Kletba porodní báby

Kletba porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136442/mid_tajemstvi-porodni-baby-kletba-porod-FDM-136442.jpg 4 394 76

Tajemství porodní báby série

Uplynulo téměř pět let od Christianovy smrti a Marta i Lukas stále ještě trpí ztrátou milovaného muže a přítele. Navíc se nezadržitelně blíží den, kdy vládu v Míšeňské marce převezme krutý Albrecht, nejstarší syn markraběte Oty. Navzdory hrozícímu nebezpečí nechtějí Marta a Lukas prchnout, protože musí plnit Christianův odkaz a starat se o skoro už dospělé děti. Klára se má provdat, přestože je tajně zamilovaná do markraběcího mladšího syna a Thomas sní o tom, že se připojí ke křížové výpravě císaře Barbarossy směřující do Svaté země…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Fluch der Hebamme , 2010

Jordyz
27.07.2017 4 z 5

Stále baví - i tento 4. díl. Jen ty části bojů a války nejsou nic pro mě. Víc mě baví části, kde jsou popisovány životy lidí, zápletky.... Konec knihy byl pro mě dost nudný, ale přesto se těším na poslední díl.

rempa
21.06.2017 5 z 5

Kniha mě naprosto vtáhla do děje. Nový pohled na křižácké výpravy.

Kerberos
18.06.2017 4 z 5

Škoda,že Christian musel zemřít,ale příběh pokračuje.

Vojslava
19.07.2016 4 z 5

Tento díl se mi zatím líbil z celé série asi nejvíc - konečně začaly být příběhy méně nevěrohodné, druhá dějová linie příběhu velmi pomohla a začínám se těšit na závěr celé série. Doufám, že si úroveň udrží!

LéňaM
18.02.2016 5 z 5

Ani 4 díl nezklamal, moc pěkné čtivé dílo. Základy položené na skutečných událostí.
už se těším za zbývající dva díly :) a doufám že už se Marta s Lukasem pomstí

ivusse
18.01.2016 4 z 5

Pokračování života Marty, Lukase a přátel i nepřátel. Líbil se mi popis křížové cesty. Další bezva díl :-)

moudivlacek
05.12.2015 5 z 5

Tak i tento díl byl plný překvapení, hlavně chování Reinharda mě překvapilo. Také Lukas - ono žít s ženou, která má stále v srdci lásku prvního muže, není jednoduché, ale oba si nakonec uvědomí, že se opravdu milují. Jejich všechny děti zjistili, že přátelství je cennější než jakýkoliv obnos peněz, že se musejí o sebe postarat a držet při sobě. Rozčarování Thomase na křižácké výpravě mě na jednu stranu potěšilo, bylo to reálné, než kdyby se mu zážitky nezaryly pod kůži.
Jsem zvědavá, jestli nový hrabě v marce dojde svému spravedlivému osudu.

cukrovka
08.09.2015 4 z 5

I tento díl byl velmi zajímavý. Dobře zde bylo popsané i křižácké tažení. Ještě že nežijeme ve středověku, byla to opravdu těžká doba. Obyčejný člověk neměl vůbec žádná práva a spravedlnosti se rozhodně nedočkal. A ženy na tom byly ještě hůř. No hned se pustím do posledního dílu.

debe
20.08.2015 4 z 5

Četlo se fajn, ale už mi začíná lézt krkem, jak se poněkolikáté unikne z "nedobytného" žaláře, a zázračně se uzdraví zmučený či nevyléčitelně nemocný... ale budiž. Ještě dám poslední díl a zhodnotím.

pavlinkaa
20.08.2015 5 z 5

Tak musím říct, že pro mě konečně porodní bába má ten správný říz. :) Jsem zvědavá na další díl.

Svoja
26.04.2015

bezva počteníčko

Miruš
23.02.2015 5 z 5

Skvělá, hned pokračuji...

vladenask
03.02.2015 5 z 5

Čtvrtý díl už nebyl tak náročný na psychiku při čtení, ale četl se sám. Pátý díl už čeká připraven na čtení.

vincek1
22.01.2015 4 z 5

Pěkná, poutavě napsaná kniha, která zabaví a nenásilnou formou i poučí o životě popisované doby. Abych neopakoval hodnocení ostatních uvedu jen něco co mě zaujalo. Zajímavé bylo číst přímo propracované popisy milostných scén. Ať už šlo o dobrovolné, nebo vynucené. Opět jsem se přesvědčil, že když píše knihu žena tak je tam toto téma poměrně dost zastoupené. Každopádně byl to protipól scén při kterých padaly hlavy a krev tekla proudem. Takže asi to je dobře napsané. Knihu bych doporučil všem, kteří čtou rádi o středověku.
P.S. Mám už připravenou další část, ale mezi tím přijde detektivka z naší doby.

tinka1974
17.12.2014 5 z 5

Díl se mi líbil. Už to neberu jako oddechové čtení, ale světe div se, tohle období mi začalo zajímat. Drsný život, bitvy, léčení. Chirurgie té doby nic moc. Jsem ráda že žiji v dnešní době. A jsem ráda, že na mě čeká další díl. Úžasné čtení, četla jsem jedním dechem

Jossie
30.10.2014 4 z 5

Přestože tento díl není tak krutý, jako všechny předchozí, což mi vlastně vždycky vadilo, paradoxně mě bavil nejméně a to právě kvůli křižáckému tažení. Jistě je to zajímavé historické období, ale čtivé to moc není.

Venezia
27.10.2014 4 z 5

Čudujem sa, kedy sa Thomas naučil od svojej matky liečiť, keď od svojich siedmich rokov nežil s rodičmi. Žeby mali aj panoši prázdniny a trávili ich doma?

jindrusa
17.10.2014 5 z 5

Opět napínavé, autorce se podařilo poutavě popsat i křižácké tažení.

Selinute
31.07.2014 5 z 5

... i tento díl mě hodně bavil. Fakt skvělá sága.

ritz
21.07.2014 5 z 5

Všechny knihy této pentalogie mě fascinují, právě dočítám pátý díl.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert