Tarzanova babička

Tarzanova babička https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361218/mid_tarzanova-babicka-dDH-361218.jpg 5 6 6

Podtitul: Sensační odhalení ze života slavné opí dámy. Humoristický román. Vyšlo jako: 2 brože; celoplátěná vazba - 1. verze (ostrov a palma); celoplátěná vazba - 2. verze (s velrybou); sešity (první s tónovanou obálkou, ostatní s jednobarevnou). Obálka Josef Lada [knižní vydání], Václav Čutta [sešitová obálka], ilustrace F. K. Loukotka.... celý text

LukasB.453
18.04.2023 4 z 5

pan autor celý utýraný a zpitomělý překládáním celé série naivních tarzanovek se pomstil nenáviděnému zdroji obživy parodií.
už na prvních stránkách, kde se setkává cestovatel lord Furtpilby s domorodým náčelníkem Bum-balem nás nenechá na pochybách, že bude vysmíváno úplně vše. někdy v polovině kniha ztrácí dech a začíná být furt na jedno brdo.

Ujko
11.06.2020

Před více než čtyřiceti lety jsem objevil tuto knihu na půdě u babičky, kde jsem prázdninoval. Je to totální parodie na příběhy o Tarzanovi. Vím, že jsem se při čtení dost bavil, ale ke konci už mi to připadalo trochu únavné (je to docela rozsáhlá knížka), ale přesto se do ní pustím znovu.