Taktne o tráviacom trakte

Taktne o tráviacom trakte
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342777/bmid_taktne-o-traviacom-trakte-wfC-342777.jpeg 4 206 206

Črevá zohrávajú v našom tele dôležitú úlohu, no neprávom ich podceňujeme. Mladá nemecká lekárka Giulia Enders v tejto knihe vysvetľuje, ako fungujú a aké majú súvislosti s inými orgánmi či našou celkovou pohodou. Nečakajte však nudné traktáty. Autorka zhrnula najnovšie vedecké poznatky a ponúka ich príťažlivou formou. O tráviacom trakte rozpráva zrozumiteľne, uvoľnene a veľmi nonšalantne. Vysvetľuje napríklad, prečo nám škvŕka v žalúdku, ako správne sedieť na záchode, čo pre nás robia črevné baktérie a veľa iných faktov, na ktoré sa často hanbíme opýtať. Text dopĺňajú vtipné ilustrácie. Giulia Enders pôsobí na Ústave mikrobiológie na Univerzite Johanna Wolfganga Goetheho vo Frankfurte na Mohanom, venuje sa výskumu a pracuje na svojej doktorandskej práci. V roku 2012 zvíťazila vo vedeckej súťaži Science Slam vo Freiburgu. Z nemčiny do slovenčiny preložili Katarína Babinská a Gregor Babinský.... celý text

Literatura naučná Zdraví Zdravotnictví
Vydáno: , Slovart (SK)

Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ , 2014

aruba
23.03.2016 5 z 5

Velice užitečná knížka plná důležitých a zajímavých informací podaná zábavnou a místy i dost vtipnou formou.

Alma5
04.03.2016 5 z 5

Pro mně to byla velmi poučná kniha, navíc by mně nenapadlo, že je možné uvedené téma pojmout tak vtipně.

irca3468
12.02.2016 5 z 5

Ze začátku mi dost vadil styl, kterým je knížka přeložená. Pan překladatel se místy snažil přiblížit se mladým až moc, ale časem jsem si zvykla. Takže ve finálu výborné, vtipné a poučné čtení, doplněné pěknými ilustracemi, které nelze než doporučit!

Joges
04.02.2016 5 z 5

Podnázev knihy je výstižný: O trávicím traktu vesele i vážně. Celý úvod se smějete a řehtáte, ale pak vás smích najednou přejde. Některé skutečnosti jsou totiž vážné a zarážející. Začátek je jednoduchý, vtipný, skoro jak pro školčata, pak se kniha přehoupne na vyšší úroveň a občas připomíná vědeckou práci. Všechno kolem trávicí soustavy vás ale začně zajímat, tak jen čtete a čtete, protože jde o vaše zdraví. Nakonec nešetřím chválou, kniha je skutečně zajímavá a poučná, ne li napínavá. Závěr jsem zhltal na posezení jako detektivku. Z publikace si odnáším mnoho poznatků, které je dobré vědět a znát. Na knihách je sympatické, že vám něco předkládají a vy si vybíráte, co se vám hodí.

luciefeix
21.01.2016 4 z 5

skvěle napsané , mnoho důležitých informací .. psané vtipně ,logicky a velice vtipné obrázky ...doporučuji

ladyfromskye
17.01.2016 5 z 5

Vynikající kniha! Hodně mě inspirovala, ještě víc pobavila. Autorka si zaslouží obdiv. Každému, komu není jeho zdraví lhostejné, vřele doporučuji!

bytost
10.01.2016 5 z 5

Jak začít komentář? JSEM NADŠENÁ ! Jako proč? Že se našla odvážná studentka medicíny, která nás laiky srozumitelně a s jemným humorem provází anatomií našeho těla. Vysvětluje, nejen funkce střeva, ale jednotlivých orgánů v našem těle. Knihu bych zařadila mezi tzv. povinnou četbu, je vhodná pro čtenáře v každém věku. Po přečtení už nebudete stejní, budete mít jasný obrázek, co se v těle děje na základě toho, co jíte. Budete pečlivě volit, zda jíst tuhé maso, či šťavnaté ovoce....Je to lepší, než detektivka, uvidíte..:-)

Dajavadu
28.12.2015

Mně kniha přinesla mnoho nových poznatků, některé názory na bakterie jsem si musela hodně poopravit...a hlavně: kniha mě bavila! Je napsaná čtivě, zajímavě, prostě oddech a poučení v jednom. Bylo mi líto, že skončila...

Tyto
25.10.2015 4 z 5

Kniha se velmi dobře a rychle čte. Občas se člověk pousměje, pokývá hlavou a řekne pravdu díš, ale po přečtení nakonec docházím k závěru, že jsem se nedozvěděla nic nového, či dokonce dech beroucího. Rozhodně ale cením autorčin zápal pro obor, který si vybrala a přeji ji, ať ji to vydrží i do budoucna v dlouholeté praxi.