Tajný deník Anny Boleynové

Tajný deník Anny Boleynové https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11725/tajny-denik-anny-boleynove-11725.jpg 4 147 147

Historická freska popisuje poměry v Anglii a především na anglickém trůně od doby vlády Jindřicha VIII. do počátku panování Alžběty I. Alžbětě je v prvních měsících její vlády tajně doručen deník její matky Anny Boleynové. A četba tohoto deníku, který osvětluje mnohá tajemství o Alžbětině matce i otci Jindřichu VIII., je konfrontována s tím, čemu je vystavena Alžběta v počátcích své vlády - včetně milostného vztahu. Dobové reálie odpovídají skutečnosti a kniha je zajímavým pokusem o přiblížení vděčného historického tématu čtenářům.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

The Secret diary of Anne Boleyn , 1998

nikca0568
02.07.2016 5 z 5

Z téhle knihy jsem byla opravdu nadšená. Annu jsem znala z Tudorovcú a už tam si mne získala. Tato kniha, zvlášť forma deníku, pro mě byla velmi zajímavá a celkově život Anny je velmi zajímavý. Od té doby se o Annu zajímám více a kupuji si další knihy. Díky téhle knize jsem zjistila, co je můj šálek kávy.

Makaja
25.03.2016 4 z 5

Celkem se mi to líbilo, zajímavá forma, kdy se vlastně dozvídáme osudy matky a dcery, ale historická fakta bych v tom až tak moc nehledala.

angelice
04.12.2015 1 z 5

Jestli nějaké období produkuje nejvíc příšerné beletrie, podle mě jsou to Tudorovci...Podařené knihy z temné Anglie mám opravdu ráda, nicméně zrovna tahle k nim nepatří...

stavinohova
22.05.2015 3 z 5

Ja se priznam ze me to tak nebavilo... Bez deje, hodne vypraveni.... Davam max 3 hvezdicky

NoelHudson
21.04.2015 5 z 5

Výborně a hlavně autenticky napsaný hold mé oblíbené historické postavy a hrdince Královny Anny Boleynové. Naprosto vás vtáhne do děje, pohltí a nebudete se moct od příběhu lásky, nenávisti, zrady a moci oprostit. Čte se jedním dechem. Moje nová nejoblíbenější kniha!

Kate338
27.08.2014 4 z 5

Vždy jsem si myslela že Anna byla ta špatná ale po přečtení této knihy (nevím zda jsou všechny informace pravdivé) si myslím pravý opak. Obdivuji Annu za to jak musela být statečná a co všechno musela prožít a vytrpět. Kniha mně opravdu dostala a mohu ji jen doporučit! :)

Lucik666
13.05.2014 5 z 5

Pravda o ní je někde uprostřed. Myslím si, že neměla lehký život. Ctižádostivý otec, prchlivý král, strach a stres. Asi to s ní jinak dopadnout ani nemohlo. Nezávidím jí. Kniha mne bavila. Každý si může utvořit obrázek.

Nefi
05.03.2014 4 z 5

Kniha je super. Dobře se čte, je poutavá a na nic si nehraje. Ukazuje Anniny dobré i špatné stránky a přibližuje její osobnost čtenáři. Ukazuje ji jako obyčejnou ženu, kterou vždy byla a dle historických faktů dokresluje, jak asi vypadal její život, vztahy, doba, pocity. Skvělé!

Nereovna
02.02.2014 5 z 5

Vynikající knížka. Četla jsem ji jedním dechem a ke konci mi i tekly slzy. Annin konec byl opravdu smutný... Všem doporučuji přečíst ;-)

Ormos Atalia
07.02.2013

Tento příběh vás vtáhne do dob Alžbětínské Anglie a nepustí, jelikož se stanete součástí příběhu, kdy máte pocit, že vy sami jste hlavní hrdinkou a prožíváte s ní její touhu, lásku, zklamání a v konečné fázi i popravu. Tuto knihu ze světa tudorovské Anglie mohu jen doporučit - zejména ženám, dívkám, holkám :-)

EttelëaDragons
24.01.2013 5 z 5

Velmi čtivě a poutavě napsaná kniha, která zachycuje život Anny Boleynové a popisuje ji spíše jako oběť. Knížka je opravdu zajímavá a obsahuje mnoho informací, které jsou většinou založeny na pravdě (i když samotný deník je samozřejmě smyšlený). Rozhdoně doporučuju všem milovníkům historie.

Mišulka331996
27.12.2012 5 z 5

Výborná kniha..spoustu informací o Anně Boleynové. Dozvěděla jsem se, že Anna nebyla taková mrcha jak se v jiných knihách píše. Mohu jen doporučit!!

m.antoinetta
05.09.2012 3 z 5

Kniha Tajný deník Anny Boleynové je psána ve chvíli, kdy teprve krátce vládne Alžběta, dcera Anny Boleynové. Alžbětě se dostane do rukou tajný deník její matky...

Val
28.02.2012 5 z 5

Moc dobrá kniha, výborně napsaná.

malen
01.09.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už dříve a musela jsem trošku oprášit dějepis , abych se orientovala. ( Tudorovci ještě nebyli na našich obrazovkách.) Chytlo mně to , doporučila jsem ji kámošce a ta už má od té doby přečteny 3 knihy od této autorky. U nás v knihovně mají , bohužel, jen tuto.