Tajemství Elly a Michaela

Tajemství Elly a Michaela

Chtěla se stát někým jiným. A on chtěl, aby zůstala stejná jako dřív… Ella dříve nosila srdce na dlani, bylo jí všude plno a zvysoka kašlala na všechna pravidla. Pak ale nastoupila na vysokou a udělala za dřívějším životem tlustou čáru. Stala se z ní nová Ella, která dělá, co se od ní čeká, je smířlivá a pečlivě skrývá vše...celý text

Chtěla se stát někým jiným. A on chtěl, aby zůstala stejná jako dřív…

Ella dříve nosila srdce na dlani, bylo jí všude plno a zvysoka kašlala na všechna pravidla. Pak ale nastoupila na vysokou a udělala za dřívějším životem tlustou čáru. Stala se z ní nová Ella, která dělá, co se od ní čeká, je smířlivá a pečlivě skrývá všechny své problémy. Jenomže se blíží prázdniny a Ella nemá kam jet. Leda domů. A tam hrozí, že všechno, co v sobě tak pečlivě pohřbila, znovu vyplave na povrch. Zvláště když vedle bydlí Michael.

Je chytrý, sexy a sebevědomý. Dokáže se Elle dostat pod kůži jako nikdo jiný. Ví o ní všechno, zná její nejtemnější tajemství. Odjakživa ji miloval a teď je odhodlaný probudit v ní znovu takovou Ellu, jaká byla dřív. A je ochoten pro to udělat cokoli... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167604/tajemstvi-elly-a-michaela-167604.jpg 3.8248

Tajemství (J. Sorensen) (1.)

The Secret of Ella and Micha (2012)

Vydáno:, Domino
Více informací...

Ivanule
27.12.2016

No,co k této knize napsat,moc jsem v tom nemohla najít to Tajemství jak už název knihy zmiňuje,sice je to napsána celkem dobře,že od začátku se to točí kolem něčeho a až na konci nebo možná už v půlce knížky zjistíte,co to tajemství je,ale jak je už zmíněno je to pro cílovou skupinu náctiletých a já už věkem do ní nepatřím,ale kniha to byla v celku dobrá,tak pro to tři hvězdičky,ale pro mě jednou přečíst a stačí:)

alzbeta4340
14.12.2016

Pěkně psaný příběh první lásky, který bych doporučila všem náctiletým romantickým duším. Myslím, že mladší čtenářky může opravdu nadchnout, já už nejsem cílová skupina, nicméně musím uznat kvalitu a naplnění žánru.

ketvin
23.11.2016

Nechápala jsem, proč má jedna kniha míň a druhá dost přes 80%, pořád nechápu, max 50% by měly mít obě, tedy ještě lépe, měla by to být jen jedna kniha a stejně by měla max 70%....

První kniha se mi četla docela dobře, jen tam nebyl naprosto žádný zvrat, žádná zápletka, žádné překvapení, konec přišel aniž by se cokoliv stalo....ale budiž. Holka a kluk. Jak to asi dopadne? Ano, přesně tak a nic se při tom nestane, o ničem. Jako dobrý, jestli se nudíte, chcete si přečíst o tom, jak se dva dají dohromady a nic jim při tom nebrání, zvedne to náladu a říkáte si, že druhý díl bude lepší.... Autorka oba hlavní hrdiny dobře popsala, dala jim složité životy, ale vůbec to nevyužila. Kdyby obě knihy spojila a dala tam nějakou zápletku, budiž, byla by to kniha na 70%, takhle jsou 2 knihy na nic.

Druhá kniha se mi ani dobře nečetla, autorka ukázala, že vlastně moc psát neumí, zvrat tam jeden byl, tedy zvrat to nebyl, prostě se něco stalo, naprosto nereálně a blbě popsaně a to asi mělo být to gró příběhu. Protože pak už se nic nedělo. Takže druhá kniha horší než první, protože už Vás to nic ani nebaví... Nevím no, četla jsem z této kategorie knih opravdu hodně děl, ale tohle jedno z těch nejslabších. Opravdu nechápu, co na to hodnotíte tak dobře, doporučuji třeba sérii Dýchání, když se Vám líbí tohle, tak si neumím představit Vaší reakci po dočtení něčeho opravdu hodně dobrého s DĚJEM :)

Nedoporučuji tuto autorku...

janik27
18.08.2016

Celkem dobrá knížka, ale asi pro někoho mladšího. Některé věci mi přišli dost naivní...
Ale jako odychovka super.

lucie3633
04.08.2016

Milá romantická oddechovka. Téma "procitnutí Elly" mě zaujalo - v reálném životě si kolikrát také nechceme jisté věci přiznat. :) Je to kniha o silné lásce s mnoha podobami.

SmisekIvuska
15.07.2016

Čtivá knížka, ale od příběhu jsem čekala víc.

warca
03.07.2016

Hezky se to četlo, ale děj byl předvídatelný a zápletka ohrana ...

simurdicka
24.05.2016

knihu odkládám nedočtenou...do čtení jsem se musela nutit a při mém seznamu knih, co chci přečíst, nebudu o této trávit čas.

Téra
01.05.2016

Už to tu někde zaznělo, takže se budu asi opakovat, ale tohle je opravdu hodně nepovedený dívčí románek. Ellu jsem nemohla vystát od samého začátku, její vnitřní souboj stará Ella versus nová Ella byl otravný a neuvěřitelný. A ani Michael si moje sympatie bohužel nezískal.

Ereniss
17.04.2016

Už vím, proč se takovým knihám vyhýbám. Námět možná dobrý, ale forma hrozná. Jakoby to psala žákyně střední školy. Což je zřejmě cílová skupina této knihy.

evca7271
05.04.2016

Me se pribeh moc libil sice to bylo treba pro nactilete,ale libilo se me to a cetlo se to samo :)

vikimi
28.03.2016

Knížka, u které si oddechnete, ale nemůžete od ní čekat kdo ví co.
Taková příjemná a milá. Není to ale knížka, ke které bych se vracela

DK197
19.03.2016

Milá oddechovka. Mladší čtenáře asi osloví ještě malinko víc, ale mě prostě zas tak ne. A to i přes evidentní snahu o hlubší zápletky - viz Ellina matka, nebo Michaelův otec.

Protkané erotickou linkou a přikrášlené prostředím pouličních závodů to však skutečně víc než obstojně zůstává milou oddechovkou. Ke které ovšem zatím nutně nepotřebuji druhý díl. Možná jednou...

miri.stajko
09.03.2016

Bohužel spíše pro náctileté než jako román pro ženy. Chtěla jsem si oddechnout u "romanťárny", zlákala mne obálka a na konci jsem si říkala: " Do pr...e, vždyť mi bylo patnáct před sedmnácti lety!:-) ....Asi tak

bartosovic00
08.03.2016

Moc sem od knihy nečekala, ale strašně mě překvapila!! Naprosto úžasná. Komu se líbí knihy od Anny Todd, tak se mu bude určitě líbit i tato kniha. Za mě 5*

Mišík
27.02.2016

Moji pozornost upoutala právě obálka, ale přeci jen jsem od knihy moc neočekávala. Ale hned po pár stránkách jsem si byla jistá, že kniha získá místo nejen v mojí knihovně, ale také se mi zapíše na dlouhou dobu do paměti. Strhující příběh poukazující na život v různých sociálních sférách, se závislostmi,různých rodinách a hlavně na sílu lásky a život dvou mladých lidí, který postupně splývá v jeden.
Pro mě tedy úžasný příběh, bohužel ale občas pokulhává různorodost slov a to trochu kazí celkový dojem- překladatelka si mohla trochu pohrát se slovy, nebo alespoň pozměnit stálý slovosled u mnoha frází. Doufám, že tato drobnost se v druhém díle zlepší.

Chandra
03.01.2016

Do této knížky jsem se zamilovala. Příběh je naprosto úžasný a moc bych si přála zažít něco podobného. :)

mi-nul-o
01.10.2015

Ten kluk je proklatě sexy a celá knížka mě strašně bavila. Dostal mě on, jeho vlasy, co mu padají do očí - jeho kroužek ve rtu, který si vtahuje do pusy - dostaly mě i některé dialogy.

Co se týče nespokojenců - pokud na to nemáte věk, jste už psychicky jinde než v 16ti, pak knížku prostě zavřete a ani nehodnoťte. Zbytečně se rozčilujete a ubíráte si čas, kdy jste mohli číst něco hodnotnějšího. :-))

Rowy
27.08.2015

Já teda nejsem moc na romantické knihy, ale řekla jsem si, že je načase si nějakou přečíst a možná změnit názor. Po dočtení knihy lituji, že jsem si napoprvé vybrala zrovna ji.
Což o to, obálka je pěkná, příběh dokáže vtáhnout a charaktery jsem si oblíbila, ale věty jako "Byl jsem tvrdej" nebo "Skoro jsem se mu v náruči udělala", mi celkový dojem z knížky opravdu dost zkazily. Konec nic moc, čekala bych něco víc a taky mě mrzí, že se autorka zaměřila pouze na příběh hlavních hrdinů a například vztah Lily a Ethana zůstal nedořešený.
Pokud nejste nároční a nepřekáží vám oplzlé scény a věty snad na každé stránce, pak tuhle knihu doporučuji. Ale pokud hledáte něco seriózního nebo romantického, tohle má do obojího dost daleko.

hrubik
14.07.2015

Byla to taková velmi jednoduchá romantická oddechovka, která se mi přesto docela líbila. Pěkně u ní člověk vypne, knížka se čte vážně sama. Škoda, že příběh nebyl lépe propracovaný. Dávám 3,5 hvězd.

jitka7
26.05.2015

Knížku jsem četla na 2x, zpočátku jsem se zasekla asi u 40 stránky a pak jsem ji odložila - nějak mě to nebavilo. A teď ji vzala do ruky znovu a pokračovala ve čtení a ejhle, chytlo mě to. Jednoduchý a hezký příběh. Přesvědčila jsem se, že je potřeba dát šanci každé knize, kterou rozečtu...

anetka.repova
16.03.2015

Velice jednoduchý příběh, na knize mě zaujala obálka a říkala jsem si, že to bude něco odpočinkového. Má intuice mě nezklamala, jednalo se o předvídatelný, milý, laskavý příběh. Děj shltnete na posezení.

Knihu jsem přečetla skoro na jedno nadechnutí.

Doporučuji těm, kteří hledají oddechovku, rozhodně Vás nebude nudit.

NikinkaFantasy
15.03.2015

Nebylo to nic těžkého ke čtení. :-) Po této knize člověk automaticky sáhne, když má člověk v plánu relaxovat a u čaje pěkně v postýlce si počíst i něco nenáročného. To tato kniha dokonale splňuje. Nicméně, české nakladatelství si mohlo trochu víc pohrát s obálkou. Nebo se aspoň držet originálu. Když máte konečně čas pro sebe, sáhněte po této knize. ;-)

lenka608
12.02.2015

Velmi předvídatelná kniha :D Taková odpočinková, kdy ji můžete vklidu v polovině odložit a přesně víte, jak to skončí :) Přesto se docela dobře čte.

Tamína
14.01.2015

Hezká kniha co se čte sama ale asi jedna z těch, co se na ni pak tak trochu zapomene.Ale pěkné odreagováníčko.

tess.de.veles
23.12.2014

..chápu, proč na tom holky tak ujíždějí....Michael se jim vryl pod kůži....:)
Ale jako literární kousek je to slabota.....ale na tom asi vůbec nezáleží :)

Lentilka2
11.11.2014

Děj velmi předvídatelný, ale jinak pěkné čtení.

Niki
07.11.2014

Kniha byla velmi čtivá, zábavná, akorát mi vadilo, že kromě hlavní dějové linky byl další dějová linka skoro nulová a pocity žádné, nevyjádřené.

pavlina4100
07.09.2014

Super kniha - romantika jak má být.

Antoaneta
04.09.2014

Moc pěkná čtivá kniha přečetla jsem na jeden zátah nedokázala jsem od ní odejít.A už se těším až si přečtu pokračování příběhu.Rozhodně doporučuji stojí za přečtení je to takové pohlazení pro duši.

Jessica Sorensen

Jessica Sorensen