Tadeáš a hradní tajemství

Tadeáš a hradní tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34564/bmid_tadeas-a-hradni-tajemstvi-YSX-34564.png 4 12 4

Tadeáš série

Tadeášův tatínek vyrábí neobvyklé hudební nástroje a maminka i sourozenci na ně hrají. Přijíždějí koncertovat na starý, opuštěný hrad. Ve vesničce v podhradí se setkávají s mluvícím psem a zjišťují, že na hradě straší zatrpklý rytíř Božek. Společnými silami a pomocí hudby se jim však podaří natrvalo mu zlepšit náladu...... celý text

adela2316
19.10.2023 5 z 5

Kniha me v knihovně zaujala, ale při čtení jsem si říkala, jestli jsem si neukousla příliš velké sousto pro děti věku 3 a 5. Vybírám pohadky spise s velkým množstvím obrázků, aby to bylo pro děti zajímavé . I tak nás to bavilo, nakonec jsme se tím úspěšně prokousali. Velice vtipná byla pasáž na začátku kapitoly- Jak si Klára obarvila vlasy na červeno, kde se řeší paní učitelka a rodokaps čtený pod lavicí. K tomu jsem se nakonec znovu vracela, abych si to přečetla ještě jednou.

PeterBahn
28.03.2021 5 z 5

Moc sympatická knížečka, na kterou jsem si vzpomněl, když jsem si pouštěl v těchto dnech francouzskou kapelu Malicorne, o které je lehounce řeč i v knížce. Četl jsem sám i synům, kdy jsme vlaky jezdili na historické městské slavnosti v Kutné hoře, Znojmu, etc… Byla mi blízká i tím, že jsme s rodinou hrávali na podobných slavnostech převážně na Slovensku.
Pobavil mě vždy svými hláškami Tadeášův bratranec, který jako pařič PC her prošel celým dobrodružstvím mysle, že hrál hru…

fvalek
25.04.2017 5 z 5

Docela dobrá kniha. Přiznám se, že jsem ji četl už v 7. třídě, kdy mě hodně bavila. Líbily se mi popisy nástrojů. Je zábavná, čtivá, překvapivě se objeví i motiv fantasy, nebo spíše kouzel. Pro děti dané věkové kategorie jistě velmi příjemní čtení :)

Janamarie
21.01.2012 5 z 5

Kniha je napsána čtivě, s humorem, vtipem a s napětím. Probuzuje zájem o fantazii, představivost.

2007  88%Tadeáš a hradní tajemství
2010  75%Tadeáš v Bretani