Tajemná místa Brna a okolí

Tajemná místa Brna a okolí https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265498/mid_tajemna-mista-brna-a-okoli-7L0-265498.png 4 2 1

Autor ve své knize popisuje energetický charakter míst, jejich historický vývoj včetně vědeckých spekulací a nynější podobu místa. Dozvíme se zajímavé informace o mnoha místech, stavbách, kamenech, jeskyních i stromech. I Brno má svá tajemství, jak se dozvíme z nové knihy P. Kozáka, který u nás mezi prvními uvedl a prozkoumal ley linie v Čechách i na Moravě. Tradičně představí i desítky energetických a léčivých míst v městě i jeho nejbližším okolí, které v běžných průvodcích nebývají uváděné. Ukázka: Energetický charakter míst, na kterých počala s příchodem středověku růst města, byl vždy, působivější, než u ostatních krajinných celků. Ještě více pak u těch, jež se stala mocenskými centry, což je typické právě v případě Brna. Nijak to nesnižuje význam ostatních zdrojů síly v jeho okolí, ale až spojením jejich působení v prostoru mezi nimi mohlo dnešní největší moravské město vzniknout. Když jsem po určitých zkušenostech se zkoumáním české krajiny a sídel rozvažoval, kde začít podobnou práci na Moravě, zvolil jsem Brno s ohledem na výše uvedené předpoklady. Jistě i intuitivně pro jeho souvislost s Velkomoravskou říší a úlohu, kterou hrálo při začlenění země do přemyslovské domény.... celý text

Bakana
10.02.2022 4 z 5

Kniha je zajímavá pro ty, kteří se zabývají energií míst. Autor popisuje významné energetické body v Brně a okolí a všechna čest - podle popisu je možné tyto body bez problému najít. Je lákavá představa se na ta místa vypravit a vyzkoušet si, jestli také já ucítím nějakou energii či přítomnost astrální bytosti.
Možná by se hodilo přidat ještě trochu víc z historie popisovaných míst. Je cítit, že s tímto ohledem si autor příliš hlavu nelámal a přípravě v knihovnách moc času nevěnoval.

Pavel Kozák
česká, 1943