Tajuplné příběhy

Tajuplné příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450944/bmid_tajuplne-pribehy-hvU-450944.jpg 4 39 39

Český čtenář zná jistě velice dobře populární jméno Arthura Conana Doyleho: jeho geniálně koncipované detektivní novely ho proslavily po celém světě. O autorově vynikajícím literárním talentu se můžeme přesvědčit i na řadě jeho vybraných Tajuplných příběhů. Doylova obdivuhodná vynalézavost, jiskřivá fantazie a mohutná kombinační schopnost a dramatická rozuzlení uvádí čtenáře do úžasu a vzrušení. Vždy překvapí - ať už nás zavede na pole spiritistické záhady, zkombinuje podivuhodné dobrodružství odvážného zločince nebo nás uvede do chirurgovy pracovny, navštěvované noc co noc tajemným Indem, hledajícím svou amputovanou ruku... Povídky: - Kožená nálevka (The Leather Funnel) - Sběratel brouků (The Beetle-Hunter) - Muž s hodinkami (The Man with the Watches) - Krabice kaviaru - Lakovaná skříňka (The Japanned Box) - Černý doktor (The Black Doctor) - Hra s ohněm - Urim a Thummim (The Jew's Breastplate) - Ztracený zvláštní vlak - Můj strýc kořenář - Zapečetěný pokoj (The Sealed Room) - Brazilská kočka (The Brazilian Cat) - Podučitel v Lea House - Hnědá ruka (The Brown Hand) - Tajemný nepřítel - Jellandova cesta - B24 (B. 24)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Josef R. Vilímek

Round the Fire Stories

Netae
13.03.2024 3 z 5

Povídky jsou zajímavé a čtivé, jen v porovnání s dnešní literaturou nejsou nijak zvlášť tajuplné. Ale je milé přečíst si něco, co nestaví na brutalitě, je to příjemný oddech.

Čmeláček
10.10.2023 5 z 5

Ani vám tak nějak nevím, co bych měl napsat k téhle už docela staré knize povídek, které napsal můj jinak oblíbený pan spisovatel. Na dnešní dobu jsou ty příběhy už hodně málo napínavé, ale docela dobře se čtou. I proto jsem se rozhodl knize dát všech pět možných stars, hlavně z nostalgie. A taky proto, že mám pana Doyla jinak fakt hodně rád :).

85098211
29.11.2022 5 z 5

(audiokniha)
Ve svém hodnocení této knihy to mám podobně jako moje oblíbená IVANA0123 hned pode mnou ;-). Povídky už v dnešní době moc tajuplné nejsou, ale jsou opravdu hodně dobře napsané. Líbily se všechny, i když některé o něco více a jiné zase méně než ty ostatní ;-). Ale určitě nejlepší a nejnapínavější byla poslední z nich, a sice Brazilská kočka. Kromě toho několik z nich jsem znala také z rozhlasového zpracování. Autorovy knihy mám moc ráda, hlavně ty, ve kterých vystupuje Sherlock Holmes, proto budu i v tomto případě shovívavá a jednu hvězdičku přidám - hlavně kvůli interpretaci audioknihy, která jednotlivým povídkám dodala tu správnou atmosféru. Hodnotím tedy plným počtem, přestože se obávám, že se kniha v konkurenci novějších se stejnou tematikou už prosadit nedokáže...

IVANA0123
31.10.2022 4 z 5

Tato kniha se mi těžce hodnotí. V dnešní době drsných thrillerů mi tyto povídky až tak tajuplné nepřijdou, ale bráno na dobu, kdy vznikly a vzhledem k nadpřirozeným jevům, které se v některých povídkách objevují, asi mají právo se tak nazývat. A možná ve své době patřily k "bestsellerům". Celkově mě tato kniha neohromila, ale tak už to v knihách povídek bývá, jsou mezi nimi povídky zajímavé, ale i takové, které mě nezaujaly vůbec nebo mi připadaly nedodělané. Ale abych byla spravedlivá, musím ocenit autorův čtivý styl, takže jsem povídky dočetla celé. Nejnapínavější mi přišla poslední povídka Brazilská kočka. Znovu se do knihy pouštět nebudu, ale 3,5* si i přes mé výhrady zaslouží.
(10/22)

isi
18.12.2013 5 z 5

kniha se mi velice líbila , každý příběh byl jiný a o to zajmavější , jak jsem se jednou začetla nemohla jsem přestat číst dokud nebyla přečtená

Nuny
23.10.2013 5 z 5

Příběh za příběhem, jsem stále více překvapená, co se dá vymyslet. Někdy se ani nedá odhadnout, jak povídka skončí a to mě na tom hrozně baví. Nemám ráda průhledné čtení, kdy už na začátku víte, jaký bude konec.
Kniha je zajímavá svojí rozmanitostí a rozhodně budu mistra Doyla číst i nadále.

Layss
26.02.2012 4 z 5

Občas je jeden příběh zajímavější a lepší než ten druhý, ale celkově se mi knížka moc líbila...