Taktne o tráviacom trakte

Taktne o tráviacom trakte
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342777/bmid_taktne-o-traviacom-trakte-wfC-342777.jpeg 4 206 206

Črevá zohrávajú v našom tele dôležitú úlohu, no neprávom ich podceňujeme. Mladá nemecká lekárka Giulia Enders v tejto knihe vysvetľuje, ako fungujú a aké majú súvislosti s inými orgánmi či našou celkovou pohodou. Nečakajte však nudné traktáty. Autorka zhrnula najnovšie vedecké poznatky a ponúka ich príťažlivou formou. O tráviacom trakte rozpráva zrozumiteľne, uvoľnene a veľmi nonšalantne. Vysvetľuje napríklad, prečo nám škvŕka v žalúdku, ako správne sedieť na záchode, čo pre nás robia črevné baktérie a veľa iných faktov, na ktoré sa často hanbíme opýtať. Text dopĺňajú vtipné ilustrácie. Giulia Enders pôsobí na Ústave mikrobiológie na Univerzite Johanna Wolfganga Goetheho vo Frankfurte na Mohanom, venuje sa výskumu a pracuje na svojej doktorandskej práci. V roku 2012 zvíťazila vo vedeckej súťaži Science Slam vo Freiburgu. Z nemčiny do slovenčiny preložili Katarína Babinská a Gregor Babinský.... celý text

Literatura naučná Zdraví Zdravotnictví
Vydáno: , Slovart (SK)

Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ , 2014

osman111
11.01.2021 5 z 5

Tato kniha je prostě skvělá!
Nikdy bych neřekla, že se u knihy o střevech tak pobavím. Cenné informace podány tak neuvěřitelně zábavnou formou, že knihu nebudete chtít odložit.
Doporučuji všem, v mnohém vám jistě pomůže, objasní, vysvětlí.

LadyLane
18.11.2020 5 z 5

Zbožňujem slovné hračky a atraktivita názvu vôbec nezaostáva za obsahom. Veľmi jednoducho (aj keď miestami až infantilne) popísaná anatómia a priebeh trávenia; množstvo zaujímavých poznatkov od funkcie koreňa jazyka cez intolerancie po rôzne črevné baktérie, vrátane salmonely a jej putovania od plazov až na naše kuchynské linky s kuraťom..
Najväčšmi ma zasiahla predstava, že všetky skonzumované tuky najprv prečerpá srdce a až potom prichádzajú na prečistenie do pečene /..keď si spomeniem na všetky tie mekáče za posledný rok../.
Na druhú stranu, pochopenie procesov nás môže viesť k tolerancii a láskavosti k vrtochom aj napr. takého žlčníka:)

Jandýs
18.11.2020 5 z 5

Krásně prošťournuté téma! Bavila jsem se a zároveň se dozvěděla pár zajímavostí. Hlavně mi to zase pěkně zapadá k tomu, co jsem četla o psychosomatice a k dílu pana Jana Vojáčka (Umění být zdráv).

pescpe
09.11.2020 5 z 5

perfektné...

Stani95
27.08.2020 5 z 5

Vtipně popsáno pro širokou veřejnost, jak funguje naše zažívání.

veneta
18.08.2020 5 z 5

Střeva, exkrementy? Fuj, pryč od záchodové mísy! Ale nebojte se, autorka vás provede úžasnou džunglí trávicího traktu tak, že se chvílemi budete smát a jindy zase dumat, co změníte, aby vám bylo lépe ( např. vyměníte dřevěné prkénko na maso za plastové, pravda neekologické, ale bezpečnější ). Je to výjimečná kniha!

klara.franta
03.08.2020 5 z 5

Skvěla napsaná odborná knížka, která se díky jednoduchým praktickým přirovnáním skvěle čte a spoustu funkcí v těle si člověk tak umí dobře představit. Poučné a přesto i zábavné.

kahoma
23.05.2020

Moc se mi to líbi!!! Velmi dobře napsané, opravdu se vtipem, i pedagogicky velmi zdařilé! Smekám před autorkou! Nelehké téma podané s velkou lehkostí :-)

Gabibi
31.03.2020 2 z 5

Obdivuhodná práce a všechna čest autorce při popularizaci tohoto tématu. Jsem ráda, že se vám všem líbila. Mně se to bohužel vůbec nečetlo dobře, neorientovala jsem se a plno věcí jsem si musela dohledavat na Wikipedii.

Maevie
21.11.2019 4 z 5

Odložte předsudky a sáhněte po téhle knížce. Můžete si být jisti, že vás nečeká žádné poučování ani složité medicínské vysvětlování, ale popis těch nejběžnějších věcí (byť si to neradi přiznáváme a ještě víc neradi o tom mluvíme) vtipnou formou plnou zábavných přirovnání a slovních obratů.

marli58
26.08.2019 3 z 5

Zajímavé, vtipné a velmi poučné, protože se zábavnou formou dozvíme, jak naše tělo funguje. Ke konci se mně to už zdálo dlouhé.

qinska
17.08.2019 5 z 5

Velmi zajímavá výprava do vlastního těla. Zajímáme se o tolik zbytečných věcí, ale podstatu vlastního těla bereme jako samozřejmost. Rozhodně doporučuji.

Xylitka
31.07.2019 5 z 5

Poučná kniha o tom, že naše zdraví se nachází ve střevě. Kniha dobře vysvětluje, jak je propojena imunita s naším trávicím systémem.

makushenka
13.02.2019 4 z 5

Dobré, ale mě osobně to přestalo bavit, když autorka začala zabíhat do až moc velkých detailů (alespoň pro mě). :)

dendishek
20.08.2018 5 z 5

Kniha je bránou do světa obyvatel našeho těla - tedy střevního světa, abych byla přesná. U hodně informací jsem seděla s pusou dokořán, u hodně pasáží jsem se legračně chichotala. Autorka je skvělá, ví, o čem píše, a je to velký odborník. Navíc dokáže toto téma pojmout velmi osobitě, což dává knize kouzlo, které vás pohltí. Ke konci jsem se už trochu ztrácela, přece jenom je těch informací v knize opravdu hodně, ale to hlavní nezapomenu - jakmile budu někdy objímat mísu se střevní chřipkou, tak budu vědět přesně, na koho "nadávat" (a také proč se mi to děje).

wooloong
02.08.2018 5 z 5

Výborná knížka. Poučná a zábavná. Doposud jsem byla přesvědčena, že Němci trpí nedostatkem smyslu pro humor a pro nadsázku. Tato mladá paní mě přesvědčila o opaku. Chechtala jsem se jako jako divá a navíc se dozvěděla některé nové zajímavé informace. Navíc přístup autorky k exkrementům a zažívání je nejen odborný , ale téměř láskyplný. Přispívá nejen znalostmi, ale mění i postoj čtenáře k sobě samému.

Red_Fox
20.07.2018 5 z 5

Nalijme si čistého vína... tahle kniha se týká každého. A proč se nedovědět něco víc o tom, jak vlastně vzniká ten "poklad", který několikrát týdně opouští naše tělo? :D
Kniha je plná zajímavých informací od věcí pro někoho již známých, až po nové a odbornější. Je psaná s humorem a to je její obrovské plus. Opravdu jsem si ji užila :).

Uroborus
20.03.2018 5 z 5

Po prečítaní knihy, vnímam svoj tráviaci trakt iným pohľadom! Niektoré veci mi boli známe, veľa vecí bolo pre mňa nových,...

MadamC
30.12.2017 5 z 5

Vtipné, plné zajímavých a potřebných věcí. Občas jsem u toho smála i nahlas. Mohu jen doporučit, rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposledy. A navíc obsahuje vtipné ilustrace.

lenkaBajza
12.11.2017 4 z 5

Vyborné. Výborná odborná kniha pro ty,kteří neovládají lékařský slang. Vše je srozumitelně a "lidsky" napsáno, do toho se velmi nlade autorce podarilo vložit množství humoru. Všem doporučuju☺️
Ubírám hvězdu,některé kapitolky pro mne byly dost nezajímavé a přesločila jsem je.