Znamení jednorožce

Znamení jednorožce https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11477/bmid_tajemny-amber-znameni-jednorozce-3N2-11477.jpg 4 287 24

Říše Amberu, jediného skutečného světa, je v krizi. Princové a princezny sice mohou žít v kterémkoli z možných stínových světů, ale zajímá je jediné: Moc a sláva. Jejich vzájemné intriky otevřely cestu silám Chaosu. Ty útočí na říši ve dne v noci. Princ Corwin vynaložil obrovské úsilí, aby získal ve stínových světech nevídané výbušné zbraně. Sebral nepřemožitelnou armádu a vytáhl ve znamení pomsty proti bratru Erikovi, který mu ukradl vládu a navíc ho potupil a oslepil. Corwinova armáda však dorazí do Amberu ve chvíli, kdy se Ambeřané střetli s temnými silami v rozhodující bitvě. Corwin neváhá a použije své síly na obranu Domova. Chaotické stvůry jsou rozdrceny. Erik umírá a na smrtelném loži odkazuje Corwinovi mocný Kámen Rozhodnutí. V Chaosu se však šikují nové armády... -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Straky na vrbě

Sign of the Unicorns , 1975

Terva
20.10.2015 5 z 5

A tak Childe Randon k černé věži dorazil, ach, v jedné ruce pistol, ve druhé pak kord............. Po strhujícím prvním příběhu nazvaném Vládci stínů (Devět princů Amberu) a mírnějším druhém příběhu nazvaném Zbraně Avalonu (Pušky Avalonu) je tu dynamický a akčnější třetí příběh nazvaný Stín Jednorožce, nesmyslně v reedici přejmenovaný na Znamení Jednorožce. Je tu více akce než v předešlém mírném příběhu, je tu spousty otazníků nad cestováním ve Stínech a hlavně pár vysvětlení, které se týkají Trumfů, jejichž přesný počet nikdo neví. Na scéně se dokonce objevují i Trumfy, které zatím vidělo jen pár vyvolených. Malá ochutnávka: I když v pozadí věcí je sex, máme každej i nějakýho jinýho koníčka. Tohle jsem přečetl snad rychleji než první dobrodružství Corwina ve Stínech a mohu jen vřele doporučit.

Ladys
24.04.2015 3 z 5

Četl jsem v nemocnici a chvílema se mi zdálo, že jsem si měl s sebou vzít i něco jiného, než jen Zelaznyho Amber. Ale pak jsem se začetl a šlo to. Intriky mezi sourozenci se začínají projevovat čím dál víc, Corwinova rivalita s Erikem jede v plné síle.... Nakonec slušný čtení.

Peti
23.05.2013

Třetí díl začíná být plný sourozenecké politiky ale také dovysvětluje určité situace z minulosti. Hlavní hrdina Corwin putováním mezi Stíny získá výbušnou zbraň která funguje i na Amberu,ale místo aby díky ní získal pro sebe trůn, pomáhá při ochraně Amberu proti zlým silám ze dvoru Chaosu. Také získává Kámen rozhodnutí od Erika, bratra který umírá, tento artefakt bude mít asi i v dalších dílech důležitou roli. Celkový příběh se začíná velice proplétat jak mezi Stíny tak mezi sourozenci. Pěkné čtení, ale první díl u mě pořád vede :)

valda
21.04.2011 5 z 5

V třetím díle se bratři a sestry Amberu sejdou, aby zachránili ztraceného Branda. Corwin se tak dočká mnoha vysvětlení, ale zároveň se začnou intriky mezi sourozenci vyhrocovat. Taky se dozvíme více i o sourozencích, kteří ještě neměli moc prostoru.
Zelazny tentokrát vysvětlí hodně záhad a událostí, které byly nastíněny v předchozích dílech, zároveň ale vzniknou nové propletence a čtenář si tak vlastně musí pokládat mnoho dalších otázek. Vysvětlování, i když samozřejmě za chodu děje, trochu zbrzdí tempo, některé pasáže jsou slabší , ale zároveň jsou zde naprosto skvělé části, takže knihu řadím po bok předchozích dílů.

Kniha Znamení jednorožce je v