Tajemství lesa

Tajemství lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486103/bmid_tajemstvi-lesa-Dut-486103.jpg 5 29 6

Na okraji rozlehlého lesa právě svítá. Vychází slunce, zvířátka se probouzejí a kolem je toho tolik k vidění. Dokážeš najít všechny skryté poklady než nastane večer?

Gaeberys
28.03.2024 5 z 5

Překrásně ilustrovaná kniha. Na každé dvoustránce je krátký text s nějakým úkolem. Na konci přehled několika lesních zvířat se zajímavými informacemi.
Máme ji z knihovny, ale možná zakoupíme. Doporučuji všem malým (a velkým) milovníkům lesa, zvířátek a knížek :)

Kobzíci
23.03.2024 5 z 5

Nádherné ilustrace, textu tak akorát na trénování čtení s prvňáčky, zároveň jsou k knize i úkoly na splnění. Moc se líbila.

Varjohukka
13.06.2023 5 z 5

Nádherná záležitost. Úžasné ilustrace. Pro nejmenší děti ideál.

Litocha
06.06.2022 4 z 5

Pro ilustrace Sandry Dieckmannové mám slabost a tady hrají snad ještě větší roli než v jejích příběhových knížkách. Stránky jsou nabité, člověk ani neví, co má obdivovat dřív. Pozornost vyzkouší hledací úkoly. Knížku povyšují informace o jednotlivých druzích zvířat na konci - jsou zajímavé a je jich tak akorát pro menší děti. Povedený počin.

TerJac
06.05.2022 5 z 5

Asi takto si přesně představuji knihu pro nejmenší, která vzbudí zájem o to, co se děje na stránce knihy a rozvine následně i diskuzi nad objeveným. Krása nesmírná, a to samozřejmě myslím i co se ilustrací týče. Nádhera!

Vknihách
14.02.2022 5 z 5

Aj keď sa kniha nazýva Tajomný les, v jednotlivých príbehoch ide hlavne o samotné zvieratká žijúce v ich prirodzenom prostredí. Bohaté a krásne ilustrácie dokážu aj malým deťom predstaviť rodiny zvieratiek a ich bežný život. Každá dvojstrana sa venuje inému živočíchovi, prípadne jeho "susedom". Textu je poriedko, ale vystihuje ilustrácie na stránkách. Pre rozvoj detskej pozornosti máme na každej stránke otázku a samozrejme, detská všímavosť sa prejaví ihneď. Teda aspoň u nás. Pauli odpovedala aj na tie otázky, ktoré si položila sama. Týkali sa zvieratiek na obrázku. Rátala, opisovala- vytvárala si vlastný príbeh…. V závere autorka vytvorila priestor na bližšie spoznanie hlavných aktérov knihy- rôzne druhy obyvateľov lesa a ich dĺžku života, spoločenstvo,v ktorom sa v prírode bežne vyskytujú, veľkosť svorky, dĺžka života a iné zaujímavosti.
Knižka je určená pre detičky od 4 rokov a podnadpis
ILUSTROVANÝ SPRIEVODCA PRE NAJMENŠÍCH MILOVNÍKOV PRÍRODY
by nemohol byť trefnejší.

2018  91%Pady
2021  94%Tajemství lesa