Tanec skalpelů

Tanec skalpelů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445689/bmid_tanec-skalpelu-rNF-445689.png 3 146 146

Ve svých pětatřiceti letech dosáhl Jonas Lerman všeho, o čem se spisovateli může zdát. Jeho knihy o chirurgovi a vrahovi mladých dívek Carlu Cederfeldtovi jdou na dračku, fanynky stojí v zástupech a křesla všech televizních pořadů, ve kterých seděl, už ani nepočítá. Veškerou kritiku extrémního násilí ve svých románech zavrhuje s tím, že to všechno je jen jako. Až do dne, kdy už to jen jako není… Krok za krokem se Jonasův život proměňuje v nepochopitelnou noční můru a hranice mezi fikcí a realitou se pomalu stírá. Nakonec z jeho pohodlného života spisovatele zbývají jen děs, šílenství a umučené teenagerky. Zdá se, že Jonasova jediná šance na záchranu je najít odpověď na onu klasickou otázku, která se pokládá všem spisovatelům: „Kam na to všechno chodíte?“... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

Skalpeldansen , 2012

Veju007
30.10.2020 3 z 5

Tahle knížka vůbec není tak hororová jak je obálkou a názvem prezentována.
Naopak mi to přijde jako velmi zajímavý vhled do nás, do čtenářovy mysli, o tom proč vůbec chceme číst takovýhle krváky a nechutnosti a co nás k tomu přitahuje.
Jedná se spíše o psychologický thriller, krvavých scén je tam pár a nejsou vůbec tak explicitně popsány, jak by se právě mohlo z názvu a obálky zdát.
Konec je teda až moc akční a za mě až moc nereálný, ale proti gustu.
Je to prvotina a myslím, že autorka se bude zlepšovat a uvidíme, co nám nadělí dalšího. A na to, že švédský knihy spíš nečtu, tak tohle bylo fajn.

Ophelie
26.10.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, děj odsejpá, ale za horor bych ji určitě neoznačila, spíše za thriller. Postava Carla mi naháněla trochu husinu, konec poněkud přetažený za vlasy, ale jinak dobré čtení.

Sammy.Boy
18.10.2020 4 z 5

Těšil jsem se na pořádně krvavý horor a místo toho jsem dostal psychothriller formou studie lidské mysli. Nemůžu říct, že by to byl průšvih, ale chvílemi se děj docela vlekl. Kdyby byla celá kniha jako poslední čtvrtina, byl by to nefalšovaný TANEC SKALPELŮ a já bych byl úplně nejspokojenější! Samozřejmě beru v potaz, že se jedná o debut a hlavní myšlenka příběhu byla zajímavě zvolená. Snad to bude příště o něco lepší. . .

Katania
16.10.2020 4 z 5

Na tenhle žánr úplně nejsem...horor to není a spíše bych řekla, že je to jako povídka. Ale četlo se to dobře a jako oddechovka to špatné není.

iveta3689
13.10.2020 3 z 5

Jak už píší komentáře přede mnou, nejde o horor. Ale když se oprostíme od škatulkování, kniha špatná není. Zápletka je hodně průhledná, ale příběh je napsaný dobře, čtivě. Hodnocení je lehce přes tři hvězdičky, je to knížka, kterou s chutí přečtete, ale už se k ní nebudete vracet.

kachnat
12.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Jak již bylo napsáno, horor to rozhodně není, spíš psycho thriller. Ale i tak se mi kniha četla dobře, líbila se mi. Příběh byl zajímavý a s překvapivým koncem. Sice jsem tušila, že tam bude další člen rodiny, ale pořad jsem si říkala, že to ta nebude. Dočetla jsem včera večer a pořád přemýšlím, který z nich vlastně přežil.... A jestli je možné, že přežil ten hodný a probudil v sobě monstrum….

Didi15
11.10.2020 4 z 5

Cetlo se to svižně a celkem zajímavé pojetí. Ale jak uz psali ostatní níže, rozhodne se nejedná o horor, ale spíše o psychologicky thriller. Nebylo to tak špatné, abych to nemohla doporucit:)

Beky
10.10.2020 3 z 5

Tak do hororu to má daleko...
Tohle bych tipoval spíše na psychologickou záležitost, než nějakou kruťárnu a vraždírnu
Zpočátku je to hodně vleklé a člověk čte čistě jen ze zvědavosti, než aby byl pohlcen dějem.
Až tak ve 3/4 knihy dochází k nějaké "akci" a vcelku očekávaný konec.

jonyrico
01.10.2020 3 z 5

Určitě bych knihu doporučil čtenářům, jež se rádi noří do lidské psychiky a sledují změny, které nastávají působením strachu a nejistoty. Jonas je člověk vnitřně rozhádaný s jistým tajemstvím, jenž by si moc přál být pánem svého života, ale upřímně se mu to moc nedaří. Já jsem se u většiny knihy bavil, nepovažuji ji za čtivo, které bych odložil a neměl potřebu se k němu vracet, chtěl jsem moc vědět, jak to dopadne, a to vždy považuji za velké plus. Zároveň bych ale uvítal nějaké změny minimálně v první půlce knihy, hlemýždí tempo zaměřené na Jonasův život nebylo nezajímavé, ale rovněž nebylo něčím, bez čeho bych se neobešel. Celkově knihu hodnotím jako lepší průměr.

LukBook
28.09.2020 4 z 5

Rozhodně je to zajímavá kniha, jen se nesmí tak doslova brát jako horor. Asi nejvíce bych ji zařadil jako psychologický thriller. I když závěr je tedy poměrně brutální. Ale přečtení určitě nelituji

Ráčkajda
19.09.2020 2 z 5

Já nadšená nejsem, rozhodně bych to neoznačila za horor, do hororu to mělo hodně daleko, pro mě to byl hodně podprůměrný thriller, do cca strany 200 nudný,kdy jsem se musela ke čtení nutit. Poté se to konečně trošku rozjelo a s trochou vůle dalo dočíst.

To-z-kanálu
10.09.2020 4 z 5

Spisovateli se začnou dít zvláštní věci. Postava z jeho románů jakoby ožila. Kniha se čte dobře, i když se zápletka vyvíjí poměrně pomalu. Moje zvědavost postupně narůstala a docela mě to vtáhlo. Ve druhé polovině knihy vyplouvají na povrch zajímavé informace a krvavý konec se mi také líbil. Došlo i na ty skalpely. Slabší 4 hvězdy.

švédská literatura horory

Autorovy knížky