Říše andělů

Říše andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75579/rise-andelu-75579.jpg 4 37 11

Cyklus andělů série

< 2. díl

Co si o nás myslí andělé? Jak se jim jeví náš druh hemžící se na Zemi? Není země andělů ve skutečnosti tím nejlepším místem, odkud lze sledovat lidstvo ubírající se vpřed? A není onou poslední hranicí, kterou zbývá po nebi, zemi, moři a hvězdách probádat, právě Ráj? Po Tanatonautech, cestovatelích za hranice smrti, nás Bernard Werber zve v jejich pokračování na další nevídané putování na onen, ale i na tento svět. V Říši andělů nám předestírá Ráj coby území, kde se nás snaží bytosti, přející nám jen to nejlepší, zachránit mnohdy i proti naší vůli.... celý text

lukaskmn1
24.01.2024 5 z 5

Naprosto geniální.

groula
25.12.2021 4 z 5

Z počátku mě to příliš nebavilo. Nějak jsem se do toho nemohl zacist. Pak se to celý rozjelo a nemohl jsem přestat.
Zajímavý je propojení s mravenci, tanatonauty atd.
Závěr hodně prekvapivej....

Tlapka
01.12.2018 3 z 5

Je to už několik let, co jsem přečetla Mravence a Tanatonauty. Tyhle romány mě naprosto strhly. Nadšeně jsem objevila rest v podobě Říše andělů, ale tenhle příběh na mě už tolik nefungoval. Nejvíc mě bavilo sledovat osudy pozemšťanů (kteří se občas jako děti vyjadřovali opravdu neadekvátně svému věku) a číst úryvky z Encyklopedie, ale celá andělská linka šla mimo mě. Obloukem. Z téhle kružnice mě bavil jen její obrys, ale ne střed...
Trochu se nemůžu ubránit srovnání s Danem Brownem - ten má ve svých příbězích taky pořád dokola omílané schéma, ale zdá se mi, že Werber z něj obměnami příběhů vytěží víc.

jaroiva
25.03.2018 4 z 5

zajímavé, docela filozofické...

bai.Cerna
03.05.2017 4 z 5

Mravenčí trilogie mi sice byla bližší, ale ani s anděly Werber nezklamal. Plno moudra, dostatek „námětů“, které nutí k hlubšímu zamyšlení.

estrius
05.09.2016 5 z 5

Podle názvu jsem se toho hodně bál, přesvědčilo mě doporučení od Dana Millmana na přebalu a nelitoval jsem :)

adriana0441
04.01.2016

Perfektní kniha, rozhodně o mnoho lepší, než první díl Tanatonauti! =)
Mohu doporučit i těm, kteří chodí recitovat, já si zde vybrala text právě na prózu a díky tomuto skvělému textu jsem měla možnost, být v užším výběru krajského kola.
Kdyby někdo věděl o podobně zajímavé knize, uvítám tip! =)

nadiya_sas
28.07.2015 5 z 5

Skvely knizni zazitek! Zajimave napsana kniha, ktera ma ne uplne obycejny namet. Jedine doporucuji :-)

escritora
22.06.2014 5 z 5

Velmi zajímavá a dobře napsaná kniha. Je také výborně přeložena z francouzštiny. (překlad Šárka Belisová). Už dlouho jsem nečetla nic tak pěkného. Doporučuji.

miri.stajko
18.05.2014 5 z 5

Úžasná a zajímavá kniha. Doporučuji!!!

Dandy1
02.05.2013 3 z 5

Zajímavý pohled na život po životě.

Bernard Werber
francouzská, 1961