Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti

Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti

Na počátku příběhu tanatonautů, dobyvatelů Ráje, je otázka stará jako lidstvo samo: Co se stane s člověkem po smrti? Tanatonauti se rozhodnou nalézt odpověď a vydají se prozkoumat poslední námi neprobádaný kontinent. Dostanou se za hranice naší představivosti, nahlédnou do snů a nepoznaných hrůz i slastí a octnou se v prostoru, kde rozluští záhady pronásledující nás odnepaměti…
Je jejich cesta uskutečnitelná? Jak asi dopadne? A co si s jejich poznatky člověk počne?
S udivujícím nadhledem, jejž mu zaručila vědecká erudovanost a rozsáhlé znalosti posvátných a tajných iniciačních textů hlavních náboženství a mytologií z nejstarších dob, s nezaměnitelným prozaickým talentem, který spočívá zejména ve schopnosti pojednat čtivě a odlehčeně i o těch nejvážnějších lidských problémech, a se zvláštním důrazem na individuální spirituální zkušenost vylíčil Bernard Werber v této knize, jak by mohla započít, proběhnout a vyústit tato nejfenomenálnější odysea všech dob. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19538/tanatonauti-cestovatele-za-hranice-smrti-19538.jpg 3.752

Cyklus andělů (1.)

Les Thanatonautes (1994)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub, Euromedia Group
Více informací...

vltavínka

Skvělá kniha, která se čte na jeden zátah. Přestože jsem ji četla až po Říši andělů, vůbec to ničemu nevadilo. Silný dojem zanechaly obě dvě.

Etelea
16.11.2016

Ač jsem dala tři *, ani u této knihy nelituji, že jsem si ji přečetla.
Prvních pár stran mě tak navnadilo, že jsem četla a četla a najednou jsem byla ve třetině knihy. Ale pak už to šlo jen z kopce. Že se mi děj táhl a nudil mě spíš přisuzuji své netrpělivosti.
Ty tři * jsem udělila za odvahu autora pustit se do tak neotřelého tématu. Popral se s tím obstojně. Rozhodně jsem na něj nezanevřela, do druhého dílu se určitě chystám. Ale ne hned.

ZuzanaMrh
29.09.2016

První (téměř) dvě třetiny velmi čtivé, zajímavé, děj měl spád. Konec (jak už tu bylo napsáno) byl i pro mě zbytečně zdlouhavý až nudný. Nebylo to jen přehánění, mě se zdálo, že se tam objevuje i několik nesmyslů a protimluv (jakoby autor už zapomněl, co psal na začátku).
Knihu jsem dočetla, ale stálo mě to velké přemáhání.
Dám si pauzu s nějakou "Kesslerovkou" a pak se vrhnu na druhý díl.

Kam se tohle hrabe na Mravence...

pauldegard
09.09.2016

Klobouk dolu pane Werbere! Ke knize jsem vzhledem k ne prilis lichotivym komentarum pristupoval s urcitymi rozpaky. Ale tema knihy a predevsim zkusenost z Mravenci od stejneho autora byla natolik dobra, ze jsem knihu koupil a zacetl se do ni a nelitoval jsem. Je to zajimavy vylet do zapovezenych mist na pozadi futuristicke budoucnosti a navic i skvele prelozeny. Takze za me dobry, moc.

Dominik Fajkus
07.05.2015

Hodnocení patří první třetině knihy, která je téměř dokonalá a jsem si užil každičký rozhovor hlavních hrdinů na hřbitově. Poté kniha začíná být dost přehnaná, zdlouhavá a nudná, což byl impuls knihu zavřít a zachovat si jen ty krásné dojmy z jejího úvodu.

Ellbereth
01.04.2015

Přiznám se....nedočetla jsem. Téma mě velmi zajímalo, ale tohle jsem prostě tlačila silou a nešlo to.... Tak někomu to asi sedne lépe. Mnohem lépe je podle mě napsána kniha Jak přicházejí sny....

zimela
26.02.2015

Co se s člověkem stane po smrti? Bezesporu zajímavé a obtížné téma. Myslím, že se jej Werber zhostil důstojně. Na začátku se seznámíme s hlavními hrdiny a jejich motivy, dostaneme nalito něco posmrtné latiny, abychom pak prostřednictvím regulované smrti mohli začít se samotnými výlety. Vcelku i chápu místní rozčarování. Na druhou stranu si položte otázku, co jste vlastně chtěli? Aby se splnilo očekávané? Nebo naopak něco zcela odlišného? Já ke knize přistupoval s lehkým despektem a musím říct, že příjemně překvapila. Oceňuji, že autor jen nevyužil zajímavé tématické nálepky a poctivě stvořil vlastní vizi (i když samozřejmě taky z něčeho vycházet musel) světa zádušních kontinentů i techniku jejich průzkumu. Tanatonautiku pak ještě zasazuje do širšího rámce a zajímavě rozvíjí důsledky jejího dopadu na společnost. Postavy mi přišly uvěřitelné a jejich vztahy, názory a postoje celou myšlenku posouvaly dál. Jediné, co mi poměrně dost vadilo, bylo paralelní, trochu násilné provázání posmrtné krajiny s fyzicky přítomným vesmírem a černými dírami. I tak, solidní 4**** Multikulturní pohledy na smrt před jednotlivými kapitolami mě vyloženě bavily a vždy už jsem se těšil na další.

Ence
09.10.2014

Nejsilnější zážitek s celé knihy
citát Blaise Pascala
sebeobětování se oné Italky, která založila gang pouličních výtržníků.
Ale druhý díl ani za nic.

Jack Bauer
30.08.2014odpad!

Velmi praštěná kniha o smrti ze začátku se zdá být zajímavá, sci-fi z roku 2068, člověk čeká co se z toho vyklube, ale cca od poloviny (hašašíni) naprostej úlet. Čím hlouběji jsem četl, tím větší ptákovina. Nespočetkrát jsem s ní chtěl praštit, vydržel jsem do třetího dějství a pak s ní praštil. Nejvěší úlet, co jsem kdy četl.

escritora
22.06.2014

Docela zajímavé "duchovní scifi" pokud člověk dojde v četbě až do konce, ocení myšlenku a záměr autora... a jelikož znám originál, mohu říct, že je velmi hezky přeložený z francouštiny. Takže pochvala překladatelce Šárce Belisové. A zajímavé je pokračování této knihy. Říše andělů. Autor má představivost i kombinační schopnosti... a jistě i čerpal z nějakých ezoterních kanálů.... Mě se knihy Werbera docela líbí. Pěkné čtení.

DanielKubisa
21.05.2014

Mohlo se objevit více akce.

Petrvs
26.07.2012

Téma skvělé, zpracování otřesné. Velké, ale opravdu velké zklamání.

Prý „filozofie v akci“... nenechte se vysmát. Tohle není Eco nebo Ajvaz. Filozofii jsem nezaznamenal žádnou a ač nefilozof a vzděláním spíše technik než humanista, mám pocit, že Werberovy konstrukty a myšlenkové přemety o karmě, vině a osudu, bych sfoukl jak domeček z karet.

Postavy bídně vykreslené a podivně nelogicky vystupující, jejich milostné eskapády a jiné motivy ve vedlejších dějových liniích nudné a zbytečné. Prokládání děje úryvky z různých světových mytologií a náboženství zprvu příjemně navozující atmosféru, později nudící, ke konci už otravně iritující a přeskakované.

Děj... sice čtivý, to ano.... ale k uzoufání béčkovitý. Někdy to na mě dělalo dojem až frašky, neb se mi nechce věřit, že by tohle autor myslel vážně. Vrcholem všeho je pak konec, po kterém má čtenář chuť mrštit knihou přes celý pokoj (OK, dalo se to čekat, ale přesto si to mohl autor odpustit).

Pokud by Tanatonauti měli délku a formát povídky ve SF plátku typu Ikarie, prosím. Ale na skoro 600 stránkový román je to utahaná, nedramatická a jazykově chabá bída, která není o ničem a pouze vábí zajímavým tématem...

(Proboha, doufám, že Mravenci budou lepší, neb k nim jsem se nedostal a dost se na ně těším...)

Márinka

Co se stane s člověkem po smrti? Lze věřit lidem, kteří po probuzení z kómatu, z "návratu z druhého břehu" vyprávějí neuvěřitelné zážitky? Hlavní hrdina Werberovy science-fiction Michael Pinson už odpověď zná. Máte-li rádi příběhy balancující na hraně mezi uměleckou a vědeckou fikcí, začtěte se. Možná i vy poznáte, že ... "Na druhé straně smrti je ..."

Bernard Werber

Bernard Werber