Tato kniha je vaše bezpečné místo

Tato kniha je vaše bezpečné místo https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534578/bmid_tato-kniha-je-vase-bezpecne-misto-661b83e6cd286.png 5 1 1

Tlak na úspěch, stres, úzkost, ztráta sebehodnoty, neschopnost přijmout chválu a uznání Pocity, se kterými se potýká stále více lidí. Rychlá doba a důraz na to být vždy ve všem perfektní drtí a ničí už děti na školách. A ač se snažíme si vsugerovat, že když dosáhneme stanoveného cíle (úspěšně složené přijímací zkoušky, maturita, vysokoškolský titul, dobrá práce, sňatek, založení rodiny), nikdy vlastně nejsme ve svých vlastních očích dost dobří. Zamotáváme se do spletitého přediva vlastních (mnohdy nereálných) očekávání a nejsme schopni se z něj vymotat Opravdu nejsme? Amy Tranová je ilustrátorka a psycholožka, která na příkladu vlastního zápasu o duši ukazuje svým čtenářům cestu z labyrintu.... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Zoner Press

This Book Is a Safe Place , 2023

monikasbookclub
14.04.2024 5 z 5

Tuto knihu je opravdu obtížné nějak objektivně posoudit. Jak sama autorka uvádí, každý jsme jiný a každému tím pádem mohou pomoct jiné věci. Za mě byla kniha ale krásná, jak vizuálně, tak obsahově zpracovaná. Autorka je sama  psycholožka a v knize vysvětluje různé metody a ukazuje v návaznosti na její vlastní život. Čtenáře také interaktivně motivuje, aby sami do svého života začali přidávát metody, které v knize uvádí. Zdůrazňuje ale, že každý jsme jiní a tím pádem každému pomůže něco jiného.

Já největší strach, úzkost a tlak na úspěch zažívala na vysoké škole. Ani jedna z věcí však nebyla vyvolaná mým okolím, ale pouze mnou. Hodně mi v tomto období pomáhalo buď číst, nebo se bavit s lidmi kteří prožívali, nebo zažili podobné věci. Věřím, že v dnešní době těmito pocity trpí stále více lidí a každý s tím bojujeme po svém. Nikdy není ale pozdě vyhledat pomoc.

Moc děkuji @zoner_press_brno za poskytnutí knihy.

příručky EQ, emoční inteligence myšlení sebeuvědomování zvládání stresu sebeláska sebeúcta sebezdokonalování životní harmonie

Autorovy knížky

Amy Tran
kanadská
2024  100%Tato kniha je vaše bezpečné místo

Kniha Tato kniha je vaše bezpečné místo je v