Tao přírody

Tao přírody https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120034/bmid_tao-prirody-qyZ-120034.jpg 4 10 2

Autor se zabývá hypotézou Gaie, darwinismem, přírodními zákony, uznáváním posvátnosti času a dalšími teoriemi, k nimž přistupuje vždy nově a originálně.

Esoterika, astrologie, okultismus Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Gardenia

The Rebirth of Nature: the greening of science and God , 1991

whack
24.09.2017 4 z 5

Autor popisuje svoju vlastnú verziu hypotézy Gaia zaujímavo, no trochu neprehľadne, pretože neustále porovnáva rôzne teórie, až je vo výsledku ťažké pochopiť, čo vlastne sám presadzuje. Porovnáva z viacerých pohľadov vitalizmus, mechanistický materializmus, organicizmus, animizmus, holizmus a humanizmus. Prevláda animizmus, čo je fajn, lebo sa s tým dá stotožniť, paradoxne však práve z animizmu vyplývali niektoré podkapitolky, ktoré na mňa pôsobili príliš new age nábožensky, takže neviem, čo si mám o tom myslieť. Po prečítaní podobných kníh mám väčšinou jasno, ale v tomto prípade mi ostali v hlave otázniky.

Mondie
23.04.2016 4 z 5

Zajímavá kniha i náhled na přírodu, kterou denně vídáme, ale často ji nevěnujeme tolik pozornosti. Pokud se chcete dozvědět, co se mimo jiné děje v termitišti, neváhejte s četbou. Z vědeckého hlediska pak lze sklouznout k mírnému patosu ;)