Mrtvý cizinec

Mrtvý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490732/bmid_mrtvy-cizinec-mrx-490732.jpg 4 11 7

Talon a Chantry série

Být šerifem ve městě, kde žije spousta tvrdých chlapů, kteří pro ránu nejdou daleko, není pro bývalého rančera Bordena Chantryho vůbec lehké. Zabití ve férovém souboji řešit nemusí, ale mrtvola s kulkou v zádech, to je… vražda. Záležitost se stává osobní, když se v hledáčku vraha ocitne také sám Borden.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

Borden Chantry , 1977

crossandra
24.11.2023 5 z 5

Ačkoli na westerny spíše koukám v televizi, L'Amour je moje srdcovka. Na jeho knihách nejvíc miluju, jak z toho, když se hrdina zamyslí a zahledí do krajiny, bezostyšně čiší, jak to okouzlovalo samotného autora. Taky zbožňuju, jak dokáže pěstní nebo pistolnický souboj rozepsat přes dvě strany. Dějově je Mrtvý cizinec lepší průměr.

Turlogh
31.12.2022 4 z 5

Další nadprůměrný western z pera mistra žánru. Nicméně, četl jsem od tohoto borce spisovatele romány o dost lepší. To detektivní pátrání v kovbojce mě moc neoslovilo. Howgh.

Highlander
09.12.2022 5 z 5

Achjo, ty obálkou jsou... no, budiž, je to brak.
Ale i tak by to zasloužilo něco, co nevypadá úplně jako červená knihovna.
Aspoň, že je oblečený...

Mám rád westerny, i když v podstatě už čtu jen L'Amoura - a když tuto kovbojku vyladil do podoby detektivky... no lahoda. Není to úplně nejsložitější zápletka, ale já jsem naprosto spokojený.

Tak a teď by mohli konečně znovu vydat celou Sackettovskou ságu. ;)
(Ale s lepšíma obálkama, než co dělají teď, proboha!)

Luigi1
31.08.2022 5 z 5

Po smrti cizince vyšlo najevo,že to byla sprostá važda.Obětí byl mladý Sackett.Šerif pátral po jeho vrahovi.Mezi tím se množily jedna vražda za druhou.

witko
17.08.2022 5 z 5

Western laděný do detektivky. Pro mne jako milovníka westernů zajímavý mix.

kokrokr
03.08.2022 3 z 5

ĽAmour napsal řadu lepších a povedenějších románů. Tento příběh je sice docela zajímavý, je to ale jen dobrý průměr.

sackettboy
21.07.2022 5 z 5

Detektívka z divokého západu. Vyšla už v roku 1992 v slovenčine ako jeden z románov pod názvom Na západnej hranici: https://www.databazeknih.cz/knihy/na-zapadnej-hranici-78911.

westerny Divoký západ kovbojové pistolníci

Louis L'Amour