Zbraně Avalonu

Svět Amberu je nekonečný. Místo, kde do něj vstupujeme, je mástem výchozím i konečným. Amber však není hrou náhod. Nejde v něm jen o moc a slávu, ale i o život, smrt a poznání. Roger Zelazny byl z vůle princů Amber jmenován jeho kronikářem. Každá z deseti zpráv, kterou napsal o skutečném světě Amberu, je, lidskými měřítky vzato, samostatnou knihou. Má počátek, střed a konec. Kdo si přečte jen první díl, doví se právě tolik, kolik potřebuje. Stejně jako ten, kdo si přečte desátou knihu.
Avšak právě proto, že Zelazny má nějaké znalosti navíc a odměřuje je z vůle pánů Amberu po kapkách, má nejspíš smysl i to, že napsal knih právě deset.
Tato je v pořadí druhá. Mohla by být i první i desátá. Čas a prostor Amberu jsou totiž utvářeny mnohem zajímavěji a členitěji než čas a prostor Stínu zvaního Země, kde je nám dáno žít. Ale tohle je právě druhá kniha. Ovšem první, kterou vám nabízíme v této edici. Doufejme, že ne poslední. Naše síly jsou však nesrovnatelně slabé proti silám, jimiž vládnou princové a princezny z Oberonovy krve.
Nekonečně proměnlivá mapa, podle níž se dá cestovat skutečností i jejími odlesky v této knize. Amberje zároveň objevováním i rozpomínáním.
Ale možná je to jen rodinný seriál promítnutý do nekonečných světů. Povedení bratříčci a sestřičky z rozvětvené rodiny vládce Amberu bojují každý proti každému a používají všech prostředků. Uzavírají prchavá společenství a prchavá nepřátelství. Vědí však, že život je boj a akce a tak neztrácejí čas planým zármutkem a meditací. Raději nejdřív tasí meč a potom mluví.
Takový je i Corwin, jenž příběh Zelaznému vypráví. Byl potupen až na dno duše, oslepen a uvržen do temnice. Zdolav mnohé překážky silou svých paží a kouzel prchá. Vidí jediný cíl, pomstít se bratru Erikovi. TEn to všechno způsobil a teď sedí neotřesitelně na věčném trůně. Nezvážil však všechny možnosti. Mohl Corwina zabít a nezabil ho. A netuší, že Corwin zná tajemství zbraní, s jejichž pomocí by mohl projít silně střeženým Kolvirem.
Vstupujete do říše Amberu. Konec je začátek a začátek je konec. Žádné překvapení není vyloučeno, ba je jisté, že každá možnost se uskuteční. V sázce však není jenom trůn. V sázce je život. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31353/zbrane-avalonu-31353.jpg 4.4171

Tajemný Amber (2.)

The Guns of Avalon (1972)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Classic And

Malarkey

Druhý díl této série se opět četl vysloveně s lehkostí a radostí. Příjemná kombinace akce, vysloveně chytlavých jednoúčelových kapitol a adekvátního politikaření na asi 180ti stránkách utekla stejně tak rychle, jako se vysype sůl z děravé solničky. Sice nepřevládá absolutní pětihvězdičkové nadšení, jako u některých jiných čtenářů zde, ale standardy prvního dílu si i tento díl udržel.

Hadati
20.10.2016

Corwin je i po své nedávné porážce rozhodnut nevzdat se svých nároků na trůn. Na další střet s Erikem se však tentokrát rozhodne pečlivě připravit a projít konkrétní Stíny, aby uskutečnil plán směřující k Erikově porážce. V jednom z těchto Stínů se však setká s jedním ze svých sourozenců, což jeho plány zkomplikuje.

Příběh pokračuje tam, kde skončil v prvním díle této ságy. Přestože můžete mít pochybnosti o oprávněnosti Corwinova nároku na trůn, tak jednání Erika vůči Corwinovi jednoznačně zvýší vaše sympatie k hlavní postavě.

Drowned
28.09.2016

No teda. Čekal jsem trochu rozjetí příběhu, že dostane pořádné grády a ono nic moc. Zatím budu pokračovat ve čtení ságy dále. Ona postava Corwina je dost zajímavá.

czpilar
02.09.2016

I s druhým dílem se do série Tajemný Amber nemohu dostat. Možná zkusím ještě další díl a snad to bude lepší.

Allia
05.01.2016

Tak mám za sebou i druhý díl. Moc se mi líbí styl psaní autora, jak jsem již psala u prvního dílu. Je pravdou, že ne každému vyhovuje obsáhlý popis, ale mne to pomáhá vžít se do kraje, příběhu a v podstatě s růst s knihou a žít její příběh :-) Co se týče příběhu, nenudila jsem se a některé zvraty a události mne překvapily. Už se těším na třetí díl, začíná to být pro mne dosti zajímavé a jsem zvědava jak to s Amberem a jeho lidmi dopadne :-)

kethy
28.10.2015

Příběh o Corwinovi pokračuje. Jeho cesta za trůnem zde vyžaduje jiné technické prostředky, než na které jsou Ambeřané zvyklí a tak Pušky Avalonu mají Corwinovi pomoci k moci. Ale nevěřím, že Corwin je takový, jaký je zde "vykreslený" a věřím na jeho šlechetné srdce. Knihu a celou sérii doporučuji každému, kdo má rád úžasné světy a krásná dobrodružství.

Terva
08.10.2015

Svět Amberu je nekonečný............... Tuto knihu mám ještě pod původním názvem - Zbraně Avalonu - , který se mi, mimochodem, zdá výstižnější, než Pušky Avalonu. Po prvním příběhu o Amberu, kdy čtenář poznal Corwina a vlastně prožíval jeho, jakési znovuprobuzení od počátku, je tento příběh spíše cestou za pomstou a vypořádání se se svou vlastní kletbou, kterou Corwin uvrhl na Amber a svého bratra Erika na konci knihy Vládci stínů (Devět princů Amberu). Příběh je přímočařejší, víc osobní a postrádá to původní napětí. Hodnocení proto o jednu hvězdu klesá. Ale protože jsem tuto sérii četl již dvakrát, je jasné, že tento příběh je nedílnou součástí této série a vcelku vyzní jako jeden z nadprůměrných. Prvních pět knih je totiž o Corwinovi a je to to nejlepší z Amberu. Dalších pět knih je o jeho synovi a Corwin je zde silně upozaděn a mizí z očí do jakéhosi, nám neznámého, stínu. Malá ochutnávka: Během následujících dvou mil jsem změnil pozdní odpoledne zase v poledne, ale ponechal jsem si na obloze mraky. Potřeboval jsem polední světlo, ne horko. Pak jsem vyhledal lehký větřík. Zvyšovalo se tím riziko deště, ale stálo to za to. Člověk nemůže chtít všechno..........

baddy112
02.10.2015

Normálně nečtu ale tato kniha mě zaujala, jen nemohu přijít na to kterým dílem začína. škoda.

Ladys
24.04.2015

Po akčním prvním díle přijde trošku zpomalení, ale to vůbec nevadí. Příběh se začíná přitemňovat
a to je také zajímavé. A zápletka s využitím zbraní je slušně vymyšlená. Co mi trochu vadilo, bylo Corwinovo zázračné vyléčení oslepených očí. Ale zas to není jen tak obyčejné princátko, že?

Peti
23.05.2013

Druhý díl už začíná být více tajemný a válečný, Corwinovi nevyjde nájezd na Amber a je bratrem Erikem zajat, oslepen a uvrhnut do žaláře. Děti Amberu ovšem nejsou jen tak obyčejní lidé a po pár letech se mu oči uzdraví a on prchá skrz obrázek na zdi k majáku, kde se uzdravuje... A jeho plány na dobytí Amberu pokračují, do skupiny se k němu přidává Ganelon, v ději se objevuje i bratr Benedikt a další postavy. Pěkné čtení, ale první díl se mi asi líbil víc.

valda
10.04.2011

V druhém díle série Tajemný Amber se Corwin po útěku z vězení vydá do Lorraine, starého království, kde potká vládce Ganelona, se kterým se vypraví do Avalonu, za bratrem Benediktem, skvělým šermířem. Hlavním jeho cílem je, ale seskupit dostatečné síly na svrhnutí bratra Erika, který ho nechal hnít slepého v kobce.
Zelazny tentokrát trochu zvolnil tempo, aby byl čas více se rozhlédnout a popsat kontexty. Děj ale postupně graduje a postupně je čím dál temnější a nejasnější a rozhodně není černobílý, jako třeba Kruh v Lorraine.

Roger Zelazny

Roger Zelazny