711
21.03.2023 3 z 5

Temná tajemství byla silně propletená a ještě na straně 152 nebyli všichni aktéři ve hře... Asi jsem čekala víc. Super obálka.

jana3099
11.03.2023 5 z 5

Příběhy několika lidí, ať už manželů, partnerů nebo samostatných osob. Všichni mají svůj život a v něm svoje slabosti, neřesti a tajemství. A toto vše se bude prolínat a postupně vycházet na povrch. Kniha je hodně čtivá, protože se stále něco děje, určitě doporučuji.

thrillery tajemství

2021  83%Ukaž mi