Tak mi treba!

Tak mi treba! https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158204/tak-mi-treba-158204.jpg 3 6 4

Lea je ženou v domácnosti. Spolu s manželom a dvoma dcérami žijú pokojne, i keď skromne. Švagriná Irena ju jedného dňa zláka na dovolenku do Egypta a jej sa tak splní tajný sen – ocitnúť sa aspoň raz v živote na africkom kontinente. Netuší však, že táto nádherná krajina jej poriadne zamotá nitky života a v srdci narobí chaos. V letovisku spozná očarujúceho mladého barmana Hassana a vďaka nemu opäť zažije pocit, aký sa z jej stereotypného manželstva dávno vytratil – že je krásna a výnimočná. Ako sa Lea zachová? Dokáže potlačiť city k svojmu nápadníkovi? Je predsa vydatá žena, navyše matka...... celý text

Mary81
12.04.2020 4 z 5

Toto je druhá kniha od Koscelanskej čo som čítala. V tej prvej (Za tie prachy to stálo) mi bolo hlavnej hrdinky ľúto, aj keď mi občas liezla na nervy, a chcela som, aby bola šťastná. Tu mi liezla krkom už po niekoľkých stranách a cca v polke knihy som na ňu bola už úplne alergická. Neustále som si kládla otázku, ako môže žena, manželka a matka, byť taká naivná, že sa nebojí riskovať všetko, na čom jej záleží. Dúfala som, že sa jej otvoria oči skôr, než sa všetko pokašle... Potom už je neskoro plakať nad rozliatym mliekom... V každom prípade, kniha sa mi páčila, myslím, že to bolo vykreslené dosť realisticky, a mali by si ju prečítať všetky "na život a na smrť zamilované naivky do Arabov."

Ms.Iris
30.12.2016 4 z 5

Kniha sa mi páčila, dokonca poznám jednu, ktorá zažíva toto isté...miluje egypt, cestuje tam kedy sa len da, miluje araba, posiela peniaze...az teraz som sa zamyslela nad tym, aka je zrejme pravda v skutočnosti. Nuž, naivné ženy sa musia poučiť na vlastných chybách....v knihe ma akurát zarazala az prílišná naivita milovnicok arabov. Inak skvelé čítanie.

hokejistka7
29.09.2016 4 z 5

Knihy s arabskou tematikou sa mi páčia, takže som bola zvedavá ako kniha skončí. Čo ma na knihe rozčuľovalo tak hlúposť a naivita žien, ktoré nevideli, alebo nechceli vidieť, akí sú ich arabskí "mačovia"

danuska
05.12.2013 3 z 5

Tak toto by kľudne mohol byť skutočný príbeh. Hlavná postava je naivná a sebecká osoba, ktorá na nikoho neberie ohľad, vidí len svoje potreby, ale doplatí na to, ale ako keby stále nechápala, čo spôsobila.

2011  70%Drsná neha
2012  70%Za tie prachy to stálo