Teď je to na nás

Teď je to na nás https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500641/bmid_ted-je-to-na-nas-w19-500641.jpg 4 15 4

Životní filosofie pro děti i dospělé podle autora bestselleru Sofiin svět Život ve všech svých podobách fascinoval Josteina Gaardera odmala. A protože se na tom ani po několika desetiletích nic nezměnilo, rozhodl se předat svůj údiv dál. Ve sbírce úvah koncipovaných jako dopis vnoučatům přemítá nad životem, smrtí, náboženstvím, časem, láskou, přírodou nebo budoucností. A v záplavě složitých i podnětných otázek hledá odpověď na tu nejdůležitější: Jak můžeme zachovat planetu pro generace, jež přijdou po nás? „Svět je takový, jak ho prožíváme.“... celý text

AndreaTH
05.09.2023 2 z 5

Na mě byla kniha složitá, občas se myšlenky velmi větvily a chyběla mi tam nějaká sjednocující linka.

Anežka010101
02.04.2023 4 z 5

Dopis vnoučatům, skvělý nápad. Jostein je vypravěč, hráč a osvícený člověk. Vždy jsem si ho přála mít v rodině jako strýčka : je to mistr světa v provokaci nás všech, milovníků života. I v této knize nám ( i vnoučatům) umožňuje zamyslet se nad osudem lidstva a přispět hlavně našim osobním podílem na tvorbě budoucnosti. Co je asi nejcennější, vede nás k tomu úvahami i otázkami, ale pořád hlavní úkol je na nás, čtenářích. Jeho kniha jsou opak kázání. Je spíše jako kresba společného obrazu člověka a jeho planety. Jostein donesl na ten náš workshop sice informace, svoje představy, dokonce i plátno a štětce. Ale barvy si musíme donést sami a namalovat to také musíme sami, my čtenáři. Knihu opět lze doporučit všem, kdo mají opravdu moc rádi filosofii nebo život, nebo obojí.

Štěpánka_010
13.02.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem náhodně objevila v naší knihovně, a zaujala mě svou obálkou. Čekala jsem, že zde autor zmíní některá pro naši dobu důležitá témata, to se sice stalo ale občas jsem se v myšlenkových pochodech autora ztrácela. Pro mě styl psaní byl poněkud chaotický nicméně celkový nápad, napsat knihu, jako dopis vnoučatům velmi oceňuji.

DreamerX9
19.10.2022 3 z 5

Připadala jsem si jak na kávě s šíleným filozofem, který dokáže jednu myšlenku rozvetvit na XY dalších. Asi jsem od knihy čekala něco jiného. Obsahovala spoustu zajímavých tématu k zamyšlení ale ve výsledku to byl jeden obrovský všehomišmaš. Toť k tomuto dílu ale hezky se to četlo