Tajemství královnina zpovědníka

Tajemství královnina zpovědníka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12470/bmid_tajemstvi-kralovnina-zpovednika-KuF-12470.jpg 3 51 20

V zapadlém pražském antikvariátu senzačně objevený rukopis cisterciáckého mnicha Bartoloměje nás zavede do bouřlivých dob počátku 14. století. Vypravěče pověřuje královna Viola Těšínská úkolem vypátrat, kdo v Olomouci zabil jejího manžela, posledního krále přemyslovské dynastie Václava III. Bartoloměj, příslušník významného českého rodu, se vydává na dobrodružnou pouť plnou nástrah a nebezpečných setkání. Pátrání po tajemném atentátníkovi ho zavede také do Polska, alpských zemí i Francie. Vraha sice odhalí, ale zaplete se přitom do tajemného spiknutí, které má zlikvidovat templáře a zastavit rostoucí moc Habsburků. Záhadný středověký rukopis končí nástupem Jana Lucemburského na český trůn a vynuceným sňatkem královny vdovy Violy s Petrem z Rožmberka.... celý text

S.sidi
15.04.2024 2 z 5

Začátek zajímavý a slibný, druhá polovina knihy zmatená a málo uvěřitelná. Konec doposlouchán též jen silou vůle.

Medlyn
28.04.2023 2 z 5

Na rozdíl od série Hynka Tase z Boru a Ondřeje z Rohatce jsem tuto knihu doposlouchala jen silou vůle.

Isew
12.11.2020 3 z 5

Úvod ze současnosti mě navnadil. Do smrti Václava III. to také docela ušlo, ale pak už to mělo velmi sestupnou tendenci. Mnich z rožmberského rodu, pokušení, mučidla, tajemný templář... Zní to zajímavě, ale dohromady to moc nedrží.

jarin58
25.05.2020 3 z 5

Příběh nebyl špatný,jen to věčné noční buzení Bartoloměje a modlení se mi nelíbilo.

Mergirus
20.01.2020 4 z 5

Moje první knížka od tohoto autora, a jsem nadšená!!! Jen bych potřebovala vysvětlit, co je pravda a co fikce. Ale kniha se krásně četla a nutí čtenáře bádat v historii. Těším se na další knížky.

jaroiva
02.12.2019 3 z 5

Bylo to trochu vážnější, než jsem čekala, ale celkem mě to bavilo. Jazyk a styl se sice hodí k popisované době, příběh je tak uvěřitelnější, ale trochu mě nebavilo to věčné modlení atd.
Asi si raději zase dám nějakého historicky nekorektního Vondrušku. :)

wooloong
24.08.2019 4 z 5

Fiktivní příběh šikovně vpletený do historických reálií. Jenom jedna věc mě dost mátla. Je tam zmínka, že v zimě v bavorských lesích útočí na lidi vlci a medvědi. Pokud je mi známo, medvědi v zimě neútočí, ale věnují se poctivému zimnímu spánku až do jara. Pokud by tedy nešlo o medvěda, co trpí nespavostí. Ten by mohl být pořádně naštvaný a nevrlý a tedy i pěkně útočný.

čef
14.06.2019 4 z 5

Vražda Václava III. je dodnes v české literatuře hojně zpracovávána. Umožňuje pěkně fabulovat, konspirovat a špekulovat. Pravdu už jistě nezjistíme, ale můžeme si o tom alespoň hodně přečíst. I p. Bauer, plodný to autor, o tomto tématu již dříve cosi napsal resp. nahodil do prostoru. I v této knize je předestřená hypotéza čistou zábavou, i když se jakoby vydává za nějaké objevné historické dílo. Nicméně jsem se nenudil a za hezky strávený čas s historickou knížkou děkuji.

š.m.i.k
27.02.2019 4 z 5

Velmi jsem si to užila (jako audioknihu). Historická fakta takhle hezky spletená do románu, mám to tak ráda a "sedlo" mi to, bavilo.

Ivanule
23.05.2018 4 z 5

Na to,že je to z největší části vymyšlený příběh,se mi líbil i když sama o sobě nevyhledávám detektivky,ale takhle historická se mi líbila:)

85098211
17.11.2017 4 z 5

Moje první autorova kniha. Docela dobrá historická detektivka. Jednu hvězdičku navíc dávám za slibný začátek, který mne vtáhl do děje. Možná časem zkusím jinou autorovu knihu - ale ještě uvidím, zda mu dám další šanci ;-).

Janadvorackova
01.10.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora slyšela.
Hlavní hrdina pátrá po vrahovi Václava III a jeho cesta ho vede po celé Evropě. Boží přikázání sem, Boží přikázání tam -:))). Ne, tak jednoduché to samozřejmě nebylo, ale je super, když se mnich umí ohnat mečem a sem tam si užije i nějaké ty pozemské radosti (jako pobyt v mučírně a tak).

Selinute
03.04.2016 3 z 5

Je mi líto, ale i tato kniha patří k těm slabším. Série s rychářem Jakubem Protivou a mnichem Blasiem se mi líbila o hodně víc.

Galadwen
18.02.2016 4 z 5

Celkem příjemný, čtivý román. Pravda, vysvětlení vraždy Václava III. a jejích motivů je poněkud podivné (nebo nedotažené?), identitu záhadného templáře jsem odhalila na stránce, kde se objevil, a scéna věštby u astrologa připomíná velmi silně Zrcadlo Galadriel z Pána prstenů, ale jako dobrodružná knížka mě to bavilo.

marli58
28.01.2014

Zajímavě napsané - úvod v současnosti,kdy se spisovatel dostává k dosud neznámým dokumentům o vraždě Václava III. a dále tyto zpracovává do příběhu, jak se to asi stalo... Čte se dobře,ale jak to tedy bylo? Asi je tam víc mystiky,než historie...

tenax
25.09.2013 4 z 5

Originální řešení nevyjasněných záhad kolem smrti Václava III. Autor kombinuje známá historická fakta s fikcí takovým způsobem, že vše vypadá velice věrohodně, takže čtenář má pocit, že to tak skutečně bylo.

Nemerose
08.04.2013 4 z 5

Příjemné, místy napínavé čtení

balu
07.11.2012 1 z 5

Osa detektivneho p

Blíženec
26.04.2012 4 z 5

Příběh je zajímavý a příjemně se čte.

Dandulka
14.04.2012 5 z 5