Kletba porodní báby

Kletba porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136442/mid_tajemstvi-porodni-baby-kletba-porod-FDM-136442.jpg 4 394 76

Tajemství porodní báby série

Uplynulo téměř pět let od Christianovy smrti a Marta i Lukas stále ještě trpí ztrátou milovaného muže a přítele. Navíc se nezadržitelně blíží den, kdy vládu v Míšeňské marce převezme krutý Albrecht, nejstarší syn markraběte Oty. Navzdory hrozícímu nebezpečí nechtějí Marta a Lukas prchnout, protože musí plnit Christianův odkaz a starat se o skoro už dospělé děti. Klára se má provdat, přestože je tajně zamilovaná do markraběcího mladšího syna a Thomas sní o tom, že se připojí ke křížové výpravě císaře Barbarossy směřující do Svaté země…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Fluch der Hebamme , 2010

Prateri
31.05.2019 5 z 5

Místo svého komentáře si dovolím k tomuto dílu ocitovat spisovatelku Sabine Ebert: Doufám, že už jste napnutí. A že kniha, kterou držíte v ruce, nabízí nejen napínavé pobavení, ale v podrobnostech obstojí i před znalci historie. Přesně dnes neví nikdo, co se stalo před více než osmi sty lety. Ale pokud i historicky vzdělaní čtenáři řeknou: Ano takhle to mohlo být, pak jsem dosáhla svého cíle.

aluskacz
25.03.2019 5 z 5

To byla jízda. Super díl, popis křížové výpravy jsem uvítala a nenudil mě. Hurá na poslední díl.

Cher
18.03.2019 5 z 5

Opět výborné čtení. Tentokrát tam bylo hodně i o křížových výpravách, ale i to se četlo pěkně.

hapac
11.03.2019 4 z 5

Další díl, který byl zpestřen křížovou výpravou. Sága je čtivá, doba neúprosná.

Kami97
10.03.2019 4 z 5

Pro mě nejslabší díl série, ale jen kvůli popisu křížové výpravy, který mě vůbec nebavil. Na kapitoly, které se vraceli zpět do Míšně/Freibergu jsem se při čtení nejvíc těšila. V této knize jsem si strašně oblíbila Dietricha, který konečně dostal větší prostor.

Babo
08.03.2019 4 z 5

I přesto,že i ve 4. dílu bojuje špatnost s ušlechtilostí je i tato kniha velice čtivá.
Čiré zlo není "pošpiněno" dobrem a dobro není zmenšeno špatností .
Uvědomila jsem si , jak stateční byli všichni ti , kteří pomáhali Martě , Lukasovi a jejich potomkům . Těm patří můj obdiv. Nevím jestli by v dnešní době bylo něco takového vůbec možné .
Žijeme si tak nějak sami pro sebe .
A krutost druhé strany byla opravdu bezbřehá a nezastavila se před ničím. Snad jen před plameny pekelnými.
V tomto dílu jsem se těšila na líčení křížové výpravy , ale pro mne tam toho bylo málo .
Teď si dám chvíli pauzu a snad se někdy vrátím k 5. dílu .

Aymira
08.02.2019 5 z 5

Tentokrát už nejde ani tak o osudy Marty, jako spíše o další generaci. Marta již není tou nejhlavnější postavou a do popředí se dostávají její děti a děti dalších postav. Vyprávění je zajímavě rozděleno na dva geograficky rozdílné příběhy - na život v německých zemích a na křížovou výpravu. Především prostředí křížové výpravy je pro čtenáře z historického hlediska přínosné. Samozřejmě že kniha není dokonalá a spoustu věcí je třeba vnímat s přimhouřenýma očima, ale z dosavadních čtyř dílů jsem se právě u tohoto bavila nejvíce.

PetaZ
03.12.2018 5 z 5

Opet skvele, jedinou vytku bych mela, moc mrtvych zvirat, tech mi bylo fakt lito...

viviann
05.10.2018 4 z 5

Tento díl mě bavil trochu méně. Proste bez CH. to už není ono. Navíc mi kniha přišla zdlouhavá. Další díl si samozřejmě přečtu.

kečup60
25.09.2018 5 z 5

Stále napínavé čtení.

ferda16
25.06.2018 5 z 5

Další úžasný díl této série. Od knihy se nejde odpoutat. Moc se mi líbilo propojení příběhu známých postav + nové generace a linie křížové výpravy. Zajímavé detaily, které mě v dějepise nikdo neučil :-). Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Ovšem není nikde k sehnání. Kdybyste věděli, kde v Praze knihu sehnat, budu ráda za radu.....

tatafa
24.06.2018 5 z 5

Naprosto úžasná sága, která čtenáři přibližuje každodenní život ve středověku napříč společenskými vrstvami. Ač se celým příběhem výrazně prolíná milostný příběh porodní báby Marty, přesto si myslím, že knihy zaujmou nejen romantické duše, ale i poněkud tvrdší povahy. Řada situací je napsána poměrně drsným až naturalistických způsobem, ze kterého nejen mrazí, ale někdy přivádí až nevolnost. Prostě mistrovsky napsaná série, kterou mohu vřele doporučit každému čtenáři, kterého alespoň trochu zajímá historie.

marse1
30.05.2018

První 3 díly skvělé, přečteno jedním dechem. U čtvrtého dílu mě moc nebavilo zdlouhavé popisování křížové výpravy. Za zmínku to určitě stojí, obzvlášť, když tam autorka poslala hlavní hrdiny, ale myslím si, že to bylo popsáno docela nezáživně, aspoň pro mě. Konec knihy mě moc nezaujal, očekávala jsem spíš děj kolem Marty a Lukase. Momentálně mě chybí pátý díl - Sen porodní báby, který není nikde k sehnání. Myslím si, že stojí za zamyšlení, že pokud někdo vydá několik dílů jakékoliv knihy, tak aby to dotáhl do konce a čtenářům nabídl i poslední díl. V čem je zakopaný pes, že tomu tak není a nemůžu ho sehnat? A to není poprvé, co se s něčím takovým setkávám. Na konci knihy odkaz na další díl, který u nás neseženete.
Poprvé jsem se s tím setkala u románu Consuela. Druhý díl - Hraběnka z Rudolstatu už 20 let sháním a nikde nic. A mohla bych pokračovat. Ale to už bych sklouzla jinam. Takže pokud by mě někdo pomohl sehnat 5 díl osudů pororodní báby, b udu ráda.

petunkav
24.05.2018 4 z 5

Po velmi dlouhé době jsem se pustila do čtvrtého dílu série. Za mě určitě slabší - velmi dlouhé a moc nezáživné popisy cesty mladého Thomase, konec hodně vleklý, není ke konci už co očekávat.
Celkově ale více méně v pořádku.

EF1
23.03.2018 5 z 5

I čtvrtý díl této série přečten jedním dechem. Moc se mi líbila propracovaná druhá linie příběhu týkající se křížové výpravy. Už se nemůžu dočkat, jak to dopadne.

hackova31
23.02.2018 5 z 5

V knihovně mi o této knížce a celé sérii řekli že ženy které si ji půjčí přečtou 1.díl a vrátí celou sérii, nebo ani nedočtou 1. díl, že je to drsné vyprávění. To jsem musela mít doma řekla jsem si, mám ráda historii s kapkou romantiky. A já celou sérii přečetla jedním dechem, krásně napsané, pořád jsem četla a čekala co bude dál. Sice jsem čekala nějaké další historky o porodních bábách, nevěděla jsem že je to jen o jedné, ale je to super série. Už hledám jiné knihy s touto tematikou.

Lenka8418
16.02.2018 4 z 5

I tento díl se mi moc líbil, i když ty historické údaje mi v hlavě moc nezůstávají, líbí se mi příběh jako celek. Těším se na poslední díl

hrosik3
30.01.2018 3 z 5

Docela jsem se nudila, jako dočetla jsem to, to jo, mám to jako oddechovku, ale ve všech dílech se vlastně opakuje stejný scénář.

renata0698
18.10.2017 5 z 5

Opět pěkné, trochu moc boje, ale ještě to jde

katerina.l.
18.09.2017 3 z 5

Tři díly stačily, čtvrtý vzdávám po zhruba 100 stranách. Už ani nechci vědět, jak celá série dopadne. Děj mi připadá hrozně přeplácaný... Autorka měla skončit prvním, maximálně druhým dílem. Martu s Christianem (teď pro změnu Lukasem), jejich děti, jejich přátele a přátele jejich přátel chce v každé kapitole někdo odstranit z cesty, většinou se v poslední vteřině objeví zachránce, zmučení k smrti ožívají pod zázračnýma rukama Marty. Pořád dokola to samé, jen teď už to není Randolf, ale Albrecht.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert