Tajemná jeskyně

Tajemná jeskyně https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128249/tajemna-jeskyne-dobrodruzna-matematika-128249.jpg 4 10 10

Knížka Tajemná jeskyně, kterou napsal David Glover, přenese malého čtenáře do jeskyně, kam se vydá po stopách pirátského pokladu. Napínavý příběh ho rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí matematických znalostí a bystré mysli přelstít pirátské bratry a získat jejich čtyři tajná znamení – klíč k pokladu? Jestli někdy zaváhá, nevadí, je tu ještě papoušek Amígo, která mu rád podá pomocné křídlo. Knížky z edice Dobrodružná matematika jsou specifické svou formou – nečtou se chronologicky po stránkách za sebou, ale čtenář listuje a posupuje podle toho, jak řeší jednotlivé úkoly. Se správnou odpovědí se posune dál v ději příběhu, vinou špatné odpovědi zabloudí, ale je nasměrován k opětovnému řešení úlohy. Rozvíjeno je: - využívání znalostí z oblasti matematiky - sčítání, odčítání, násobení a dělení - desetinná čísla, zlomky, procenta -- zdroj: www.knihcentrum.cz --... celý text

Literatura naučná Pro děti a mládež
Vydáno: , Rebo

The Cavern of Clues , 2011

fajka
08.02.2017 5 z 5

Pěkná kniha, chtěla jsem to pořád číst. Nechtěla jsem se od toho odtrhnout. Jednou jsem to dala špatně, ale jinak myslím že ne. Bavilo mě počítat příklady. Já totiž mám ráda matematiku. Ale bylo to i celkem napínavé. Hledala jsem v knihovně další takovou knížku, ale nenašla jsem ji. Doporučuji všem co mají rádi matematiku a dobrodružství.

aychend
02.06.2014 5 z 5

Do knihy jsem nahlédla a přijde mi úplně úžasná! Proč já nejsem malé dítě??? Jaké já měla problémy s matematikou a tohle by mě moc bavilo. :-(

David Glover
britská, 1953