Tajemná místa Čech

Tajemná místa Čech https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49969/tajemna-mista-cech-49969.jpg 3 16 16

Vydejte se na cestu za nejzajímavějšími objevy české historie. Můžete přemýšlet o tajemstvích slavných, navštívit temná podzemí či nejpozoruhodnější místa a chrámy naší vlasti. Zjistíte, že v Čechách existuje množství záhad a historických otazníků, které si nezadají s egyptskými pyramidami, lochneskou příšerou nebo létajícími koráby mimozemšťanů.... celý text

bábuška
02.07.2021 3 z 5

Putujeme po Čechách křížem krážem a těch zajímavých zastavení je tolik....
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře s posvátnou geometrií celé stavby Jana Blažeje Santiniho,
městečko v severních Čechách Český Dub, které údajně vzniklo na "ztraceném klášteře" , váže se i k blízkému hradu Lemberk s blahoslavenou Zdislavou z Lemberka,
vzpomeneme zadumaného mystického Karla Hynka Máchu,
navštívíme několik tajuplných léčivých studánek,
zastavíme se v Jindřichově Hradci v kostele sv. Jana Křtitele, s jeho nekřesťanskou výzdobou kostela, s bájnými osobami a zrůdami,
projdeme mezi tajemnými menhiry a dolmeny a jejich pravěkými poselstvími,
vzpomeneme Jakuba Krčína z Jelčan, o jeho údajné smlouvy s ďáblem a jeho prázdnou hrobkou.
Nakonec mi nedá, abych vzpomněla na Akta X komunistického režimu, začínaje vykonstruovaným Čihošťským zázrakem a potupnou vraždou faráře Josefa Toufara a posléze hledáním pokladů uschovaných po prchající německé armádě.
V této knize je mnoho dalších záhad, musela bych citovat celou knihu. Dozvíme se z ní
i vzpomínky dávno zasuté, i lecos nového. Je čtivá a mohu doporučit.

Lenka4
16.08.2015 2 z 5

Knize by prospělo méně záhad, ale větší propracovanost. Zvláště její první polovina působí dost chaotickým, těkavým dojmem, kdy je tajemno sice nastíněno, ale dané téma vzápětí opuštěno bez nějakého závěru. Čtivější část začíná od kapitoly Tajemství starých kamenů. Pokud autor publikaci nazval Tajemná místa Čech, měla by být věnována právě jejímu území. Záhadou tedy zůstává zařazení záhad z jiných zemí, které nemají přímou souvislost s děním u nás, stejně tak kapitola věnovaná Arthuru Conanu Doylovi. Očekávala jsem více průzkumů a autentických zážitků z uváděných míst.