Tak trochu jiná

Tak trochu jiná https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156001/tak-trochu-jina-156001.jpg 4 115 115

Tak trochu jiná série

1. díl

Dez je obyčejná slušná holka, která poslouchá rodiče i učitele a snaží se zůstat nenápadná. Teprve až zachrání Caleba ze stříbrné klece, dozví se od něho, jaká opravdu je a co se v ní skrývá. Nyní v Dezině nitru žhne temnota a ani Caleb, ostatní spřízněnci či nepřátelé nemůžou být dost připravení na to, co rozpoutá.

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Alpress

Otherkin , 2011

Terka18
08.10.2015 5 z 5

Knížka se mi líbila, děj plynul rychle, nic náročného. Příjemné čtení na odpoledne. Asi od první třetiny jsem se do knížky zakousla a čekala jsem, co se bude dít dál a byla to paráda. Akce, napětí a přátelství, láska. Nic mi v knížce nechybělo.

Hannna
20.08.2015 4 z 5

Pořád si stojím za názorem, že v originále nemá kniha tak pitomý název jako v češtině. Příběh se mi líbil a přečetla jsem ho za 2 dny.:) Ta škola mi trochu připomněla X-MEN, což knize přidalo jen další plus. :D

julliette
26.05.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Jen jsem začala číst a už první stránka mě chytla. Pak už to bylo čím dál lepší. Dez je šifter, sibiřský tygr. Caleb je vyvolávač stínů. Zamilují se. Utíkají před Tribunálem, který zabíjí tyto nadpřirozené bytosti. Dojdou až do školy pro šiftery, přijmou je. Jsou tam šifteři každý jiného druhu, orel, krsa, vlk, medvěd. Dez neví, kdo jsou její praví rodiče, ale Tribunál to může vědět, protože jí sledovali. Caleb něco důležitého zatajil, že dva členové Tribunálu jsou její nevlastní bratr a vlastní sestra, ale on se radši stal zrádcem, než jim sloužit. Calebův otec Ximon vyhrožuje, že zabije Amaru, jeho sestru, ale neudělal to. Chtěl s ní odletět vrtulníkem, ale Amara vyskočila na zem. Caleb proti svému otci vyvolal démona, který se ale zmocnil Calebova těla. Dez ví, jak má Caleba přivolat zpátky, řekla mu, že ho miluje a on se opravdu vrátil. Šifteři jsou v bezpečí, prozatím, Dez s Calebem prožívají velkou lásku, ale Tribunál s nimi ještě neskončil.

Markett
07.11.2014 4 z 5

Tak k téhle knížce můžu napsat jenom samou chválu. Ze začátku mě na první pohled zaujala obálka a stručný děj. Říkala jsem si, že to může být zajímavé. A taky bylo! V první kapitole jsem očekávala, že se nám Dez trochu představí, že začne tak klidně, ale okamžitě začal napínavý děj. Caleb se mi líbil od začátku, ale štval mě s tím, že všechno tajil až ke konci. Ostatní postavy se mi taky líbily, nejvíce asi November. Konec byl dobrý, všechno se to rychle rozjelo, ale chtělo by to pokračování, protože až ke konci Dez dostala možnost zjistit, kdo vlastně je. Proto dávám jen 4 hvězdičky, protože autorka mohla aspoň odkrýt tajemství Deziny identity. Ale jinak moc pěkné. :)

warca
29.10.2014 5 z 5

výborný naprosto originální super oddechovka!

NatyDee
14.10.2014 4 z 5

U knížky mě zprvu upoutala její obálka, která je opravdu povedná. Obsah se mi velice líbil, jelikož jsem čekala takovou "předehru", ale kniha jde hned od začátku do příběhu. Dez a Caleb to je prostě dvojka. Doufám, že knížka bude mít pokračování, přece to takhle neskončí? ;-)

proton
13.08.2014 3 z 5

Kniha pro náctileté, oddechovka.

angelbooks
31.07.2014 4 z 5

Kniha byla opravdu skvělá.... Ke konci ( asi okolo 150 str. jsem chtěla nejradši praštit Caleba knihou po hlavě, vím že to tajemství nechtěl nikomu říct, ale Dez mohl věřit ne? )
Dávám 4hvězdy za konec... Byl opravdu fajn, ale pokud spisovatelka nebude se sérií pokračovat, tak je to špatně ukončení...
Víc nemám co dodat... tentokrát si ji do doporučení nedám, ale chci říct, kdyby jste si chtěli o víkendu odpočinout tak tuto knihu pro odpočinek doporučuju.
Znám knihy, které mě do děje vtáhli, tato mezi ně patří asi ze 60%.
( Musím pochválit obálku, je opravdu moc pěkná )

Pavlína 13
08.07.2014 5 z 5

Od této knihy mě nikdo neodtrhnul ! :)
Nedokázala jsem přestat číst a doufám,že to pokračuje !! :)
Doporučuji!

Teraslík
12.06.2014 5 z 5

Tahle knížka je skvělllllllá. Překonala mé očekávaní. Přečetla jsem si první stánku a věděla jsem, že ji chci dočíst do konce. Má pořádný spád. Doporučuji.

Adele02
23.03.2014 3 z 5

Ale jo, bylo to dobrý.

Lira
23.02.2014 5 z 5

Už od začátku mě kniha zaujala. Příběh šel poměrně rychle, nezdržoval se příliš na jednom okamžiku a toho jsem si při čtení cenila. Možná některé části byly moc přeslazené nebo trochu ,,divné", když použiji tento výraz. Ale skutečně moc pěkné čtení, které mě někdy i nutilo číst dál.

NikinkaFantasy
21.02.2014 5 z 5

Wow! Opravdu jsem nečekala, že by se mi to líbilo, ale byla to úžasná kniha. Autorka psala velmi poutavě, jen ze začátku mi to připadalo nejasné. Ale svět Otherkinů si mě získal. :-) Doporučuji.

petrisca
19.01.2014 5 z 5

Ze začátku jsem knihu vůbec nechápala, tak jsem ji chtlěla odložit, ale neudělala jsem to a vůbec toho nelituju :) Kniha byla skvělá. Zajímavý a čtivý příběh.

-kamca-
23.11.2013 4 z 5

Začátek byl velci nezajímavý, ale s tim se setkávám často a tak sem knihu neodložila a četla dál. Aspoň že sem to neudělala, kniha se potom krásně rozjela, byl tam děj který nebyl ani moc zdlouhavý a nudný. Velice doufám že autorka napíše i další díl.

Wendysek
15.11.2013 4 z 5

Pěkný nápad napsaný v jednoduchém, občas až dětském stylu, ale pro příznivce romantického fantasy určitě stojí za přečtení. Třeba se v dalších dílech (pokud nějaké přijdou) autorka trochu rozjede. Byla by škoda tohoto námětu nevyužít.

kuceju
29.10.2013 1 z 5

Jediné co mě zaujalo, byla ta obálka...zkrátka, nelze soudit jen podle obalu...

Autorovy knížky

Nina Berry