Tajnosti Londýna II.

Tajnosti Londýna II. https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134139/bmid_tajnosti-londyna-ii-7Fx-134139.jpg 4 54 10

Rozsáhlý dobrodružný román nás zavádí do Londýna třicátých let 19. stol.. Milostná dobrodružství, souboje, zákeřné vraždy, podloudný obchod, hýřivý život v šlechtických palácích a v domech bohatých měšťanů, frivolní život v předměstských krčmách, to je kulisa široce rozvětveného děje s řadou postav ze všech vrstev londýnské společnosti, děje, jehož hlavní zápletku tvoří příběh hraběcího a ženami obletovaného milionáře,vůdce zločinecké tlupy, jež vraždí, loupí a vydírá.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Svoboda

Les Mystères de Londres , 1844

Čmeláček
16.02.2024 4 z 5

Přečíst se ta kniha dala, stejně jako předchozí díl, ale jsou lepší. Jinak bych napsal to stejné, co už u knihy Tajnosti Londýna I. Proto hodnotím taky tak, dávám čtyři stars a tím to hasne :))).

Luigi1
27.07.2022 4 z 5

O anglickém lidu

laura
16.01.2021 5 z 5

Drsný, temnotou prosáklý příběh graduje a kolo osudu se nemilosrdně otáčí. Ne všichni zůstanou na konci stejní, ne všichni se těch šťastných konců dočkají. Asi jsem pořád doufala, že to skončí jinak...

Smutné, kruté, nelítostné, bolavé. Zůstala ve mně lítost. Ponurý, deštivý, mlhou prosáklý Londýn už budu navždy vidět stejně.

Ale i tak to bylo krásné...

ber-tram
15.04.2019 4 z 5

Zkraje mě to vcuclo, že na konci nechtělo vyplivnout. Silně magnetická energie moderního jazyka, kdo by tušil, že se před 175 lety psalo takhle křepce! Tedy psalo... Psal takhle Féval a psal na pokračování pro noviny. Asi proto v každé kapitole improvizuje kdovíco, hlavně udržet napjaté čtenáře. Postavy mi ani s odstupem moc nezešedly. Leč přepálený finiš odzvoní už bez ovací publika. 18/19

mgeisselreiter
31.01.2019 2 z 5

Po přečtení prvních dvou částí (první knihy) jsem doufal, že děj se začne vyjasňovat, rozplétat někam se ubírat. Opak je pravdou. Autor neustále přidává další postavy, děj přesouvá až na druhý konec světa a já už ani nevím, jak se jmenuji. Do konce jsem neustále tápal - kdo je bratr koho, kdo je dcerou koho, kdo je ta hraběnka, kdo kněžna...? Totální guláš a chaos. Féval pořád žvaní a žvaní, postav a dějových linií je milión a není tak výjimka, že po 120 stranách se zase vracíme v ději tam, co už jsme mezitím dávno zapomněli. Tato kniha je za 40% a celý román dohromady tak 50%, ale jen 2*, víc si opravdu nezaslouží. 31. 1. 2019.

Kája95
13.10.2017 5 z 5

Obě knížky se mi velmi libily. Historický román Vás zavede do Londýna tak živě, že i člověk s minimální představivostí cítí jako by procházel putikami, ulicemi ale i honosnymi saly, kde se děj odehrává. Za me 5☆

85098211
17.09.2017 4 z 5

Poměrně zajímavá kniha, která víceméně splnila moje očekávání ;-). Ale líbila se mi o něco méně než Tajnosti pařížské (které napsal francouzský spisovatel Eugen Sue), proto strhávám jednu hvězdičku.

Rup
12.01.2017 odpad!

Patrně to měl být romantický příběh na pozadí historických reálií. Měl. Leč hrubě se nezadařilo. Postavy ploché, děj nezáživný, dialogy plytké. Červená knihovna romantického věku. Tak to dopadá, je-li dílo (jakékoli) založeno na odporu až nenávisti, v tomto případě Francouze vůči Angličanům. Český překlad jen bídu korunuje; pan Opatrný snad ani nemůže být rodilým Čechem. Neumělé obraty, vytrvale se opakující stupidní fráze, absurdně jednoduchá slovní zásoba, vše ukazuje spíše na afrického nebo asijského studenta polytechniky.

Znedla
09.01.2017 4 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. Jen v půlce jsem se v záplavě jmen trochu ztratila, ale brzy se zase našla :-).

Jack Bauer
29.06.2013 5 z 5

Druhá část výborného historického románu. Féval píše tak barvitě, že máte pocit, že nečtete knihu , ale díváte se na film. Milovníkům historických dobrodružných románů vřele doporučuji.

Londýn dobrodružství

Paul Féval
francouzská, 1816 - 1887
2008  89%Hrbáč
1972  76%Tajnosti Londýna I.
1968  64%Železný muž
1972  77%Tajnosti Londýna II.
1928  100%Černý žebrák

Kniha Tajnosti Londýna II. je v