Tajemství Českého středohoří

Tajemství Českého středohoří https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260390/bmid_tajemstvi-ceskeho-stredohori-260390.jpg 5 22 8

České středohoří je nádherně tajemné. Je tu stále co objevovat. Stále ještě vědci podnikají prospektorské výpravy za účelem objevení druhů rostlin a živočichů – doposud v Českém středohoří nepopsaných a stále ještě při svém bádání slaví úspěchy. Svá neobjevená tajemství si doposud uchovává živá i neživá příroda, lidská sídla, staré stavby i jejich pozůstatky. Ať se návštěvník vydá po této krajině kamkoli, všude má možnost objevit nějakou přírodní nebo historickou zajímavost. Krajina Českého středohoří nabízí bohatou škálu známých a populárních přírodních nebo historických lokalit, které často navštěvují turisté. Tato kniha Vám však kromě nich přiblíží také místa, která jsou známa mnohem méně, to jim však rozhodně neubírá na atraktivitě.... celý text

knihaa
26.06.2023 5 z 5

Nádherná kniha s nádhernými fotkami. Obsahuje i naleziště krásných minerálů v této oblasti, i hezky udělané mapky. Velmi kvalitně zpracovaná. Prostě vymazlená.

Crozz
16.03.2023 5 z 5

Takhle mají vypadat knihy o přírodě a památkách

nefernefer
17.05.2021 5 z 5

Nejprve jsem si ji půjčila z knihovny, a následně si ji koupila, přestože nepatří mezi nejlevnější. Je třeba psát něco víc? :o) Prostě je krásná. Moc doporučuji.

suricata
29.10.2020 5 z 5

Na knize je znát, že autor je srdcař a milovník krajiny svého domova. Výborně zpracované, krásné fotografie a speciální obálka. Skvělá pokladnice výletů po kosmické krajině Českého středohoří.

sira
10.06.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Hodně jsem od ní očekávala a nezklamala. I když už znám České středohoří dobře, zjistila jsem mnoho nového. Já jsem ocenila především část věnovanou geologii - opravdu super.

raffi
22.05.2019 5 z 5

Krásna kniha, pekne spracovaná, plná zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu.
Ak chce niekto tip na darček pre milovníka Českého stredohoria, tu je jeden (skoro) dokonalý :)

Felsenberg
04.02.2019 5 z 5

Nádherná kniha o kouzelném Středohoří v srdci Čech.

Ivetaa
10.02.2016 5 z 5

Knihu doporučuji, je zajímavě pojata a hlavně oceňuji kvalitní propracované popisy, krásné fotografie, pevnou vazbu. Autor odvedl velice nadprůměrnou a přínosnou "práci". Díky němu zjišťuji, co všechno ještě neznám a děkuji moc za nové informace. A to jsem rodák žijící v samém srdci našeho krásného Českého středohoří... Ještě jednou velký dík za skvělou knihu, která by neměla chybět v žádné knihovně.

Jiří Svoboda
česká, 1974