Talisman

Talisman https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57027/bmid_talisman-Yoe-57027.jpg 4 625 129

Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lucky One , 2008

Kate338
29.05.2014 4 z 5

Nicholas Sparks nezklamal. Velmi hezký,citlivě napsaný příběh. Nejdříve jsem viděla film který se mi celkem líbil takže když jsem zjistila že má knižní zpracování tak jsem si knihu musela přečíst. Celkově knihu hodnotím spíše kladně...jen možná ten konec byl až moc nepřekvapivě kladný :-)

Michaela91
14.05.2014 4 z 5

Kniha byla volmi čtivá. První jsem viděla film tak jsem čekala jaké bude konec. Samozřejmě byla kniha lepší, měla lepší děj, film mi přišel zkrácený.

kleria
01.05.2014 5 z 5

Další Sparksova skvělá kniha :). Trošku mi dělalo problém se do knihy dostat, ale pak už se to četlo úplně lehce. I když v knize není napětí a ani akce tak se rozhodně nudit nebude. Sparks píše neuvěřitelně čtivě a jeho styl jsem si prostě hned zamilovala, píše s takovou lehkostí a proto se mi jeho knihy tak líbí a rozhodně tohle není poslední kterou jsem od něj přečetla :). Celkově tuhle knihu beru spíš takovou jeho slabší, proto jsem dala 4 hvězdičky, ale jinak je vážně skvělá a stojí za přečtení, je to skvělá oddechovka. DOPORUČUJI!!
Když to ještě vezmu z pohledu filmu, tak i když film i kniha mají stejnou hlavní myšlenku a postavy, tak jinak se od sebe úplně líší a nelze to vůbec srovnát. Jak film tak kniha mají něco do sebe. :) Takže vám doporučuji i film ;).

mája1970
28.02.2014 5 z 5

Výborná kniha

Lucik.823
11.02.2014 4 z 5

Nebylo to špatný, ale asi jsem čekala víc. Chybělo mi tam nějaký pořádný drámo a vzhledem k dobrýmu hlavnímu tématu by se z toho dle mého skromného názoru dalo vytřískat víc. Každopádně je to Sparks, miluju jeho styl vyprávění a knížka se mi až na tohle líbila, taková milá oddychovka :)

wiana82
10.02.2014 3 z 5

Čekala jsem trochu víc. Začetla jsem se rychle, ale tak nějak člověk věděl jak to dopadne....zápletka nebyla složitá, stačí když si mezi sebou dva lidé pořádně všechno nevysvětlí a ta "tajnost" pak dělá potíže, a někdy vypluje na povrch,...a jen čekáme jestli se to zase urovná:-))

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Úžasný příběh, který jsem měla přečtený během dvou dnů. Navíc je úžasný, že každá kapitola je vyprávěna z jiného pohledu hlavních hrdinů. Prostě nádhera :)

Katuska88
03.02.2014 5 z 5

Líbil se mi styl psaní, jakou čtivou formou autor píše. Je to první kniha od Nicholase Sparkse, kterou jsem přečetla a byla to moc příjemná odpočinková četba. Určitě si přečtu i nějakou další, když se k ní dostanu. Tak a teď se mohu s klidným svědomím podívat na film. :)

Vendulik
13.01.2014 3 z 5

Od tohoto autora už jsem četla lepší knížky než tahle. Děj byl ale pěkný.

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Velmi zajímavé, čtivé a srdcervoucí. Jako ostatně každý Sparks.

suri94
15.11.2013 5 z 5

Děj knihy je mnohem rozmanitější než ve filmu, ale tak to samozřejmě vždycky bývá. Příběh mě opravdu vtáhl a knihu jsem nemohla odložit. Sparks má skvělý styl psaní a na závěr mě napínal jak struny, jen prasknout. I když jsem tušila, že to skončí jako ve filmu, přecejenom než jsem začala číst poslední odstavec, stále jsem nevěděla, jestli se toho šťastného konce dočkám, nebo ne. Sparkse jsem si zamilovala díky jeho první přečtené knize a chystám se na další.

lucy.sankova
31.10.2013 5 z 5

První jsme viděla film, poté jsem zakoupila knížku. Pro mě byla kniha tisíckrát lepší než film.. Je to už druhá kniha od Nicholase Sparkse a opět mě překvapila. Opět jsem při konci nemohla zadržet slzy. Dojemný příběh.

Christabel
17.10.2013 2 z 5

Pro mě zklamání... Film jsem neviděla a popravdě mě po přečtení této knihy ani moc neláká. Ačkoli námět knížky mi přišel zajímavý, těšila jsem se na ni, tak kniha samotná mě zklamala, zpočátku jsem se do ní nebyla schopna pořádně začíst, skoro jsem ji chtěla odložit, ale nerada to dělám, tak jsem se kousla a četla... Všechno mi to přišlo takové umělé, nevěrohodné, až moc náhod najednou a konec šíleně uspěchaný, jak kdyby se autor snažil celou knížku tím koncem nějak "zachránit", ale na mě to mělo spíše opačný efekt...

vaili
16.10.2013 4 z 5

Jako vždy u Sparkse příjemné, oddechové čtení :)

kvapsv
19.09.2013 3 z 5

Knihy od Nicholase Sparkse mám ráda, avšak ačkoli tato kniha ničím nezklame tak od ní čtenář ani nemůže očekávat nic dech beroucího. Možná to však bude i tím, že než jsem knihu přečetla viděla jsem její filmové zpracování, které je dle mého názoru moc povedené. Je to milá, jednoduchá kniha, která dokáže čtenáře odreagovat. Škoda jen toho závěru, který mi připadal uspěchaný.

Ještě bych jen dodala, že se mi líbilo jak každá kapitola byla psána z pohledu jiného hrdiny. V jedné kapitole si čtenář může přečíst myšlenky, zážitky a rozhovory jedné postavy a v další kapitole zas jiné. Čtenář má tedy možnost vidět příběh ze všech stran a ne jen ze strany hlavního hrdiny.

modranka
05.08.2013 5 z 5

Je jasné, že ak ste najskôr videli film, kniha vás neoslovila, lebo ste mali v hlave charakteristiku filmových postáv. Ak si však prečítate najskôr knihu, a až potom pozriete film, zistíte, že film je oproti knihe vlastne o ničom. Kým v knihe - talizman/fotografia - je ústredným motívom, vo filme je okrajovou črtou scén. Pre mňa bola kniha literárnym zážitkom.
Ale, prosím, ak máte chuť na film, stiahnite si ho tu: http://www.uloz.to/x2Lh2B6z/talisman-cz-2012-quicksimmy-avi
Ja by som však odporúčala najskôr knihu, a až potom film.

zuzlajs
31.05.2013 4 z 5

Jako první jsem viděla film, docela se mi líbil. Tak jsem si pořídila knížku a jak už to tak bývá, kniha byla mnohem lepší než film. Už proto, že ve filmu byla zachována pouze hlavní kostra příběhu. Jako oddychovku můžu doporučit.

rtesarova88
06.05.2013 1 z 5

Od této knihy jsem čekala víc. Možná je to i tím, že jsem nejprve viděla film a až potom jsem se pustila do čtení :-(

lenikaspi
16.04.2013 3 z 5

Celkem nuda. Byla to první knížka, co jsem od autora četla a zklamalo mě to. Čekala jsem o dost víc. A ten konec. Nicholas Sparks má talent psát divné konce. Ve filmech mi to nikdy tak nepřišlo. Ale tenhle konec je tak hrozně rychlý a divný.

Evaevelína
09.03.2013 3 z 5

tato kniha je první co jsem četla od N.S. a nic moc.Nápad s příběhem je úžasnej i chvílema mě to ohromě bavilo, ale pro mě tam chyběla ta vypilovanost románu.Kdyby se objevila aspon jedna pěkná,nepřehnaná postelová scéna určitě by to knize pomohlo.Některé věci by bylo dobré vložit do epilogu..a konec mi připadal rychle ušitej.